Медиагруппа «Антенна»  

ЧЕРЕЗ ХАСИДІВ В УМАНІ ВВЕДЕНО НАДЗВИЧАЙНИЙ СТАН

Незабаром іудеї всього світу відзначатимуть свій Новий рік. Тисячі паломників-хасидів прибудуть до Умані на могилу свого духовного лідера цадика Нахмана. Тому вересень — гаряча пора для правоохоронців, які несуть службу в Умані, а також тих, що будуть надавати підтримку своїм колегам у забезпеченні правопорядку. Маленьке місто в цей час вщент наповнять представники іншої, ніж традиційна українська, культури — туди з’їжджаються тисячі паломників-хасидів для святкування Рош-га-Шана — іудейського Нового року.

З 29 на 30 вересня євреї відзначатимуть 5769 рік за своїм календарем. У святкуваннях, за оцінками міжнародних організацій, візьмуть участь понад 20 тисяч паломників-хасидів з багатьох країн світу, переважно з Ізраілю та США.

Посилений режим охорони правопорядку в Умані спрямований, перш за все, на протидію терористичним проявам. Територія міста буде поділена на 7 ділянок, де працюватимуть 4 вибухотехнічні групи та кінологи із собаками. Як і завжди, стражі правопорядку будуть пильно наглядати за місцями проживання паломників-хасидів, територією синагоги та могилою цадика Нахмана.

Але в цьому році є суттєві зміни, які, ймовірно, зможуть упорядкувати життя районного центру під час масового перебування в ньому хасидів. Зі слів керівництва УМВС області, дослухавшись до побажань громади та депутатського корпусу міста Умань, правоохоронці вирішили впровадити пропускний режим. Діяти він буде, як припускають, лише в районі міста, де знаходиться могила Нахмана. Кожен паломник та житель міста, який мешкає в районі, де розташована іудейська святиня, отримають спеціальні перепустки — для гостей такі собі дозволи на проживання, за якими вони матимуть змогу пересуватися територією міста.

Володимир Іващенко — начальник управління громадської безпеки УМВС України в Черкаській області під час брифінгу для журналістів, що відбувся на початку цього тижня, запевнив журналістів, що пропускні пункти створюються виключно задля забезпечення безпеки — щоб ані самі гості, ані місцеві, ані хто інший не змогли пронести в місце масового скупчення людей заборонені предмети — зброю, вибухівку та інші небезпечні речі. За його словами, правоохоронці до приїзду хасидів також надрукували 20 тисяч примірників своєрідної пам’ятки «Як поводити себе в Україні та не стати об’єктом злочинних посягань».

На жаль, у час Рош-га-Шана скоюється чимало різного роду злочинів як по відношенню до хасидів, так і до громадян України, говорять стражі правопорядку. Зазвичай, це крадіжки та нанесення шкоди майну. Разом із тим Володимир Іващенко запевнив, що «всі правопорушення, скоєні самими хасидами, будуть документуватися так само, як порушення, скоєні громадянами України».

На відміну від минулих років, коли на допомогу українським правоохоронцям до міста приїжджав цілий загін поліцейських з Ізраїлю, цього року в Умань мають прибути лише двоє з них.

Але питання про те, чи відповідає Конституції України обмеження вільного пересування містом протягом тижня, залишається без відповіді. То чи будуть від заходів перестороги в захваті самі уманчани? Навряд чи. Введення обмежень на пересування територією міста скоріш нагадує такий собі тихесенько введений надзвичайний стан, який згідно з Конституцією може впроваджувати виключно президент і парламент країни.

За офіційною інформацією, минулого року бюджет міста завдяки паломництву хасидів отримав майже сто шістдесят три тисячі гривень, що всього-на-всього на 6 тисяч більше, ніж 2006-го року. Проте навіть без підрахунків видно, що з кожним роком паломництво стає все масштабнішим. Куди ж іде решта грошей, які не потрапляють до місцевого бюджету? Відповідь очевидна: півтори сотні тисяч гривень — лише невелика частина коштів, які витрачають паломники. Решта осідає в чиїхось кишенях. І саме це було б варто з’ясувати правоохоронцям.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 38, 24.09.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 849 хитов: 30569
вчера: 902/34274
время генерации: 0.029441118240356; SQL запросов: 11