Медиагруппа «Антенна»  

Непоправна втрата

24 травня 2008 року перестало битися серце Миколи Калениковича Дегтяра справжнього чоловіка, високопрофесійного керівника, люблячого батька, дідуся, прадідуся, полковника внутрішньої служби у відставці, який віддав 60 років життя пожежній охороні.

Микола Каленикович народився 26 листопада 1926 року на Дніпропетровщині. У голодному 1933 році він пішов до школи, вчився лише на відмінно. Перед війною пишався власною бібліотекою із 500 книжок, яку збирав по одній, купуючи їх на зекономлені «обідні» гроші. Коли батько пішов на фронт, удома, крім нього, зосталися мати-інвалід, братик і молодша на три роки сестричка. З тодішнього їхнього роду у Миколи Калениковича не залишилося нікого.

Тричі забирали хлопця окупанти і тричі він тікав. Двічі з табору, одного разу з вагона, який віз бранців у Німеччину. На фронт Микола Каленикович попросився, коли йому не виповнилося ще й 17 років. Воював у складі 338-го стрілецького полку 2-го Українського фронту. Вперше був поранений у червні 1944-го, три місяці відлежав у шпиталі. Тільки вийшов друге поранення осколком протитанкової гранати, знову шпиталь, реабілітація. А згодом і переїзд до Куйбишева.

14 січня 1947 року Микола Каленикович став бійцем однієї з пожежних частин Куйбишева, а вже в серпні того ж року вступив до Харківського пожежно-технічного училища МВС СРСР. Після його закінчення в 1952 році Миколу Калениковича направляють до Сибіру. На той час він вже мав родину. Двадцять років життя присвятив М. К. Дегтяр роботі на Далекій Півночі. У 1967 році наказом МВС СРСР був призначений начальником ВПО, тоді ж його обрали членом колегії УВС Магаданської області. Потім була Чукотка і знову Магадан, де Микола Каленикович цілу п’ятирічку очолював УПО Магаданської області.

У 1972 р. М.К. Дегтяр подав у відставку, маючи 46 років вислуги. У тому ж році родина переїхала у Черкаси, де ветеран перейнявся проблемами місцевих пожежників. Він очолив обласний навчальний пункт, а коли у 1986 році Управління Державної пожежної охорони вирішило створити власну пожежно-технічну виставку, взявся за її організацію. Виставці Микола Каленикович віддав 21 рік життя, а в 2007 році, коли йому перейшло за 80, пішов на заслужений відпочинок.

Держава не забуває своїх героїв. За участь у бойових діях за часів війни проти фашизму та за подальшу службу М.К. Дегтяр був нагороджений орденом Вітчизняної війни 1 ступеня, медаллю «За відвагу на пожежі», знаком «Кращому працівнику пожежної охорони», Почесною грамотою Президії Верховної Ради РСФСР. Наказом Президента України у 1999 році він був нагороджений орденом «За мужність» 3-го ступеня та медаллю «Захиснику Вітчизни», а в 2002 році йому було присвоєне чергове звання полковник внутрішньої служби.

Колектив оперативно-рятувальної служби Черкаської області глибоко сумує з приводу непоправної втрати і висловлює глибоке співчуття рідним та близьким Миколи Калениковича Дегтяра.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 21, 28.05.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 547 хитов: 22483
вчера: 634/35795
время генерации: 0.031620979309082; SQL запросов: 11