Медиагруппа «Антенна»  

В’ячеслав КИРИЛЕНКО: «Наша Україна» не має наміру переглядати формат коаліції

Чи вистоїть демократична коаліція? Чи можливе створення так званої широкої коаліції? Яка мета й планка акції «НАТО — Так!», що стартувала нещодавно з подачі «Нашої України»? Відповіді на ці та інші питання дав нещодавно в інтерв’ю газеті “День” голова партії “Наша Україна” В’ячеслав Кириленко.

Про коаліцію

— Ми — прихильники коаліції демократичних сил, а проблеми в цій коаліції починаються лише тоді, коли одна зі сторін забуває або свідомо ігнорує норми коаліційної угоди. Тим часом коаліційна угода — це змістовний документ, де передбачені всі наші дії — від законодавчих до технологічних — на досить тривалий період. Крім того, проблеми в коаліції виникають, коли порушується регламент діяльності коаліції, коли одна з коаліційних фракцій не узгоджує свої дії з партнерами, як це, наприклад, сталося під час блокування трибуни перед виступом Президента з посланням до Верховної Ради. Коли ці проблеми розв’язуються, відбувається буденна планова робота. Щоправда, коли починається спокійна конструктивна робота всередині коаліції, тоді активізуються інші, зовнішні чинники, що впливають на рішення, які ми спостерігали останнім часом. Я маю на увазі вихід двох депутатів із коаліції.

Я офіційно заявляю як голова фракції «Наша Україна – Народна Самооборона»: фракція не вела і не веде ніяких переговорів про створення коаліції з Партією регіонів. Однак дехто постійно старається підживити міф про те, що наша політична сила нібито вітає створення коаліції з Регіонами. Ми неодноразово доводили як своїми діями зокрема, так і позицією загалом, як до парламентських виборів, так і після їхнього закінчення, що ми є принциповими прихильниками демократичної коаліції.

Інша річ, що ця коаліція повинна відійти від практики публічного з’ясування відносин і сконцентруватися на системних реформах, до чого я як голова «Нашої України» вже не перший тиждень закликаю і прем’єр-міністра, і всіх членів уряду. До речі, наша частина Кабінету Міністрів працює над виконанням своїх професійних завдань, і ми закликаємо наших колег так діяти й надалі. А всі скандали та інтриги навколо коаліції повинні припинитися. Зрозуміла річ, що метою різноманітних інтриг є повернення Партії регіонів до влади. Але для такого повернення необхідна санкція виборців. Санкції виборців, за результатами виборів, що відбулися 30 вересня 2007 року, не було, і Партія регіонів не змогла створити більшість в українському парламенті.

Була створена інша більшість, яку відразу ж різні політичні сили почали знищувати. Але поки що ця більшість працює, незважаючи на часті й гострі внутрішні дискусії. Дискусії ці, необхідно зазначити, були запрограмовані, оскільки коаліцію створили різні політичні сили. У нас різні погляди щодо цілої низки позицій. А все, що нас об’єднує, чітко прописане в документі, який називається «Угода про створення коаліції демократичних сил». До речі, в цьому документі немає жодного слова про скандали та інтриги. Там йдеться про податкову реформу, земельну реформу, дерегуляцію економіки, вільний ринок, гуманітарні питання тощо.

Про позачергові вибори

— Ми не закликаємо до проведення позачергових парламентських виборів через кілька причин. Перша й головна причина: цей парламент обраний на п’ять років і він створив коаліцію, обрав голову Верховної Ради, обрав прем’єр-міністра і весь склад Кабміну. Робота всієї цієї конструкції відбувається складно, однак вона триває. Таким чином законних підстав для проведення позачергових виборів немає. Політичні ж підстави теоретично можуть виникнути, однак вони будуть штучні.

