Медиагруппа «Антенна»  

Олександр ЧЕРЕВКО: «Черкаська область відрізняється тим, що ми знайшли чимало формул, як залучити гроші»

Голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Черевко після затвердження обласною радою змін до бюджету й отримання трохи більше 50 мільйонів державних субвенцій дав інтерв’ю черкаським ЗМІ. Йшлося про ефективність державних субвенцій і принцип їх розподілу. Крім того, губернатор говорив про політичну ситуацію в області й те, чому Черкащина майже в десять разів цього року зменшила фінансування газопроводів.

Губернатор проти протекціонізму та вузькопартійних інтересів

Олександр Черевко прокоментував закиди в «несправедливому» розподілі субвенцій: «Сьогодні Уряд прийняв постанову, де визначив порядок використання державних субвенцій на соціально-економічний розвиток та енергозбереження. Однак із 17 млн на енергозбереження лише 20% іде на підвідні газопроводи, тобто це лише 3–4 мільйони, а решта — на лічильники та інше обладнання, яке закуповується міністерствами. Що стосується соціально-економічного розвитку, то в принципі тут ні в кого немає якихось особливих заперечень. Питання викликали тільки села Чаплинка, Шушківка і Боярка. В останні роки кошти спрямовуються саме на ці села, і тому виникло запитання. Тому ми поки що не будемо їх фінансувати, хоча тут може йтися тільки про те, чи потрібно це першочергово, бо все одно потрібно фінансувати Лисянську школу чи Боярську лікарню. Щоб було менше безрезультативних дискусій — треба давно міняти всю регіональну політику в державі і порядок фінансування територій. Тобто необхідно максимально залишати кошти в регіонах».

З іншого боку, губернатор назвав засторогу безконтрольному розподілу коштів депутатами облради. «Коли депутатські фракції сформовані закритими партійними списками, то може виникнути така ситуація, що кожна партія буде дбати про себе і про те, щоб на якійсь дільниці сподобатися комусь. Було б правильніше, щоб ми повернулися до мажоритарної системи, щоб депутати були, вибачте, «прив’язані» до конкретної території і відповідали за неї. Я, наприклад, давно депутат і весь час відповідав за Звенигородський район. Так я знав там і підприємства, і людей. Якщо ми говоримо про те, щоб надати більше прав громаді, то ми маємо й відповідні кошти їй дати, і представника в органах влади. Таким чином, потрібно змінювати законодавство й наближати його до реалій сьогодення. А так спостерігаємо протекціонізм, і вузькопартійні інтереси процвітають на місцевому й центральному рівнях. І через це немає тої ефективності використання бюджетних коштів, яка могла б бути», — сказав голова ОДА.

На думку пана Черевка, треба збільшувати обсяг фінансування областей не за принципом — хто поскаржиться, тому й давати гроші. «Мені здається, що Черкаська область відрізняється тим, що ми знайшли чимало формул, як залучити гроші в область. Найяскравіший приклад — програма «Золота підкова Черкащини». Якби її не було, то ми б 150 мільйонів на рік недоотримували», — зазначив губернатор.

Крім того, він нагадав, що в основі договору про коаліцію лежать 12 законів, і лише один з них — про Кабмін — прийняли. Серед цих законів — про місцеві державні адміністрації та підсилення їхньої ролі і про органи місцевого самоврядування, де розмежовуються повноваження.

Натомість «сьогодні в нас нема єдиного руху вперед — одні рухаються вперед, інші — назад. Виходить, як на кораблі «роздрай» — один гвинт в один бік, інший — в інший. Двигун працює на повну потужність, а корабель стоїть на місці. На чергових виборах людям потрібно буде прискіпливіше оцінювати людей за справами, і не слухати демагогію... Головна проблема у нас, зокрема на центральному рівні, це відсутність політичної стабільності, хоча Черкаська область є своєрідним прикладом у тому, що в нас менше конфліктів. Позитивно те, що в нас рідко міняються кадри, тому що спеціалістом людина стає не за один день. І тому в нас найкращі економічні показники».

Медицина і обласна дитяча лікарня

— Як ви оцінюєте медичний форум за участю провідних медиків області, який відбувся нещодавно?

— Якщо загалом скарг громадян області в центральні органи влади зменшилося втричі, то в галузі охорони здоров’я їхня кількість залишається незмінною. Хоча ми постійно збільшуємо приблизно на 100 мільйонів фінансування цієї галузі, але суттєвих змін не відбувається. Тому стоїть питання і в тому, щоб добудувати обласну дитячу лікарню як Центр материнства і дитинства із сучасним обладнанням, щоб ми могли не підліковувати наших дітей, а виліковувати. Ми подали пропозиції за результатами нашого форуму і до Кабінету Міністрів, і до Верховної Ради. І надіємося, що в цьому році, хоч і багато часу минуло відтоді, як Прем’єр-міністр обіцяла допомогти, ми хоч здамо пусковий комплекс обласної дитячої лікарні.

Уряд загальмував газифікацію Черкащини

Попри оптимізм голова ОДА назвав проблеми фінансування Черкащини з Держбюджету:

— Не фінансується «Золота підкова Черкащини» в тому обсязі, як вона прийнята постановою Уряду, а фінансуються тільки два об’єкти — це Чигиринський і Канівський заповідники. Зараз, на жаль, програму вихолостили, викинули звідти газифікацію, питання доріг, шкіл, лікарень. Я цим процесом незадоволений, але маю велику надію і навіть учора день витратив, щоб коли будуть зміни до бюджету, ми все-таки отримали фінансування. Президент тут підтримує нас. Мене дуже турбує газифікація, тобто підвідні газопроводи. Ми в цьому питанні так би мовити «рвонули» за три роки, щорічно витрачаючи на газифікацію 25 мільйонів гривень. А в цьому році — 3–4 мільйони гривень. Мене це, звичайно, дуже засмучує.

А ще питання Ладижинки і Бабанки. І Президент написав листа Прем’єру, і Прем’єр давала доручення, а віз і нині там. Уже навіть таких великих грошей не треба, бо вже друге півріччя — не встигнемо тендери провести, як вже контролери будуть сидіти й перевіряти.

Питання мосту через Дніпро переноситься — доробляємо підготовчі роботи, документацію — у цьому році отримаємо десь 5 мільйонів через «Укравтодор», але саму реконструкцію можна буде робити тільки наступного року, тому що міст перекриємо, люди будуть нервуватися, а ми не встигнемо це зробити.

Так само проблема з обласною дитячою лікарнею. Хоч би дали кошти на пусковий комплекс — поліклініку, неонатальне відділення, лікувальний корпус і котельню. Тому якщо в цьому році ми отримаємо хоча б 35 мільйонів — ми це здамо.

Олександр СОЛОНЕЦЬ,
газета «Прес-Центр»

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 27, 09.07.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 133 хитов: 3644
вчера: 666/31054
время генерации: 0.20343589782715; SQL запросов: 11