Медиагруппа «Антенна»  

НА ПІДПРИЄМСТВІ БРОДСЬКОГО-ОДАРИЧА РОЗПОЧАВСЯ СТРАЙК

Наталія ДАНИЛЮК, Микита БОЛГАРОВ# 9, 05.03.2008

Стало відомо про чергове «досягнення» команди «чудових» менеджерів Одарича-Бродського. «Чудових» та талановитих, бо саме так себе позиціонував Одарич під час виборної кампанії та намагався у цьому переконати все місто. Про інше «досягнення» — інше підприємство, яким так люблять хизуватися Одарич та його бізнес-партнер і, як подейкують, власник Михайло Бродський, про колись відомий на всю країну «Темп» говорити можна виключно в минулому часі. Схоже, виникли проблеми й у іншого підприємства, що належить тим самим господарям і яке очолював Одарич перед тим, як став міським головою Черкас. Кілька десятків працівників Товариства з обмеженою відповідальністю «Черкаський ДОК» минулого понеділка вийшли під стіни підприємства, аби заявити про своє невдоволення у зв’язку із невиплатою заробітної плати. Того ж ранку вони розпочали безстроковий страйк, про який завчасно попередили керівництво, надіславши йому протокол зборів трудового колективу.

Як стверджують ДОКівці, востаннє вони отримували заробітну плату ще в грудні минулого року. Терпець же увірвався тільки тепер — із 3-го березня було оголошено безстроковий страйк. Вимоги страйкарів досить прості — якщо зароблені гроші не будуть виплачені, то весь колектив буде приходити на робочі місця, але працювати не стане.

Виявляється, що керівництво підприємства довгий час годувало людей обіцянками про те, що скоро заробітну плату їм виплатять, проте так їх і не виконало. Цього разу адміністрація знову вдалася до обіцянок, мовляв, борги будуть сплачені до 20 березня, на щастя, цього року. Однак люди цим обіцянкам вже не вірять. А дехто з працівників опинився у повній безвиході — голод змусив їх вдатися до радикальних дій. «У мене двоє дітей, які хочуть їсти, — розповіла нашим кореспондентам одна з жінок, — і до дитячого садочка не пускають, оскільки й за нього платити треба. І за школу, попри твердження, що освіта безкоштовна, ми всі платимо»

Страйкарі кажуть, що з приходом на підприємство нового керівництва, зокрема фінансового директора Ярослава Кушнерова, якого, подейкують, запросили до Черкас після того, як він добряче «похазяйнував» на аналогічному підприємстві в Донецьку, довівши його до банкрутства, справи на Черкаському ДОКу пішли вкрай погано.

Попри те, що комбінат продовжує виробляти продукцію, а отже заробляти гроші, його працівники стверджують: платню за свою роботу вони отримали востаннє кілька місяців тому. Крім того, нарікають люди, з підприємства звільнилася половина трудового колективу. Ті ж, хто залишився, поки ще мають надію на покращення ситуації й апелюють до керівництва.

«Ми дуже просимо, — звертається до керманичів ДОКУ один зі страйкарів, — не ставтеся до нас як до бидла, бо ми люди. Адже ми працюємо, ми свої обов’язки виконуємо, але нас чомусь ніхто не хоче слухати».

Попри те, що міський голова Сергій Одарич постійно наголошує, буцімто заробітна плата на черкаських підприємствах регулярно підвищується, страйкарі стверджують: людям вже два роки незмінно платять по тисячі гривень. Кажуть навіть, що місяць тому їх змусили поставити свої підписи начебто під договором про нерозголошення розміру заробітної плати. Проте у колективі ходять настирливі чутки, що той аркуш із підписами працівників прикріпили до іншого документу, згідно з яким вони не заперечували проти затримки зарплати.

Почути бодай якийсь коментар із цього приводу від керівництва «Черкаського ДОКу» журналістам «Антени» так і не вдалося. Неодноразові дзвінки до приймальні вищезгаданого фінансового директора Ярослава Кушнерова, на жаль, нічого не дали.

Напередодні страйка, минулої суботи, Сергій Одарич, вочевидь, намагаючись запобігти поглибленню конфлікту, зустрівся з трудовим колективом «Черкаського ДОКу». Працівників же телеканалу «Антена-плюс» на зустріч не пустили. Охорона, після численних розмов по телефону, мотивувала це тим, що журналістів ані адміністрація, ані власники підприємства не запрошували. Втім, репортери «Антени» все одно довідалися про деталі цієї зустрічі. На скарги працівників щодо невиплати підприємством заробітної плати Сергій Одарич наводив смішні і непереконливі аргументи на кшталт: підприємство взяло кредити, нове керівництво ще не освоїлось та й останні місяці були не найкращими для ведення бізнесу.

Та, вочевидь, усі ці аргументи не справили враження на працівників «Черкаського ДОКу». Адже проблеми простих робітників і службовців, які животіють від зарплати до зарплати, абсолютно незрозумілі мільйонерам —власникам підприємства. Вони зі своїми підлеглими живуть у різних світах чи на різних планетах. Для одних — жалюгідна зарплатня, обшарпані комуналки та інші «принади» життя у Черкасах за часів «київської окупації», для інших — мільйони гривень, вкрадених з бюджету або отриманих від продажу міських майна чи землі.

Безстроковий страйк на «Черкаському ДОКу» є черговою поразкою команди київських «антикризових» менеджерів Одарича — Бродського. Страйкарі не сподіваються на швидкий ефект від подібних дій. Але доволі дивним здається мовчання з боку прокуратури Черкаської області. Адже невиплата заробітної плати в нашій країні є карним злочином. Але чомусь по відношенню до підприємств, які пов’язують з Бродським та Одаричем, правоохоронці демонструють виключно гуманізм. Сім’ї сотень трударів практично пертворилися на жебраків. Чи в такому ж самому стані перебувають господарі і міста, і ДОКу? Та чи не таке майбутнє готує команда Одарича вже усьому місту?

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 9, 05.03.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 456 хитов: 12881
вчера: 723/26554
время генерации: 0.037918090820312; SQL запросов: 11