Медиагруппа «Антенна»  

«АНТЕНА» — БРОДСЬКОМУ: ГУБИ ЗАКАТАЙТЕ!

КЕРІВНИКИ МЕДІАГРУПИ «АНТЕНА» РОЗПОВІЛИ ПРО ПОЛІТИЧНУ ЦЕНЗУРУ ТА НАМІРИ КОМАНДИ БРОДСЬКОГО-ОДАРИЧА ВСТАНОВИТИ КОНТРОЛЬ НАД ЧЕРКАСЬКИМ МЕДІАПРОСТОРОМ

Третього квітня відбулася прес-конференція керівника медіагрупи «Антена» Валерія Воротника та директора телеканалу «Антена-плюс» Володимира Мамалиги. Журналісти спростували плітки стосовно медіагрупи «Антена», які останнім часом настійливо поширювалися оточенням Одарича-Бродського, що викликало неабиякий резонанс серед мешканців міста та у стінах мерії.

Тріо Інтернет-сайту, газети та телеканалу, що є складовими медіахолдінгу “Антена”, вже давно застрягло як кістка в горлі у тих, хто не бажає жити за законом, зокрема й у деяких міських чиновників. Тож цілком зрозуміло, що ці люди не сидять, склавши руки, а намагаються зробити все можливе для усунення небажаних медіа, розпочавши серйозний наступ на інформаційний простір Черкащини.

Прикладів безліч. Приміром, у травні минулого року засновникові медіагрупи “Антена” Валерію Воротнику довелося дізнатися про те, що газета “Антенна” має вже іншого власника.

— У нас в газете был достаточно жесткий и скандальный материал — описана ситуация в местном БЮТе, — розказав на прес-конференції Валерій Воротник. — Кто-то из депутатов выкупил у нас 50-60 экземпляров и повез в Киев. После чего нам позвонил один товарищ-нардеп и рассказал, что по коридорам Рады бродил довольно счастливый Михаил Бродский, который, увидев читающих “Антенну” депутатов, сказал им: “О! Это моя газета в Черкассах!”. Депутат с удивлением спросил у меня: “Слушай, так это что, газета Бродского?”.

І це при тому, говорить Валерій Воротник, що на той час він був знайомий із Бродським лише візуально і, тим паче, ніколи не вів ніяких перемовин щодо передачі прав власності на газету. Однак через певний час керівнику медіагрупи таки довелося поспілкуватися з Михайлом Юрійовичем.

— Я сразу же услышал от него предложение — такое фамильярное, очень простое и конкретное до безобразия: “Вот тебе 200 тысяч. Долларов, конечно. Вот тебе контракт на 5 лет — ты работаешь с нами, и газета принадлежит нам. Тебя это устраивает?” Я говорю: “Нет!” — “Как? Тебе не нужно 200 тысяч долларов?!”

Втім, гроші так і не взяли гору над любов’ю до своєї роботи та власними переконаннями.

— Если бы газета была товаром, если бы дело, которым я занимаюсь уже в течение 11 лет, я действительно хотел продать — давно продал бы! Ведь были и более выгодные предложения. Но такой подход для меня неприемлем, и мы, естественно, не договорились.

Тим часом виникли проблеми на ґрунті діяльності вже і телеканалу “Антена-плюс”.

— Я являюсь владельцем 50% пакета акций этой телекомпании, — розповідає далі Валерій. — Второй пакет принадлежит известной в Черкассах строительной компании ЗАТ “Экспо-Инвест”, председателем правления которой является Игорь Николаевич Калашник — депутат, глава бюджетного комитета черкасского горсовета.

Тож опісля обрання на посаду мера Черкас Сергія Одарича з боку другого співзасновника розпочався шалений тиск на діяльність медіагрупи.

— Мы начали испытывать давление со стороны второго собственника, который высказывал свое личное негодование по поводу некоторых сюжетов, где критически упоминается городская власть в том контексте, который не устраивает его, — розповів журналіст.

Прикладів таких чимало. Зокрема, вимушена відмова одному з керівників «Народної самооборони» Сергієві Луценку брати участь у прямому ефірі програми “Погляд з антени”.

