Медиагруппа «Антенна»  

Правоохоронці координують свої зусилля у боротьбі з відмиванням грошей

28 липня голова облдержадміністрації обговорив з керівниками правоохоронних, судових та контролюючих органів питання запобігання та протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом.

За словами Олександра Черевка, сьогодні слід концентрувати зусилля усіх органів влади на боротьбі з відмиванням «брудних», кримінальних доходів, на недопущенні проникнення цих «тіньових» доходів в легальний економічний обіг, на запобіганні незаконним фінансовим операціям.

На нараді йшлося про те, що кримінальний світ постійно знаходить нові методи, щоб обійти закон. Це зобов’язує органи, що беруть участь у боротьбі з організованою злочинністю, створювати більш ефективні засоби такої боротьби. Серед них — і оприлюднення схем відмивання брудних коштів, яке робить прозорими схеми легалізації (відмивання) доходів і таким чином унеможливлює використання цих схем повторно.

Як інформують правоохоронці, найчастіше застосовуються такі способи відмивання грошей, як використання процедур приватизації державних підприємств, визнання банкрутами і ліквідація юридичних осіб – суб’єктів господарювання, внесення до статутних капіталів господарських товариств неліквідних цінних паперів, обіг цінних паперів фактично не існуючих підприємств.

Учасники наради висловили свої пропозиції щодо боротьби з відмиванням брудних коштів. Ці пропозиції будуть узагальнені та використовуватимуться в подальшій роботі.

Крім того, голова облдержадміністрації дав відповідні протокольні доручення. Олександр Черевко закликав керівників управлінь СБУ, МВС, ДПА України, регіонального відділу Державного комітету фінансового моніторингу області, Черкаської митниці скоординувати роботу по виявленню господарських товариств, створених з ознаками фіктивності та «конвертаційних центрів», які використовуються у схемах легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, по виявленню та вилученню з обігу «сміттєвих цінних паперів».

Територіальному управлінню державної комісії з цінних паперів та фондового ринку доручено приділяти особливу увагу суб’єктам первинного фінансового моніторингу, які взагалі не надають повідомлення про фінансові операції, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу. Крім того, керівник регіонального відділу Державного комітету фінансового моніторингу буде щомісячно інформувати обласну державну адміністрацію про проведену роботу.

«Ми повинні розуміти, що боротьба з відмиванням «брудних» коштів – це спільна справа, і подолати це ганебне явище ми можемо тільки разом з усіма правоохоронними органами. Тому правоохоронці області повинні обмінюватися інформацією і координувати свої зусилля», – підсумував Олександр Черевко.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 30, 30.07.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 534 хитов: 15669
вчера: 580/19299
время генерации: 0.034169912338257; SQL запросов: 11