Медиагруппа «Антенна»  

Кому вигідне закриття Черкаського клубу юних моряків?

Наталія ДАНИЛЮК# 25, 25.06.2008

Міська влада продовжує активний наступ на все, що, як то кажуть, погано лежить, а точніше спочатку доводить до жалюгідного стану, а потім знизує плечима, мовляв, немає іншого виходу.

Черкаський клуб юних моряків та річковиків із флотилією, який функціонує в Черкасах вже 35 років, доводять до занепаду — зі здобуттям Україною незалежності його фінансування було повністю припинено. І якщо раніше на навчання щороку набирали 650 дітей, то сьогодні клуб відвідує близько двохсот. До перебудови міг клуб похвалитися і флотилією: 10 суден, моточовни, 20 ялів та шлюпок. До того ж було чимало стендів та іншого обладнання для навчання юних моряків. Тепер усе застаріло і вичерпало свій ресурс.

Аби хоч якось виживати, принаймні платити за комунальні послуги, Черкаський клуб юних моряків змушений здавати кілька своїх приміщень в оренду. Однак усіх грошей він усе одно не отримує — із близько дев’яти тисяч лише 300 гривень. Куди зникає чималенька решта — керівництво клубу не відає. Отже, клуб юних моряків функціонує лише завдяки власній ініціативі членів трудового колективу.

За час роботи клубу юних моряків через руки його викладачів пройшли близько 15 тисяч вихованців. У переважній більшості це діти з неповних сімей, неблагополучні діти. Багато хто з них після закінчення навчання у клубі пов’язали своє життя із флотом — працюють на торгових судах, кораблях воєнно-морського та річкового флотів. Вони, кажуть викладачі клубу, стали людьми завдяки нашому воєнно-патріотичному вихованню. Дітям подобається навчатися в клубі.

Проте кількість навчальних годин систематично скорочується — з 30 до 18. Управління освіти постійно вимагає масового набору дітей до клубу, однак при цьому, говорять викладачі, директорам шкіл дана вказівка не пускати до закладів представників позашкільних організацій. Вигадують і інші способи створення видимості непотрібності такого клубу.

Раніше, щоб відвезти дітей на практичні заняття на флотилії, замовляли автобус, розповідають викладачі клубу, тепер же відмовлено і в цьому. Крім того, з 2001 року у таборі клубу юних моряків не проводиться й оздоровлення дітей. Тепер там відпочивають уже інші люди.

Викладачі клубу упевнені: все йде до того, що клуб просто розвалять і відберуть його територію. Втім, оптимісти все ще сподіваються на те, що влада не піде на знищення дитячої позашкільної освіти і не вижене дітей на вулицю.

Однак, з огляду на любов нинішньої міської влади до ласих шматків землі, дуже важко повірити в те, що її представники поступляться своїми корисливими бажаннями, навіть якщо ці ласі шматки дістануться їм ціною майбутнього дітей. Напевне, хтось із них вже давно в уяві побудував у цій прекрасній місцині заклад відпочинку для заможних людей, а в центрі міста — елітну багатоповерхівку. Справа лише за малим — дати кому треба хабара та вигнати мореплавців. А в цьому нашим керманичам, як відомо, рівних немає.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 25, 25.06.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 397 хитов: 8783
вчера: 421/16688
время генерации: 0.08542799949646; SQL запросов: 11