Медиагруппа «Антенна»  

СВЯТО ПЕРЕМОГИ У КОРСУНЬСЬКІЙ БИТВІ

360-ту річницю перемоги Богдана Хмельницького на Черкащині відзначили історично-батальним дійством

24 травня в селі Виграїв Корсунь-Шевченківського району, що на Черкащині, було урочисто відзначено 360-ту річницю перемоги війська Богдана Хмельницького у Корсунській битві.

В урочистостях взяв участь Президент України Віктор Ющенко, який прибув до Виграєва з наймолодшим сином Тарасом.

Відвідали Виграїв і святійший Патріарх Київський і всієї України-Руси Філарет, голова Черкаської облдерджадміністрації Олександр Черевко, міністр культури та туризму Василь Вовкун, міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, представники Секретаріату Президента, народні депутати від блоку «Наша Україна — Народна самооборона».

Як зазначив у своєму виступі голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Черевко, «Корсунська битва була однією із визначних битв в історії України, яка, остаточно розпаливши вогнище Національно-визвольної війни середини ХVII століття, сприяла створенню Української козацької держави».

Голова облдержадміністрації розповів, що на виконання Указу Президента України від 01.02.2008 року № 78/2008 «Про відзначення у 2008 році 360-ї річниці подій, пов’язаних з початком Національно-визвольної війни українського народу середини ХVII століття» у Виграєві на кошти доброчинника Івана Артазея було збудовано церкву Покрови Пресвятої Богородиці, освячену цього дня Патріархом Філаретом. Святійший Патріарх Київський і всієї України-Руси Філарет відслужив молебень пам’яті загиблих за волю України.

Гості оглянули і реконструйоване приміщення музею козацької слави. Олександр Черевко вручив доброчиннику Івану Артазею почесну грамоту облдержадміністрації.

У центрі Виграєва та в Гороховій Діброві, де відбувалася битва, урочисто відкрито пам’ятні знаки, присвячені цій події.

На місці, де 26 травня 1648 року війська Богдана Хмельницького перемогли поляків, відбулося історично-батальне дійство, в якому взяли участь близько 200 членів воєнізованих формувань з Польщі, Росії, Чехії, Словаччини, Білорусії та України. Учасники костюмованого дійства озброєні зброєю тих часів, на полі бою виставлено 20 пар возів, запряжених кіньми, військова техніка тих часів, гармати.

У рамках заходів відбулися показові виступи бойового гопака, автентичних фольклорних гуртів, кобзарів та лірників, театрів, були представлені виставки традиційного українського гончарства, ковальства, зброярства та інших народних ремесел, відбулося частування козацькою кашею.

По завершенню історично-батального дійства у центрі села відбувся великий концерт за участю творчих колективів з Черкащини, а ввечері у сільському Будинку культури відбувся презентаційний перегляд фільму режисера М.Мащенка «Богдан Хмельницький».

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 21, 28.05.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 466 хитов: 13751
вчера: 723/26554
время генерации: 0.16780114173889; SQL запросов: 11