Медиагруппа «Антенна»  

Про що звітуватиметься губернатор?

Іван СІЧОВИК# 38, 25.09.2002

Протягом тижня, що розпочався, на Черкащині мають відбутися дві події, які, поза всяким сумнівом, привернуть увагу загалу. Одна з них — регіонального значення, інша — загальнодержавного. 27 вересня, у п’ятницю, зберуться на чергову сесію депутати обласної ради, щоб обговорити і прийняти виважені рішення з ряду важливих проблем. Зокрема, буде заслухано звіт голови обласної державної адміністрації В.Лук’янця про виконання повноважень, делегованих облрадою. Мабуть, панові губернатору є що повідати народним обранцям, хоча сумніву щодо їхньго присуду немає — «схвалити, взяти до уваги». Адже «одобрямс» у нас на Черкащині отримав безстрокову прописку.

Цього ж дня планувалося проведення виїзної колегії Міністерства агропромислової політики за участю членів профільного Комітету Верховної Ради, начальників обласних управлінь сільського господарства і продовольства, науковців-аграріїв. Однак керівництво області попросило розвести у часі ці дві події, отож друга з них, швидше за все, відбудеться у суботу. Колегія аграрного відомства розгляне завдання по організованому завершенню комплексу осінньо-польових робіт і визначить шляхи виконання державної програми «Зерно України-2003», прийнятої ще урядом Ющенка, на виїзному засіданні Кабміну, яке пройшло на Тарасовій горі у Каневі.

Наша область не випадково обрана місцем проведення колегії Мінагропромполітики, адже за врожайністю ранніх зернових ми треті у державі (після Харківської і Кіровоградської областей), є у нас і об’єкти для традиційного показу досягнень. Хоча насправді — це залишки того, що ще не доруйнували заповзятливі реформатори... Або, може, аграрний міністр Сергій Рижак пригадав молоді роки, коли він у ранзі інспектора ЦК Компартії України був куратором Черкащини.

Передбачається, що учасники колегії відвідають агрофірму «Маяк» Золотоніського р-ну, яку ось уже понад два десятиліття очолює Микола Васильченко. Йому, одному з небагатьох керівників господарства області, вдалося вберегти надбане від ринкових потрясінь. Тепер до нього високі візитери їздять за досвідом. Ось і перед цим Піщане відвідав віце-прем’єр з аграрних питань Л.Козаченко, який усе побачене пов’язав з «доленосними» кучмівськими реформами. Ось тільки одне незрозуміло — чому у всій державі тваринництво підрубане під самісінький корінь, а в «Маяку» — розвивається і дає чималі прибутки...

Оглянуть гості і кукурудзяні поля фірми «Маїс», дітища нинішнього нардепа Сергія Терещука, яке зараз переживає далеко не найкращі свої часи і потребує підтримки держави. Ті господарства, які засіяли у цьому році кукурудзяні поля «маїсовським» насінням, зокрема у Черкаському р-ні, збирають по 50 з лишком центнерів зерна з гектара, в той час як в середньому по області — тільки 35 ц. За такої врожайності кукурудзи занадто проблематичним виглядає досягнення областю мільйонного валу усіх зернових культур. Не радують також посіви соняшника, кожний гектар яких дає на декілька центнерів менше, ніж торік.

Що б там не вирішували на свої колегії мінагропромівці, незаперечним є те, що земля в Україні сьогодні експлуатується по-хижацькому. До основи підірвано системи підвищення родючості землі, виробництво і внесення органічних добрив, у десятки разів менше вноситься мінералів. Роками грунти віддають більше, ніж одержують, а значить інтенсивно виснажуються і ніякі укази гаранта цій великій біді не завадять. Оце і є, «в натурі», капіталізація сільського господарства, коли прибуток над усе. За наругу над собою земля-годувальниця, на жаль, жорстоко відплатить не нинішнім агрореформаторам, а наступним поколінням.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 38, 25.09.2002
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 397 хитов: 9090
вчера: 421/16688
время генерации: 0.025315999984741; SQL запросов: 11