Медиагруппа «Антенна»  

ЧЕРКАСЬКА ГРОМАДА ВИМАГАЄ ВІДСТАВКИ МЕРА ТА РОЗПУСКУ МІСЬКОЇ РАДИ

Микита БОЛГАРОВ, за матеріалами ТРК «АНТЕНА-Плюс»# 11, 19.03.2008

Більше десяти зустрічей з громадою міста провели впродовж останніх тижнів члени громадської організації «Черкаський громадський форум». Зібрати небайдужих до життя нашого міста людей, які щиро висловлюють свою думку, — ось основна мета заходів, які проводив голова організації Володимир Мамалига та його колега по громадській роботі й однодумець Василь Миколенко. Жити з такою міською владою чи міняти її — радилася громада. У ході жвавих та бурхливих обговорень не виникало майже жодної суперечки, тому, напевне, одностайним було і голосування по резолюції зборів. Звернутися до Верховної Ради з проханням про дострокове припинення повноважень черкаського міського голови та Черкаської міської ради через систематичне порушення Закону про місцеве самоврядування — таким, певною мірою радикальним, був підсумок зустрічей, який став основою прийнятої на зборах резолюції.

Не можна сказати, що зустрічі, які проводилися в різних мікрорайонах міста, збирали аншлаг. Але впевнено можна стверджувати, що в кожному з мікрорайонів знайшлася сотня-друга небайдужих до долі міста людей, які після зустрічі з членами Громадського форуму виявили бажання взяти участь у роботі організації. Місто треба рятувати — до такого висновку знову й знову поверталися ті, що брали слово на зборах. Адже за останній рік накопичилося з добрий десяток болючих тем і нагальних справ, в яких винна саме місцева влада, що зазвичай ігнорує думку громади. До них належать хаотична забудова Черкас, непрозорий розподіл вільних земельних ділянок, повне ігнорування думки людей при вирішенні питання про будівництво у старих мікрорайонах міста, сумнозвісна доля багатьох позашкільних мистецьких закладів та черкаської медицини — цей список проблем сягає ледь не безкінечності. Отже те, що наразі треба робити — це міняти владу! І негайно! Це найпростіше, до чого може вдатися громада. Адже сподіватися на діалог із нинішньою владою, а на переконання багатьох черкасців — «бандою» при владі, не варто.

Треба зазначити, що організаторам заходів Громадського форуму вдалося зібрати справжній актив міста, людей, небайдужих до того, що відбувається зараз у Черкасах, — приватних підприємців, старших у будинках. Тому й спілкування було змістовним, конкретним і результативним.

Володимир Мамалига і Василь Миколенко зосередили увагу присутніх на кількох основних проблемах, які піднесла городянам упродовж минулого року по суті чужинська влада міста. Якщо вчасно її не зупинити, негативні наслідки владних рішень черкащани відчуватимуть на собі ще довгі роки. Передусім, говорить член «Черкаського громадського форуму» Василь Миколенко, йдеться про першу музичну школу, яку лише зусиллями батьків та журналістів медіагрупи «Антена» не відібрали у дітей та не віддали земельну ділянку, на якій вона знаходиться, приватній структурі під забудову. Утім, попередній бій — далеко не останній, переконаний депутат.

Наступна проблема, яку, на переконання В. Миколенка, піднесла влада черкащанам, — пологовий будинок №2, який завдяки очільникам міста тепер перебуває у підвішеному стані, оскільки міська рада прийняла рішення про передачу його на баланс області, однак область не взяла цей медичний заклад під свою опіку і, звісно, не виділила жодної копійки на його фінансування. Серед нагальних проблем, що наразі мають непокоїти громадськість, також намагання влади передати у приватні руки комунальні підприємства міста — «Черкаситеплокомуненерго» та «Водоканал». Укупі із кредитом ЄБРР це призведе до надмірного і навіть безконтрольного зростання тарифів, які стануть не по кишені для більшої частини городян, упевнений пан Миколенко. З приводу всіх цих питань, каже депутат, були звернення і до міського голови, і до депутатського корпусу, однак реакції ніякої.

