Медиагруппа «Антенна»  

Софіївка від хасидів не постраждала
Але заробила усього $890

Єгор Гончар# 38, 25.09.2002

На єврейський Новий рік (Рош га-Шана) до Умані з'їхалось близько 9350 паломників з усього світу. І усі вони, переконаний заступник директора дендропарку "Софіївка" Олександр Гуртовенко, відвідали парк. «Але зиску від відвідування парку хасидами ми майже на відчуваємо, - продовжує він. - Якщо в минулому році "Софіївка" отримала близько 1500 доларів, то цього - лише 890 доларів. За іудейськими законами під час святкування Нового року паломники не мають права проводити будь-які операції з грошима. Хоча вони і розраховуються за житло і проїзд доларами, нам вони не дуже бажають їх платити. Цьому дуже сприяють наші місцеві таксисти, які, накинувши за проїзд 1-2 долари, показують хасидам чорні ходи або діри в паркані з боку Нової Умані, Аграрної Академії, Софіївської слобідки. Отож до парку входять одиниці, а виходять тисячі. Тому ми встановили урну, куди запропонували гостям вкидати (дрібняками чи паперовими грішми) добровільні пожертви на розвиток парку. Таким чином ми назбирали цього року аж 890 доларів. Хочеться відзначити, що своїм відвідуванням в цьому році хасиди не завдали збитків і вели себе порядно, на відміну від минулого, бо, мабуть, за такі дії, як минулоріч, десь в Єрусалимі хасид отримав би чималий строк ув'язнення за наругу над пам'ятником садово-паркового мистецтва. Бо не церемонились би там із українцем, німцем чи мексиканцем. Але як би мені не гірко було про це говорити, та уманчани тільки що не поклоняються заїзжим пейсатим гостям, а ті ставляться до них як до бидла - хизуючись доларом та вседовзоленістю з боку місцевої влади, яка, до речі з приїзду хасидів до Умані має не більший зиск, ніж дендропарк "Софіївка"».

«Але вандалізм в парку - це одна з найболючіших проблем, - продовжує Олександр Гуртовенко. - Кожного року збитки сягають до тисячі гривень (остаточну суму ми зможемо дати в кінці сезону). І річ не лише в тому, що п'яна молодь просто заради забави розбиває статую. Більш підприємливі ділки перед Новим роком відправляються на полювання за ялинками до нашого парку. Нам доводиться обробляти їх отрутохімікатами зі специфічним запахом та спеціальною фарбою, що сходить лише за кілька місяців, - це єдиний спосіб вберегти насадження ялин в парку. Задля охорони парку нами підписано угоду з Державною службою охорони, і тепер на території "Софіївки" постійно чергують шість працівників МВ УМВС, хоча ця кількість не може в повній мірі задовольнити потреби парку і Софіївського господарства, адже бракує коштів, тому працівники встановлюють чергування. Ось дві, на жаль, прикрі у фінансовому плані історії з життя парку».

Один з екскурсоводів-флористів, проводячи екскурсію розарієм, підвів відвідувачів до рідкісного як для нашої місцевості виду троянди і, бажаючи підкреслити її унікальність, сказав, що вартість штамбової троянди 250 грн. за один штамб. Наступної ночі всі троянди були викопані (розкрадені). А в минулому році паломники-хасиди розбили на друзки статую Аполлона і розібрали її уламки на сувеніри.

З цього року на Площі Зборів у Софіївці до водойми почали запускати золотих рибок, яких виводять також на території парку у власному акванарії. Проте дана практика показала, що наш підприємливий народ за одну ніч може їх виловити і з зиском "штовхнути" у неділю на ринку.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 38, 25.09.2002
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 640 хитов: 27389
вчера: 723/26554
время генерации: 0.0085129737854004; SQL запросов: 11