— Я вже домовився щодо його прямого ефіру на нашому телеканалі, але завдяки такій істерії, яка була з боку власника, я був змушений прийти, вибачитися і відмовити в ефірі, тому що він начебто колись вийшов із Соцпартії, він зрадник і так далі, — повідав присутнім директор телекомпанії та журналіст Володимир Мамалига. — Ось такі приклади політичної цензури. Хоча, хто дивиться телеканал “Антена-плюс” чи чув про нього, той знає, що ми надаємо змогу усім сторонам висловити свою точку зору.

Загалом же таких фактів за час існування телеканалу “Антена-плюс” доволі багато. Один із них узагалі був кумедним.

— Звернулися до нас два равіни, які звинувачували інших двох равінів, що ті равіни більші равіни, ніж ті равіни, — розповідає Мамалига. — Цим людям було надано можливість для виступу, при цьому іншій стороні також було обіцяно висловити свою точку зору.

— После этого началось вообще парадоксальное, истеричное отношение к нам, — підтримує свого колегу Воротник. — В плане того: “Как вы смели не тех евреев показать в эфире?!”. А я отвечаю, что, мол, вы знаете, я не разбираюсь, какие евреи те, а какие не те. Они мне все одинаковы, как и любая другая нация: как грузины, как армяне, украинцы или русские. В принципе, любой человек имеет право высказывать то, что он думает, и он отвечает за свои слова.

Згодом керівникові медіагрупи “Антена” через другого співзасновника почали надходити доволі цікаві пропозиції.

— Нам начали предлагать определенные условия, бонусы, крупные денежные суммы за то, чтобы этот телеканал стал контролируемым бизнес-группой Бродского-Одарича, — каже Валерій Воротник.

Категорична відмова продавати будь-який зі ЗМІ, що входять до медіагрупи, все одно не поставила крапку у спробах цієї команди контролювати інформаційний простір Черкас.

— У грудні минулого року нам була пропозиція знову співробітничати з цією командою, — говорить Володимир Мамалига. — Останню розмову ми мали, якщо мені не зраджує пам’ять, 26 чи 27 грудня у нас в приміщенні телекомпанії перед прямим ефіром Сергія Одарича, під час якої він пропонував гроші за те, що ми будемо критикувати діяльність його заступників та начальників управлінь для того, щоб він міг потім реагувати на їх діяльність, караючи або звільняючи з роботи своїх підлеглих. Ми відмовилися від цієї пропозиції. Після того почалася отака цензура.

— Впрочем, мы же это делаем совершенно бесплатно, — доповнює Мамалигу Воротник. — Только будучи уверенными в своей правоте, мы вместе с замами критикуем и их руководителя мэра.

Отримавши негативну відповідь і на це, прибічники Одарича вирішили вдатися до політичної цензури. Зокрема, намагатися фільтрувати те, що виходить в ефір, та контролювати виступи депутатів та посадових осіб.

— Тут ось якраз є заява “Студії-2”, де Олександр Марченко говорить про те, що їхні матеріали так само починають переглядатися перед тим, як випускати їх в ефір, що є неприпустимим — це є цензура, — розповідає Володимир Мамалига. — І так само цензура депутатських виступів. Тобто вже “кого хочу — пускаю, кого не хочу — не пускаю”, хоча гроші бюджетні. Гроші за виступи депутатів, що мають негативне ставлення до мера, просто не виплачуються.

Однак разом із тим журналістам медіагрупи “Антена” все одно вдається дізнатися інформацію, яку так ретельно приховують чиновники, що, звісно, викликає неабияке невдоволення та здивування міського голови.

— У черкаській мерії присутня невідома кількість радників міського голови на громадських засадах, які знаходяться там із невідомим статусом, — говорить Мамалига. — Розміщують інформацію на офіційному сайті, сидять у приймальні міського голови. Маючи таку кількість радників, навіть Одарич не може контролювати, яка інформація може виходити з Черкаського міськвиконкому. Я думаю, що він втратив контроль над ситуацією.

Наразі телеканал працює в звичайному режимі та в рамках правового поля України і нікуди не збирається зникати з ефірного простору, а також змінювати свою програмну концепцію та тематику мовлення, запевняє керівник медіагрупи “Антена”. Навпаки, колектив медіагрупи постійно працює над удосконаленням власного авторського продукту та його якості.

— Мы выполняем важную социальную функцию, мы работаем для черкасщан, мы делаем эфиры, которые интересны нашим зрителям — это главное! — підкреслює Валерій Воротник.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 14, 09.04.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 617 хитов: 21567
вчера: 728/20732
время генерации: 0.012929916381836; SQL запросов: 11