Медиагруппа «Антенна»  

Тендерний комітет посадив черкаських дітей на голодну пайку

Ольга МАЛЬОВАНА# 23, 11.06.2008

Через тендери — проблеми в організації дитячого харчування у пришкільних таборах міста. Тиждень тому — 2 червня черкаські школярі, котрі там відпочивають, залишились без гарячих сніданків та обідів. Вперше за весь час організації таборів. Зараз ситуацію виправлено, хоча питання остаточно не вирішене.

Практично в усіх школах міста Черкаси їх вихованців уже кілька років годують сніданками та обідами приватні підприємці. Їх, згідно з чинним українським законодавством, визначають за результатами тендерів, тобто своєрідних конкурсів на зразок — хто запропонує кращі умови за найбільш прийнятною ціною. Цьогоріч такий конкурс відбувся 7 травня. Усі підприємці, котрі мали бажання займатися дитячим харчуванням у школах, могли взяти у ньому участь.

Приватна підприємниця Лариса Нестеренко організує дитяче харчування у школах вже 9 років. Під її опікою — сніданки та обіди для вихованців 9 шкіл міста. Але під час останнього тендеру, каже пані Лариса, почали творитися незрозумілі речі, які вона називає російським словом “беспредел». На думку підприємниці, її силоміць позбавили законного права брати участь у тендері та спробували просто «витіснити» із цього сегменту ринку послуг.

Скаргу Лариси Нестеренко, яку вона подала до Єдиного тендерного комітету, повинні були розглянути терміново, у встановлені законом строки. Але розгляд з різних причин двічі переносився, про що не ставили до відома ні підприємницю, ні її адвоката. Врешті-решт скаргу так ніхто і не розглянув.

Суд, до якого звернулася Лариса Нестеренко, ухвалив рішення не укладати угоди із підприємцями доти, доки її справа перебуватиме в судовому розгляді. Прокурор міста Василь Сук був ще категоричнішим і своїм приписом зобов’язав скасувати рішення Єдиного тендерного комітету Черкаської міської ради про переможців тендерної процедури на організацію харчування у школах. Таким чином, сьогодні з жодним із приватних підприємців, які займаються організацією дитячого харчування і виграли тендер, не можуть бути укладені угоди.

Найгірше у цій ситуації дітям. Термін старих угод вичерпався, нові не можна укладати. Через ці розбірки між дорослими тиждень тому, 2 червня, вихованці майже всіх черкаських шкіл, котрі відвідують пришкільні табори, цілий день залишалися без їжі. Управління освіти, каже його начальник Сергій Саєнко, в пожежному порядку змушене було шукати вихід із ситуації — з підприємцями, котрі до цього харчували дітей, у телефонному режимі домовилися і подовжили угоди. Але ненадовго — до кінця цього тижня. Не найкращим часом для укладання нових угод вважає час дії пришкільних таборів і головний санітарний лікар міста Василь Загородній.

Але перша табірна зміна закінчиться вже 25 червня. Чи вдасться до того вирішити «харчове» питання? Як підказує досвід роботи черкаських чиновників, навряд чи.

Підприємці, котрі харчують дітей у школах, роками вкладали у шкільні їдальні чималі кошти — на обладнання, меблі, посуд та ще багато чого. Тож, якщо їм доведеться залишити ту чи іншу школу, із собою вони заберуть і все своє. Відновити це за день неможливо. Зі слів приватної підприємниці Жанни Котенко, лише монтаж чи демонтаж обладнання та меблів триває близько місяця. Як наслідок — діти знову можуть залишитися голодними.

До того ж, приватні підприємці впевнені, що ця тяганина із тендерами — річ не випадкова, а організована навмисне, найімовірніше, щоб забрати шкільні їдальні з рук одних осіб і передати іншим, не обов’язково кращим. На думку підприємців, ситуація, що склалася в організації дитячого харчування, та навколотендерна колотнеча цього разу стане показовою в плані взаємовідносин між владою та підприємцями. Тож, що переможе: конкурс проектів чи конкурс конвертів — покаже найближчий час.

Як бачимо, в організації дитячого харчування поки далеко не все гаразд. Хто винен у цьому — чи самі тендерні процедури, чи ті, хто їх проводить у нашому місті, мають встановити компетентні органи. Але в будь-якому разі від цього не повинні страждати діти.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 23, 11.06.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 495 хитов: 20775
вчера: 653/28380
время генерации: 0.0084230899810791; SQL запросов: 11