Представники громадськості, у свою чергу, акцентували увагу на іншій, не менш серйозній проблемі — земельних відносинах у місті. Приватна підприємниця, власниця кількох торговельних кіосків, боротьбу з якими й веде нині міська влада, бідкалася, що кіоски змушують зносити, однак нової земельної ділянки, попри обіцянку, яку їй особисто давав міський голова Сергій Одарич, не виділяють.

До того ж тепер влада має намір передати у приватну власність комунальні підприємства «Черкаситеплокомуненерго» та «Водоканал». Тож, якщо зважити всі ці негативи для міста, спричинені владою, і бодай спробувати уявити їхні наслідки — волосся стає дибки. А все дуже просто — налагоджені корупційні схеми.

Про це розповів присутнім Володимир Мамалига, зазначивши, що в міський раді існує певна схема проведення розрахунків між фракціями. На його думку, більшість депутатів міськради поводяться не як представники партій, від яких вони обиралися, не як представники територіальної громади, а як учасники своєрідного «Товариства з обмеженою кримінальною відповідальністю», на яке перетворилася нині міськрада.

Висновок, на жаль, доволі невтішний. Тому і багато рішень сесій міськради виносяться на користь певних фінансових кланів. Цю думку підтверджують і ті депутати, чиї погляди йдуть у розріз із діями влади. Так, наприклад, говорить член громадської організації «Черкаський громадський форум» Василь Миколенко, лише 10 депутатів міської ради зважилися підтримати пропозицію Станіслава Сахна щодо припинення повноважень Сергія Одарича як міського голови. І це при тому, що раніше він не мав такої підтримки в лавах депутатів, як має тепер, ймовірно, завдяки певним мотиваціям.

Представники громадськості, які долучилися до жвавого обговорення, хоч і не ведуть активного політичного життя, теж мають доволі серйозні сумніви щодо щирості та чесності більшої частини депутатського корпусу — вони впевнені, що депутати голосують всупереч інтересам своїх виборців саме через власну фінансову зацікавленість.

Згадали присутні на зборах і обіцянки, які давав Одарич під час виборної кампанії, — і пластикові вікна, і автобан Черкаси-Київ. Тепер, казали люди, ми зрозуміли, хто є хто, навіть слушно порівнювали Одарича із казкарем Андерсеном.

Однак люди звернули увагу, що чинний мер годен залюбки збудувати спортивний комплекс на тридцяти двох гектарах землі біля аеропорту, що вже передбачено новітнім, але ще не затвердженим, генеральним планом забудови Черкас. І байдуже, що цей спортивний комплекс згідно з планом має бути збудовано на місці житлових будинків та земельних ділянок, більшість з яких має господарів.

Володимир Мамалига припустився думки, що, можливо, черкащани просто заважають жити цій владі. Але учасники зборів дійшли одного важливого висновку: єдність та дієвість громади — нездоланна сила.

Отже, учасники всіх проведених зборів знову одноголосно визнали роботу міської влади впродовж минулого року незадовільною та прийняли рішення звернутися до Верховної Ради України з проханням створити тимчасову слідчу комісію з перевірки постійних порушень чинного законодавства міським головою, міською радою та виконавчим комітетом і прийняти рішення про дострокові вибори міського голови та міської ради.

Зустрічі активістів громадської організації «Черкаський громадський форум» триватимуть ще впродовж цілого тижня і мають збирати небайдужих до майбутнього Черкас людей, які повинні висловити власну думку, адже, зрештою, владу обирали вони і їм же й вирішувати — жити з такою владою чи міняти її. Зустрічі із громадою відбуватимуться щодня у різних мікрорайонах міста. Інформація про час і місце їх проведення міститься на текстових стрічках телеканалу «Антена-плюс».

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 11, 19.03.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 475 хитов: 14109
вчера: 723/26554
время генерации: 0.031352996826172; SQL запросов: 11