Про виборчу систему

— Виборча система потребує реформування, і, гадаю, це питання для більшості політичних сил відкрите. Як мінімум, це повинна бути система з відкритими списками. Списками, які може ревізувати виборець. Ми, до речі, недавно на фракції обговорювали цю тему. У нашому середовищі сконцентрована досить велика кількість фахівців саме з виборчої системи, але навіть вони не можуть дійти єдиної думки щодо того, як впровадити зрозумілим для людей шляхом систему з відкритими виборчими списками. Адже впровадити її потрібно так, щоб, по-перше, не заплутати людей остаточно, по-друге, не допустити нового типу фальсифікацій щодо підрахунку голосів за відкритими списками. Ми створили групу експертів своєї фракції, яка найближчим часом оприлюднить наше бачення цього у вигляді відповідного законопроекту «Про вибори народних депутатів».

Що ж до виборчої системи на місцях, то є очевидним, що депутати місцевих рад значно віддалилися від виборця, що не було характерно при мажоритарній системі. Тому необхідно виробити прийнятний рецепт, який дозволить і депутата повернути виборцям, і зберегти структурованість усередині міськрад із погляду політичних симпатій місцевої общини. Можливо, це буде змішана система, можливо, пропорційна з відкритими списками. Реформування потребує як система виборів до парламенту, так і система виборів до місцевих рад.

Про акцію «НАТО — Так!»

— Це загальна ідея всього середовища людей, які бажають добра Україні. Ми розуміємо, що тема непроста, ми розуміємо, що будуть гарячі дискусії й навіть брутальна протидія. Однак я переконаний, що просте, чесне, об’єктивне й послідовне інформування співвітчизників про те, що таке система колективної безпеки НАТО, дасть результат і ми повернемося, щонайменше, до базової цифри в 40% тих, хто підтримує вступ України до НАТО. Позиція інших — тема для публічної дискусії представників натовського та антинатовського напряму. Ми маємо право на нашу позицію, ми її проголошуємо не агресивно, але послідовно.

До речі, якщо ви помітили, старт нашої кампанії відбувся у форматі не політичної, а світоглядної акції. Це акція, що демонструє наш цивілізаційний вибір, і цей вибір ми пропонуємо всім українцям. Ми й надалі вестимемо цю роботу. Більше того, ми працюємо на виконання українського законодавства, оскільки ще 2003 року основи законодавства про національну безпеку передбачили набуття Україною членства в НАТО. Це норма чинного закону, тому в цьому значенні ми готові до тривалої роботи, в успіх якої ми щиро віримо.

Про Президента і коаліцію демократичних сил

— Із Президентом я зустрічаюся дійсно досить часто. Так ось, хоч якою складною була ситуація під час створення коаліції, потім — усередині самої коаліції і навколо коаліції, я жодного разу не отримував від Президента пропозиції створювати більшість в українському парламенті іншого формату. Можливо, це результат моїх однозначних поглядів на те, якою повинна бути коаліція, однак у будь-якому випадку жодного разу не надходило пропозиції змінити коаліційну конфігурацію. Тому я сприймаю позицію Президента на підтримку демократичної коаліції як керівництво до дій. Більше того, я переконаний, що Президент має повне право висловлювати, в тому числі й публічно, зауваження щодо діяльності коаліції. А чому, власне, ні? Але при цьому ми повинні виробити загальний рецепт у трикутнику «Президент — прем’єр — парламент», що допомагає розв’язати всі резонансні проблеми.

Про головні завдання

Бажано, щоб йшлося не про політичні, а про економічні проблеми. До речі, якщо ви помітили, і Президент, і «Наша Україна», незважаючи на політичну ситуацію, насамперед ініціює розгляд питань саме економічного характеру. Це, зокрема, питання приватизації, це питання агроринку, це питання податкових реформ тощо. Щоправда, нас не влаштовує, що часто до цих питань руки не доходять ні в уряду, ні в парламенту.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 25, 25.06.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 395 хитов: 8297
вчера: 421/16688
время генерации: 0.077571153640747; SQL запросов: 11