Медиагруппа «Антенна»  

КРУ вказало владі Канева, де гроші лежать

Аудитори КРУ проаналізували виконання бюджету Канева за 2005-2007 роки. Було виявлено, що в Каневі не в повному обсязі використовуються земельні ресурси. Передача земель у власність або постійне користування не в повному обсязі призвела до втрати бюджетом понад 25 тис. грн.

Неналежний контроль з боку профільних відділів МВК за сплатою коштів до фонду соціально-економічного розвитку міста призводить до несвоєчасного надходження коштів до міської казни. Так, протягом І півріччя 2007 року сесія міськради ухвалила 35 рішень, якими передбачалась сплата орендарями понад 520 тис. грн. до фонду соціально-економічного розвитку міста. Проте до квітня 2008 року значна частина коштів (340 тис. грн.) до фонду так і не надійшла.

Крім цього, у грудні 2005 року сесія міськради затвердила низькі ставки орендної плати за земельні ділянки, через що бюджет міста втратив у 2006-2007 роках 44 тис. грн.

Негативно впливали на надходження до бюджету і надані сесією пільги зі сплати орендної плати. Наприклад, у 2006 році після звернення Канівської філії Східноєвропейського університету економіки та менеджменту і приватних підприємців, які утримують автомобільні стоянки, рішенням сесії зменшено орендну плату за земельну ділянку та встановлено 2 % (замість 3 %) для університету і 1,5 % (замість 2 %) для підприємців. До цього всього сесіями скасовувалися борги по орендній платі та пеня за несвоєчасну сплату орендної плати.

Фахівці КРУ зазначають, що канівська влада не переймається і наповненням місцевої казни за рахунок продажу земельних ділянок. Як виявилося, продаж земельних ділянок тут проводився за експертною ціною, яка була в кілька разів нижчою від нормативної грошової оцінки. Усього протягом досліджуваного періоду було продано 17 земельних ділянок загальною площею 8,5 га, сума продажу яких становила 2,6 млн. грн. Це при тому, що їх нормативна грошова оцінка становила близько 10 млн. грн.

У той же час місцева влада не враховує, що окремі земельні ділянки вигідніше здавати в оренду ніж продавати.

Неефективно використовує міська влада Канева і комунальне майно. Зокрема, рішенням сесії відділу комунального майна м. Канева було доручено укласти з Канівським міським районним судом договори оренди на індивідуально визначене майно та автомобіль ВАЗ — 2104, що залишилися після ліквідації міського фонду „Законність”. Незважаючи на те, що за розрахунками відділу комунального майна орендна плата повинна становити 282 грн. на місяць, рішенням сесії майно та автомобіль передано в оренду з орендною ставкою 1 грн. на рік (усього 2 грн.).

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 30, 30.07.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 284 хитов: 6262
вчера: 793/19458
время генерации: 0.076569080352783; SQL запросов: 11