Медиагруппа «Антенна»  

На Золотоніському «Златогорі» вилучили кілька тисяч пляшок «лівої» горілки

Олександр Рязанцев, УНІАН# 27, 09.07.2008

Десятки тисяч пляшок горілки вилучили працівники міліції зі складів у п’яти містах України в ході оперативної перевірки лікеро-горілчаних заводів. Приводом для цієї операції стала пропозиція дешевої горілки, яка помітно збільшилася останнім часом у роздрібній торгівлі. Вже за першими підсумками перевірки можна говорити про реалізацію виробниками міцних напоїв злочинних схем (зокрема, використання підроблених акцизних марок). Вони обкрадають державу на мільярди гривень і при цьому труять людей неякісною горілкою. Щороку від фальсифікованих алкогольних напоїв умирають близько 10 тисяч українців.

«Той факт, що в магазинах з’являється горілка за ціною, нижчою, ніж економічно обґрунтована мінімальна, говорить про те, що ця ситуація пов’язана із тіньовим оборотом на ринку алкоголю. Тому що офіційно виготовляти таку дешеву продукцію складно і нерентабельно. Рада оптовиків і виробників алкоголю і тютюну звернулася з офіційним запитом до МВС України про перевірку підприємств — основних виробників дешевої горілки», — розповідає директор Асоціації СОВАТ Володимир Демчак.

Протягом трьох днів, з 10 по 12 червня, міліція «відпрацьовувала» вісім лікеро-горілчаних заводів у Донецьку, Черкасах, Сумах, Харкові та Дніпропетровську. Саме ці підприємства — основні постачальники дешевої горілки до вітчизняних магазинів. За даними СОВАТ, мінімальна економічно обгрунтована ціна за 0,5 літра горілки становить близько 13 гривень. Яким чином у роздріб потрапляють сорокаградусні напої ціною від семи до дев’яти гривень, яскраво продемонструвала перевірка, проведена правоохоронцями.

«Придбаний оперативниками в ході перевірки товар відправлено на експертизу до податкових органів, щоб упевнитися в достовірності використовуваних акцизних марок. Як наслідок, тільки на Золотоніському (Черкаська область) лікеро-горілчаному заводі було вилучено декілька тисяч пляшок із підробленими акцизними марками. Зараз ця ситуація вивчається додатково для рішення щодо відкриття кримінальної справи», — прокоментував дії силових органів начальник Департаменту Державної служби з боротьби з економічною злочинністю МВС України Леонід Скалозуб.

Але справа тут не тільки в ухилянні від оподаткування і недобросовісній конкуренції. Як правило, мінімізація і відхід від податків виробниками дешевої продукції свідчать ще й про те, що у даного продукту є серйозні проблеми з якістю. Втім, судячи з вітчизняної статистики смертності населення від отруєнь сурогатною горілкою, дешева горілка і якість взагалі несумісні…

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 27, 09.07.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 75 хитов: 5379
вчера: 205/28525
время генерации: 0.072272062301636; SQL запросов: 11