Медиагруппа «Антенна»  

У Черкасах відкрито завод «Богдан»

Урочиста подія відбулася 20 червня у Черкасах — тут був відкритий новий сучасний завод з виробництва легкових автомобілів корпорації «Богдан».

У церемонії перерізання стрічки на новозбудованому «Автомобільному заводі «Богдан» узяв участь Президент України Віктор Ющенко.

Також в урочистостях взяли участь Міністр промислової політики України Володимир Новицький та заступника глави Секретаріату Президента України Роман Безсмертний, голова Наглядової ради НБУ Петро Порошенко, президент корпорації «Богдан» Олег Свинарчук, директор «Автомобільного заводу «Богдан» Ігор Ференц, директор з експорту компанії «Хюндай» Вон Ши Чан, віце-президент компанії «АвтоВАЗ» (Росія) Владислав Матус, голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Черевко, черкаській міський голова Сергій Одарич.

Вітаючи всіх із цією подією, Віктор Ющенко зазначив, що в Україні вперше за останні 50 років після введення в експлуатацію ЗАЗу запускається національний автомобілебудівний завод.

Президент України відзначив команду заводу „Богдан”, зазначивши, що пишається людьми, які здатні за такий короткий термін сформулювати ідею, знайти партнерів і реалізувати унікальний для України проект.

Також глава держави відзначив Черкаську область за високі показники економічного зростання.

— Черкащина — це приклад того, що може зробити національний виробник, коли йому буде створено елементарні умови, перш за все цінові, — зазначив Віктор Ющенко.

У рамках урочистостей з нагоди відкриття заводу «Богдан» Президент України вручив ключі від автомобіля багатодітній родині Таланенків із Кам’янського району.

Почесні гості та всі присутні на церемонії відкриття мали можливість ознайомитися із виробництвом “Автомобільного заводу “Богдан”, оглянути цехи зварювання, збирання та фарбування автомобілів.

Для довідки:

Корпорація «Богдан» створена у лютому 2005 року з метою реалізації масштабних інвестиційних проектів, спрямованих на створення в Україні потужностей з виробництва автотранспортних засобів різних типів. Сьогодні до її складу входять 20 компаній, серед яких «Автомобільний завод «Богдан» (колишній Луцький автомобільний завод), «Хюндай Моторс Україна» та ін.

Корпорація «Богдан» — одна з найдинамічніших компаній за розвитком на автомобільному ринку України. Корпорація досягла поставленої мети — перетворитися з продавця на виробника автомобілів.

Тепер корпорація «Богдан» запустила в експлуатацію новий автомобільний завод в Черкасах. Поява нового автомобілебудівного підприємства — визначна подія не лише для корпорації та області, а й держави в цілому. Останній автомобілебудівний завод в Україні був зведений за часів Радянського Союзу — ЗАЗ. Інвестиції корпорації в будівництво нового автозаводу перевищують 330 млн. доларів США.

ВАТ «Автомобільний завод «Богдан» у Черкасах випускатиме дві моделі легкових автомобілів LADA (2110, 2111) і три моделі автомобілів Hyundai (Tucson, Elantra та Accent).

Виробничі потужності підприємства дозволяють випускати 120-150 тисяч автомобілів на рік. Підприємство нараховує 2 цехи збирання автомобілів, 2 цехи зварювання, цех лакофарбування, тестування та логістичний. Завод розташовано на земельній ділянці площею 20 га. Загальна площа всіх виробничих приміщень — 120 тис. кв. м, площа адміністративно-побутового корпусу — 10 тис. кв. м.

Усі виробничі процеси максимально автоматизовані. Новітнє обладнання виробничих ліній поставлено провідними світовими виробниками — ВАЗ, Hyundai, Obara, Eisenmann та іншими. Устаткування в цехах заводу повністю універсальне й дозволяє виготовляти будь-які легкові автомобілі за марками та габаритами.

Всі автомобілі, що сходять з конвеєрів підприємства, проходять детальну перевірку на якість та надійність. Дотримання високих стандартів якості під час виробництва досягається тут за рахунок автоматизації та підготовки висококваліфікованого персоналу.

Оснащення заводу сучасними транспортними системами і роботами дає можливість не тільки підвищити стандарти якості, а й заощадити природні ресурси. Крім того, у приміщеннях трирівневого цеху фарбування встановлено сучасну систему пожежогасіння, датчики контролю випаровувань, а в приміщеннях з роботизованими агрегатами встановлена відповідна система контролю доступу персоналу, яка дозволяє уникнути травмування людей. Системами пожежної та виробничої безпеки облаштовано також цехи зварювання та складання автомобілів.

Враховуючи суворі вимоги до технологічних процесів та екології, в лакофарбувальному цеху встановлено сучасне німецьке обладнання, яке, зберігаючи відповідний стандарт якості фарбування, забезпечує повну екологічність виробництва. Тут функціонує цілий комплекс локальних очисних споруд, до якого входять локальна лінія очистки стічних вод та лінія очистки викиду повітря. Таким чином забезпечується 100% уловлювання та видалення відходів виробництва.

У перспективі вже найближчим часом введення в експлуатацію другої черги автобусного виробництва на луцькому виробничому майданчику, а також будівництво заводу з виробництва вантажівок у Черкасах.

Корпорація «Богдан» щороку підтверджує свої лідерські позиції у вітчизняному автобусобудуванні. За результатами роботи у 2007 році обсяги виробництва автобусів зросли на 20,17% — до 3 229 одиниць.

Окрім активної роботи на вітчизняному авторинку, корпорація «Богдан» вестиме роботу і на ринках експортних країн. У планах стратегічного розвитку корпорації передбачено також експорт вантажних і легкових автомобілів.

Корпорація має на меті розвивати і власне виробництво на території інших держав. Так, наприкінці 2006 року у Нижегородській області Російської Федерації корпорацією «Богдан» було закладено перший камінь нового автоскладального заводу.

Сьогодні на підприємствах корпорації «Богдан» зайнято більш 6 тисяч співробітників. Завдяки реалізації корпорацією «Богдан» інвестиційних проектів кількість працюючих на всіх її підприємствах збільшиться на 8 тисяч — до майже 14 тисяч штатних працівників.

Загальний прибуток усіх підприємств, що входять до складу корпорації «Богдан», у 2007 році склав 10 722 045,9 тис. грн. Прибуток підприємств корпорації склав 478 116,1 тис. грн. До бюджетів усіх рівнів у вигляді податків підприємства корпорації перерахували 6 779 051,3 тис. грн., а до соціальних фондів — 72 539,5 тис. грн.

Корпорація „Богдан” завершує реалізацію інвестиційного проекту з будівництва нового автомобільного заводу СKD-виробництва легкових автомобілів, загальна вартість якого становить понад 330 млн. доларів.

Нове підприємство розташовано на території колишнього заводу „Ротор” на вул. Сумгаїтська.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 25, 25.06.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 209 хитов: 2865
вчера: 653/28380
время генерации: 0.073151826858521; SQL запросов: 11