Медиагруппа «Антенна»  

ЯКІ ПЕРСПЕКТИВИ МАЄ КОНСТИТУЦІЙНА РЕФОРМА

Влада Черкащини долучилася до обговорення процесу проведення конституційної реформи в державі.

2 липня 2008 року відбувся брифінг голови обласної державної адміністрації Олександра Черевка на тему: «Хід і перспективи конституційної реформи».

Під час зустрічі із представниками обласних ЗМІ голова ОДА окреслив основні позиції Президента України щодо внесення змін до Конституції України, наголосив на важливості проведення конституційної реформи та врахування інтересів українського народу.

«Конституційний процес є складним, але його проходження є надзвичайно важливим для подальшого розвитку України як держави», — зазначив губернатор області.

Внаслідок прийняття 8 грудня 2004 року політичних компромісних змін між парламентом, Президентом та урядом в державі спостерігається постійна політична криза — низька законодавча діяльність парламенту, неефективність роботи політичних інститутів.

За ініціативи Президента України створена Національна конституційна рада, до якої Віктор Ющенко подав свої пропозиції та шляхи виходу із конституційної кризи.

Серед пропозицій, запропонованих Президентом України, ключовими є наступні складові:

- Посилення конституційних гарантій прав і свобод громадянина, реального забезпечення захисту цих прав і свобод, в тому числі через суд.

- Розширення конституційного регулювання інститутів безпосередньої демократії.

- Підвищення ефективності функціонування державного механізму.

- Реформування територіального устрою держави і місцевого самоврядування.

- Визначення зовнішнього курсу України у процесах світової і європейської інтеграції.

На даний час активно проводиться робота над проектом нової редакції Конституції. Здійснюються кроки на шляху до удосконалення певних норм у діючій Конституції.

У процесі формування конституційної реформи всі політичні гілки влади повинні розуміти важливість збереження основних цінностей державотворення. Серед яких — Україна як незалежна держава, чіткий зовнішньополітичний курс і атрибути, які ідентифікують українців як націю.

— Конституційна реформа не є справою політичних еліт — це справа всього українського народу, — зазначив Олександр Черевко.

Голова облдержадміністрації закликав підтримати політику Президента України, в процесі впровадження якої багато часу та зусиль приділяється процесу формування української державності.

— Настав час проводити українську політику, відстоювати українські інтереси, — зазначив Олександр Черевко.

Для співпраці в одному руслі вертикаль влади має бути чітко розписаною.

— Потрібно замінити принцип поєднання державних і місцевих інтересів на принцип державної регіональної політики, — зазначив Олександр Черевко.

Також голова облдержадміністрації наголосив на необхідності співпраці органів державної влади та місцевого самоврядування, незважаючи на недосконалість законодавчої бази.

Олександр Черевко висловив думку про необхідність надання губернаторам права контрольних функцій і права вето на прийняття неправомірних рішень обласної, місцевих та сільських рад на очолюваній ними території.

Наголосив губернатор і на проблемі недостатнього виділення фінансування для газифікації населених пунктів області. Якщо минулі роки на газифікацію виділялося 25–30 млн. грн., то цього року лише 3,4 млн.

— В області проживають 450 тис. пенсіонерів, для яких створення комунальних умов через підведення газопостачання до будинків є важливим питанням, — зазначив Олександр Черевко.

На підтримку конституційних ініціатив Президента України в області було проведено відповідні консультаційні заходи, учасники яких в більшості висловили підтримку позиції Віктора Ющенка.

Зокрема, 6 червня у м. Черкасах відбулось засідання „круглого столу” на тему: «Нова Конституція: позиції громадянського суспільства», ініційоване обласною громадською організацією «Громадянська мережа «Опора», учасники якого обговорили питання внесення змін до Конституції України.

Подібні заходи відбулися і в інших районах та містах Черкаської області.

На сьогодні управління адміністративними регіонами України побудовано таким чином, що реальна влада перебуває в державних адміністраціях регіонального та районного рівня, а також у місцевих структур, що представляють центральні органи державної влади.

Місцеве самоврядування, обласні та районні ради позбавлені дієвості через відсутність виконавчих органів та делегування власних повноважень на користь місцевих державних адміністрацій, а сільські і селищні ради практично опинились у прямому підпорядкуванні місцевих державних адміністрацій. Такий стан закріплений Конституцією України, Законом України «Про місцеві державні адміністрації», Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Основні принципи, за якими мають діяти державні та самоврядні структури, повинні відповідно забезпечувати пріоритет інтересів держави та її регіонів. На сьогодні серед окреслених законодавством України принципів діяльності місцевих державних адміністрацій та принципів місцевого самоврядування присутній спільний принцип «поєднання місцевих і державних інтересів». Цей об’єктивно суперечливий принцип не може бути реальним критерієм, який має однозначно визначати вибір шляхів досягнення державних та регіональних цілей, а також скеровувати діяльність посадових осіб, що працюють у самоврядних або державних органах управління на місцевому рівні.

Звідси випливає необхідність заміни принципу поєднання місцевих і державних інтересів. Для місцевих державних адміністрацій на принцип державної регіональної політики — захист державних інтересів з урахуванням інтересів регіону та територіальних громад, що входять до його складу. Для органів місцевого самоврядування на принцип здійснення політики регіону — захист місцевих інтересів з урахуванням інтересів територіальних соціально-економічних систем вищого і нижчого рівнів. Такий підхід дозволить розмежувати діяльність державних та самоврядних організацій на місцевому рівні та визначитись щодо суб’єктивно-об’єктивних відносин, що виникають у процесі здійснення регіонального управління.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 27, 09.07.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 473 хитов: 13939
вчера: 723/26554
время генерации: 0.055294990539551; SQL запросов: 11