Медиагруппа «Антенна»  

Не така страшна СОТ, як її малюють?

Позитиви та негативи вступу України до Світової організації торгівлі — на цю тему відбулась цікава дискусія у Черкаському прес-клубі реформ.

Серед галузей сільського господарства найбільше постраждають буряківництво, тваринництво та молочарство, вважає директор ДП „Златодар” Володимир Лук’янець. Працюватимуть лише ті цукрові заводи, що перероблятимуть цукор-сирець, а посівні площі під цукровим буряком скоротяться до мінімуму.

Вартість молока, яке прийматиметься від населення, впаде щонайменше на 30%, адже здавати сировину треба буде за світовими нормами, тобто молоко не має контактувати з навколишнім середовищем. Тому вже зараз потрібно створювати міні-кооперативи, як це зробили в країнах Прибалтики та Ізраїлі. 20 — 25 власників корів об’єднуються, купують доїльний апарат, молокопровід, холодильний термос для молока, і вже з охолодженої ємкості здають молоко на молококомбінат.

Подібна проблема торкнеться і великих сільськогосподарських підприємств, де відсутні умови для здавання молока. За їх відсутності молокозаводи відмовлятимуться приймати молоко від населення і господарств, тому поголів’я ВРХ може піти під ніж. Переходити на умови роботи Світової організації торгівлі необхідно, але до цього потрібно ретельно готуватися, щоб увійти до СОТ з мінімальними втратами, підсумував Володимир Лук’янець.

За словами голови обласної організації роботодавців, голови обласного Союзу промисловців і роботодавців, голови ради Федерації роботодавців України Бориса Райкова, в цілому Україна від вступу до СОТ отримає більше переваг, ніж недоліків. На його думку, країна, яка пережила розвал СРСР, зможе адаптуватися до умов СОТ.

Приєднання до СОТ допоможе українським товаровиробникам отримати вільний доступ до світових ринків, і ніхто не зможе штучно обмежити їхній експорт. Скажімо, якщо раніше ВАТ «Азот» не мало доступу до ринків Європи, була невелика квота на поставку добрив у США, то тепер все залежатиме від співвідношення між якістю і ціною продукції. І виграє той виробник, який зможе забезпечити оптимальне співвідношення між якістю товару та його ціною.

Від вступу України до СОТ, на думку Бориса Райкова, найбільше виграють металургійна та хімічна галузі. А ті, хто виробляє товари споживання, переробні підприємства, легка промисловість матимуть проблеми зі збутом своєї продукції. Вже зараз легкій промисловості заважає працювати контрабандний товар, що завозиться в Україну, та контрафактна продукція, якою забиті всі базари.

Українські виробники неякісної продукції будуть змушені закритися, бо не витримають здорової конкуренції. Виживуть лише ті виробники, хто зможе виробляти конкурентно якісну продукцію.

Директор ДП «Черкасистандартметрологія» Віктор Білоусов вважає, що закриватимуться підприємства, які не витримають конкурентної боротьби, і відповідно – країну чекає втрата робочих місць. За його словами, в першу чергу постраждають переробні підприємства, де досі застосовуються застарілі технології та обладнання.

З кожним роком ситуація з якістю продукції в Україні погіршується, це підтверджують останні перевірки якості продукції: зі 113 підприємств, що перевірялися в рамках держнагляду за дотриманням стандартів, більше 70% підприємств, які проходять обов’язкову сертифікацію, не відповідали стандартам, 30% харчової продукції, котра подається на обов’язкову сертифікацію, не відповідала стандартам. А коли міліція чи СБУ здійснює перевірки на цих підприємствах, то бракується 100% харчової продукції.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 9, 05.03.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 136 хитов: 4149
вчера: 666/31054
время генерации: 0.077027797698975; SQL запросов: 11