Медиагруппа «Антенна»  

14-річний рятівник

Олександр ЛИТВИНЕНКО# 27, 09.07.2008

У Драбівському районі учень 8 класу витяг з води ледь живого чотирирічного хлопчика.

Як завжди, після занять вихованець Кантакузівського НВК В’ячеслав пішов пасти корів разом з односельчанками. Найважчим було перегнати череду по дамбі через річку Чумгак на півдорозі до пасовиська. Автомобільний рух там хоч і не жвавий, та коли-не-коли машини проїжджають, тож треба пильнувати за худобою. Але вийшовши на дамбу, хлопець забув про свої обов’язки пастуха. У воді метрів за п’ять від берега він побачив маленького хлопчика, що ледь тримався на поверхні. Ще один хлопчина мовчки сидів на березі – мокрий і геть знесилений.

Як з’ясувалося згодом, двоє братів, Антон та Анатолій, надумали провідати свою бабусю у сусідньому селі. Там саме гостювала їхня мама, тож хлопці вирішили зробити обом приємний сюрприз, самостійно добравшись до бабусиної оселі. Дорогою вони, звичайно, бавились, пустували, штовхались і випадково зірвались у воду. Укіс у тому місці викладений бетонними плитами. Ті з них, що лежать у воді, вкриті водоростями, дуже слизькі й видертися по них нагору вдалося тільки старшому із братів – восьмирічному Антону. Чотирирічному Толі таке було не під силу, навпаки, з кожною спробою підтягнутися його відносило все далі й далі від берега. Коли ж бідолашка опинився на глибині, то вже нічого не міг вдіяти і лише безпомічно махав руками, аби втриматися на поверхні, бо жоден з братів не вмів плавати. Перелякані, вони дивились один на одного.

Вмить оцінивши ситуацію, В’ячеслав без вагань кинувся у воду. Про що думав у той момент, він пригадати не може, але точно знає, що не відчув і крихти сумніву у тому, чи потрібна допомога. «Хлопчик був занадто маленьким, аби вміти плавати, до того ж він уже майже йшов на дно. Я знав, що можу допомогти, тож не було ні відчуття страху, ні розгубленості. Швидко скинув черевики й куртку, стрибнув у воду і поплив до хлопчика», – розповідає В’ячеслав, який часто з друзями купався у річці й знає, що у деяких місцях її глибина перевищує сім метрів. Допливши до малюка, який був майже непритомним, юний рятівник схопив його за одежу і витяг на берег. Там обох уже чекали люди, які відразу надали Толі першу допомогу, а жінки, що разом із В’ячеславом гнали череду, зупинили автівку, котра й відвезла обох хлопців до лікарні, а потім додому.

Про те, що сталося, В’ячеслав розповів тільки батькам та братові, адже не бачив, чим тут пишатися. «Хлопець ледь не втонув, про що розповідати, – каже В’ячеслав. – Думаю, на моєму місці так би вчинив кожен. Просто поруч були одні жінки, не їм же лізти у воду. Взагалі добре, що встиг». Якби не випадкові свідки, ніхто так і не дізнався б про самовідданий вчинок звичайного сільського хлопця, котрий непогано вчиться у школі, любить футбол і вболіває за команду Іспанії.

Учителі, друзі та однокласники дізналися про те, що мають справу з героєм, лише тоді, коли директор школи, голова Драбівської районної ради та начальник Драбівського РВ ГУ МНС України у Черкаській області вручали В’ячеславу відзнаку та подарунки.

Брати ж мандрівники – Антон та Анатолій – тепер ставляться до води з осторогою, і запевняють, що без дорослих ніколи більше не будуть пустувати біля водоймищ.


ТОП-СТАТЬИ
Номер # 27, 09.07.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 484 хитов: 20246
вчера: 653/28380
время генерации: 0.025925159454346; SQL запросов: 11