Медиагруппа «Антенна»  

Городищенські селяни просять захистити їх від свавілля влади

Шановна редакціє!

Звертаються до вас мешканці сіл Вербівка і Вільшана Городищенського району Черкаської області, розташованих на березі мальовничої річки Вільшанка, що впадає у Дніпро. Колись у нас був цукровий завод, на якому працювала не одна династія цукроварів, але прийшов «ефективний власник» і зробив так, як було вигідно йому, а не державі й людям. Замість того, щоб займатися виробництвом, наповнювати державний та місцевий бюджети, давати селянам роботу, аби вони могли прогодувати сім’ї, нові господарі порізали устаткування і продали на металобрухт, ухопивши швидкі гроші за майно, створене поколіннями трудівників.

Біля колишнього Вільшанського заводу є ставок площею 64, 8 гектара. Саме він і став причиною незгод, суперечок і розбрату між сільською громадою Вербівки та її очільником Петром Павловичем Ганичем. Більше двох років вербівчани борються за те, щоб ставок, розташований у межах двох сіл, залишався громадським, аби люди могли користуватися ним і утримувати в належному стані, навіть зібрали 250 підписів під цією вимогою. Але сільський голова П.П. Ганич всупереч волі громади наприкінці 2005 року передав ставок, а на додачу ще й паркову зону зі спортивним майданчиком такому собі О. М. Воротилу зі СТОВ «Золота рибка» — він просто підробив протокол громадських слухань на користь пана Воротила.

Зв’язки між двома «діячами» давні — ще в липні 2001 року селяни просили голову виділити землю на пагорбах в урочищі «Диречено» під пасовисько, а також надати у користування невеличкі ставки. Але той категорично відмовив усім, а в грудні того ж року віддав п’ять ставків уже згаданому О. М. Воротилу. «Похазяйнував» той на славу — зараз вода з них випущена, уся риба виловлена, а на місці знищених водойм густо ростуть бур’яни і буяє вербняк. «Вправний господар» навіть невеличкий гайок на березі одного зі ставочків вирізав, деревину продав, а 56,5 га землі віддав в оренду за чималі гроші.

Важко сказати, що такого корисного зробив для громади, чим прислужився їй або чим особливим відзначився О. М. Воротило, і чому сільський голова такий прихильний до нього. Та завдяки потуранню з боку місцевої влади цей спритник, зловживаючи своїм службовим становищем, прибрав до рук 3 ферми підсобного господарства усього за 21 тис. гривень, бурякозбиральний комбайн іноземного виробництва, іншу техніку. Майже рік він продає дефекат (землю з відстійників), а гроші ніби розчиняються у повітрі. Коли громада ставить це питання перед владою, оборудка на якийсь час припиняється та й по всьому.

У липні 2006 року паркова зона, що межує зі ставком, була передана до земель запасу сільради, але це не завадило О. М. Воротилу — у грудні наступного року він без жодних дозволів по-варварському перерив увесь парк, понівечив 25 дерев, викопав із землі і вивіз металеві труби вагою близько 70 т, а грошей за них громада знову не побачила. Тож не випадково люди підозрюють сільського голову і спритного ділка у попередній змові з метою наживи. Мабуть, за ці «чесно зароблені» гроші О. М. Воротило за чотири роки поміняв чотири автомобілі. Він дуже любить їздити з вітерцем, навіть порушуючи правила, але примудряється виходити сухим із води. Мабуть, гроші — то дійсно велика сила.

Та повернімось до історії зі ставком. У червні 2007 року на черговій сходці вербівчани дізналися, нібито СТОВ «Золота рибка» розірвала договір про його оренду і відмовилася від нього на користь громади, а згодом це підтвердили офіційні листи від 4 липня того ж року.

У селі була створена спілка рибалок-любителів, готова дати лад усім місцевим водоймам і утримувати їх в належному стані. До неї входять 108 людей, які тут вік вікуватимуть на противагу заїжджим ділкам із загребущими руками. У грудні 2007 року спілка звернулася до голови села із проханням надати водойму в оренду, але той знову відмовив, заявивши, що СТОВ «Золота рибка» передумало.

Нарешті терпець людям урвався, і 21 січня 2008 року 15 мешканців обох сіл поїхали на прийом до голови райради О. В. Лупашка і голови райдержадміністрації С. В. Ковели. Вони сподівалися на підтримку своїх справедливих вимог і були прикро вражені однобокою позицією керівника району — він не звернув жодної уваги на факти злочинної бездіяльності і порушення законодавства, в яких представники громад звинувачували сільського голову Вербівки і ділка із «Золотої рибки». Тож люди вбачають у діях очільника району упередженість і ознаки корупції, якій перші особи нашої держави оголосили непримиренну війну.

Ми вважаємо, що сільський голова має повсякчас стояти на варті інтересів спільноти, а не бути слугою спритних ділків. А якщо він чинить інакше, то мусить негайно піти у відставку.

Тому громади обох сіл звертаються до вас за допомогою — захистіть нас від цього свавілля! Ми хочемо, щоб винні у ньому були суворо покарані, щоб на нашій отчій землі запанували спокій, порядок і законність.

Від редакції: Просимо цей лист вважати офіційним зверненням редакції до голови облдержадміністрації Олександра Черевка, прокурора області Миколи Лісового і начальника УМВС України в Черкаській області Миколи Каплія.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 9, 05.03.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 610 хитов: 12589
вчера: 884/36765
время генерации: 0.1286609172821; SQL запросов: 11