Медиагруппа «Антенна»  

Черкащина ініціює прийняття Указу Президента про заборону вирубки лісів природоохоронного та історико-культурного призначення

Голова облдержадміністрації Олександр Черевко забороняє на території Черкаської області вирубувати ліси першої групи — себто ліси природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення, рекреаційно-оздоровчі й захисні ліси та ініціює прийняття відповідного Указу Президента України.

Згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації «Про окремі питання реалізації державної політики у сфері лісових відносин» від 14 березня 2008 року, ліси так званої першої групи в області заборонено вирубувати під спорудження об’єктів економічного, соціального, туристичного та іншого призначення, ведення присадибного господарства, будівництво житлових, дачних будинків, розширення територій суб’єктів господарювання, адміністративних меж населених пунктів.

Як зазначає у розпорядженні Олександр Черевко, «в області намітилася тенденція до застосування різних схем, які через прогалини чинного законодавства створюють умови для надання у приватну власність лісів першої групи та зміну їх цільового використання. Йдеться про землі поблизу водних об’єктів, природних, історико-культурних заповідників, пам’яток природи, історії, культури, археології. Вилучення лісових ділянок нерідко призводить до вирубування цінних лісів, погіршення екологічної ситуації, порушення природного балансу, негативного впливу на збереження об’єктів історичної спадщини, обмеження прав громадян у користуванні об’єктами природного середовища, зменшення можливостей утворення рекреаційних зон та зон відпочинку».

Облдержадміністрацією передбачено здійснення ряду заходів, що запобігатимуть цьому. Голови райдержадміністрацій та міські голови до 1 квітня мають внести пропозиції щодо віднесення територій, що мають історичну, наукову і природну цінність, до природних, історико-культурних пам’яток та заповідників.

Буде визначено малопродуктивні, деградовані землі державної чи комунальної власності, які доцільно засадити лісом і передати у користування державним (комунальним) та іншим спеціалізованим лісогосподарським підприємствам.

Відповідні управління та органи проконтролюють використання земель лісогосподарського призначення, що перебували у користуванні колективних сільськогосподарських підприємств.

Під розміщення об’єктів в області будуть надаватися переважно землі, не вкриті лісовою рослинністю. Саме на цьому наголошував і Президент України Віктор Ющенко, котрий ініціював з 5 березня по 20 квітня проведення Всеукраїнської толоки по озелененню та благоустрою територій.

У генеральних планах населених пунктів та проектах детального планування забудови земельних ділянок буде передбачено облаштування парків, скверів, бульварів, озеленення уздовж вулиць і доріг тощо.

Вживати заходів до недопущення вирубування лісів першої групи у регіонах Олександр Черево доручає головам райдержадміністрацій та міським головам.

Голова облдержадміністрації Олександр Черевко також ініціює прийняття Президентом України Указу щодо заборони вирубування в Україні лісів високої зависності, який буде діяти на території всієї України.

Крім того, обласне управління лісового та мисливського господарства готує проект звернення до Президента України, в якому буде ініційовано зміни до Лісового кодексу України.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 11, 19.03.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 83 хитов: 677
вчера: 691/35747
время генерации: 0.0083980560302734; SQL запросов: 11