Медиагруппа «Антенна»  

Пани б’ються — у холопів чуби тріщать

Через бажання трьох людей підзаробити грошенят усе місто може залишитися без водопостачання — приблизно так охарактеризував Сергій Одарич ситуацію, що склалася у стосунках між комунальним підприємством «Черкасиводоканал» та відкритим акціонерним товариством «Азот».

Азотівці таки домоглися свого, принаймні, поки що. Вищий господарський суд України залишив без змін рішення Господарського суду області, яке передбачає укладання заднім числом нової угоди між КП «Водоканал» та ВАТ «Азот» на очищення стічних вод. Згідно з цією угодою, вартість послуги має зрости майже вдвічі.

Така загроза виникла у зв’язку з тим, що єдині в місті очисні споруди та колектор, які, до речі, є державною власністю, ще з радянських часів перебувають на балансі «Азоту». Отож гігант хімічної промисловості має можливість, як кажуть, качати права.

Із пропозицією підвищити тариф на очищення стічних вод «Азот» звернувся до «Водоканалу» у травні минулого року. Тоді «Водоканал» зажадав підтвердження запропонованих «Азотом» розрахунків. За словами мера, дійшовши висновку, що сума у 487 гривень є надуманою, оскільки в неї були включені ще й витрати самого «Азоту», місто запропонувало, так би мовити, компромісну ціну — 372 гривні за очистку тисячі кубометрів стічних вод. Але раптом, нарікає Сергій Одарич, у грудні 2007 року Господарський суд Черкаської області приймає рішення про встановлення тарифу для «Водоканалу» на рівні попередньо затребуваної «Азотом» вартості.

Це рішення місто оскаржило у Київському апеляційному суді і виграло позов. Однак, говорить Сергій Одарич, після цього, без відома міських керманичів та керівника комунального підприємства, відбулося засідання Вищого господарського суду за позовною заявою «Азоту». Таким чином, нарікає він, тишком-нишком було прийнято незаконне рішення.

Однак навряд чи конфлікт між двома підприємствами виник на пустому місці. Вочевидь, усьому виною неспроможність міських керманичів знаходити компроміс і домовлятися із великим бізнесом. Слід зазначити, що незадовго до тарифних перипетій міська влада істотно — у кілька разів — збільшила розмір орендної плати за землі, на яких розташовані виробничі потужності «Азоту». Тепер товариство має перед містом борг в одинадцять мільйонів гривень. Цілком імовірно, що, отримавши такого ляпаса від міської влади, «Азот» не забарився із відповіддю. Нею і стало підвищення тарифу на очищення стічних вод. Якщо таке станеться, каже директор «Водоканалу» Сергій Овчаренко, постраждає не тільки місто, а й сам «Азот».

Разом із тим, очисні споруди хоч і перебувають сьогодні на балансі «Азоту», але планувалися й були побудовані для потреб міста коштом підприємств та міського бюджету. Тому логічно, аби у міській комунальній власності вони й перебували і комфорт городян не залежав від примх приватного підприємства. Але передача до міської комунальної власності — це доволі тривала процедура, а стосовно підвищення тарифу на очистку стічних вод остаточне рішення має прийняти суд вищої інстанції.

Наразі ж, буквально цими днями, міські керманичі очікують примусового стягнення з КП «Водоканал» 15 мільйонів гривень. Тоді комунальному підприємству доведеться терміново брати кредит, усі ж витрати з його виплати разом із відсотками, звісно, ляжуть на плечі громади. Таким чином, знову далася взнаки політика київського менеджера, який, попри свою пропіарену кваліфікацію, так і не зміг убезпечити черкащан від наслідків з’ясування власних стосунків із представниками великого бізнесу.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 27, 09.07.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 3 хитов: 5
вчера: 638/58805
время генерации: 0.0092949867248535; SQL запросов: 12