Медиагруппа «Антенна»  

«ЯКБИ ВИ ВЧИЛИСЬ ТАК, ЯК ТРЕБА…»

Тетяна ЧОРНОМАЗ# 9, 05.03.2008

Питання розподілу землі з кожним днем загострюється у всіх без винятку областях України й, зокрема, на Черкащині. Земля стає все більш цінним товаром, попит на неї постійно зростає, а отже збільшується і число всіляких земельних махінацій. Про це свідчить і журналістське розслідування, звіт про яке надійшов з Умані від відомої журналістки Тетяни Чорномаз.

На одній з прес-конференцій депутат Уманської міськради, голова фракції БЮТ Олександр Румик дорікав місцевим журналістам, чому вони мовчали про гектар землі по вул. Пушкіна, яку виконавча влада нібито збирається продати ТОВ «Паломник». Ну, зразу підкреслимо — «продати», а не віддати задарма, як з волі депутатської більшості (в основному, БЮТівців) уже трапилося з 25 га «Грекового лісу». Задарма, бо про умови оренди на сесії навіть не йшлося!

Через кілька днів прес-конференцію давав інший БЮТівець — народний депутат Петро Кузьменко, який знову згадував про земельну ділянку по вул. Пушкіна і теж звинувачував виконавчу владу у розбазарюванні міської землі. Виходить, що 25 га міської землі та ще й зеленої зони можна було віддати, бо це питання лобіював, як він сам заявив журналістам, голова БЮТІвської фракції Олександр Румик, а один гектар продати фірмі «Паломник» — не можна. Бо це питання Олександр Румик не лобіював? Окрім того, Петро Кузьменко казав, що і цю землю, і ділянки під індивідуальне будівництво треба продавати з аукціону. То чому ж 25 га «Грекового лісу» депутати міськради не виставили на аукціон?

Олександр Румик на всіх прес-конференціях заявляє, що його фракція давно подала пропозицію, щоб земельні ділянки продавались з аукціону. Отут би йому й карти в руки. Все ж таки 25 га! Що означає термін «лобіювати», ми зрозуміємо далі. Слово це для українців нове, їм більш відомо, що означає «блат» і «хабар».

А тепер розберемося із земельною ділянкою по вул. Пушкіна. Там знаходилася ветеринарна лікарня та інші споруди. Вони були розташовані на земельній ділянці, яка перебувала у лікарні в постійному користуванні. ТОВ «Паломник» запропонувало вигідний інвестиційний проект: побудувати в Умані нове приміщення Центру ветеринарної медицини в обмін на старе приміщення ветлікарні та прилеглу до неї територію.

ТОВ «Паломник» виконало умови інвестиційного договору — менш ніж за півроку було збудоване нове, сучасного архітектурного стилю, двоповерхове, з автономним газовим опаленням, цілодобовим холодним і гарячим водопостачанням, телефонами тощо приміщення Центру ветеринарної медицини. Новосілля відсвяткували 14 грудня минулого року.

Нове приміщення не тільки стало архітектурною окрасою міста, насамперед, фахівці-ветеринари відтепер мають можливість працювати і надавати необхідну допомогу чотириногим пацієнтам в нормальних умовах! Натомість у власність товариства перейшли стара одноповерхова будівля ветлікарні та інші приміщення, які розташовані за адресою вул. Пушкіна, 21-Б, про що відповідно до чинного українського законодавства є документи.

Цей інвестиційний проект був затверджений Міністерством аграрної політики України та узгоджений із Департаментом ветеринарної медицини України. 23 січня нинішнього року ТОВ «Паломник» звернулося до міського голови Умані згідно з чинним законодавством України із заявою про викуп земельної ділянки, на якій розташовані будівлі та споруди, що перебувають у їхній власності. У статті 120 Земельного Кодексу України сказано, що з переходом будівель та споруд у власність або користування переходить і земельна ділянка, на якій розташовані ці будівлі чи споруди.

За словами начальника відділу з питань земельних відносин Уманської міськради Миколи Короля, набуття права власності чи користування на земельну ділянку не відбувається автоматично. Цьому передують підготовка відповідної землевпорядної документації. Через бюро технічної інвентаризації ТОВ «Паломник» оформило правоустановчі документи на нерухоме майно по вул. Пушкіна, 21-Б. Наступний крок — оформлення правоустановчих документів на земельну ділянку, на якій розташоване це нерухоме майно. Виготовлення відповідних документів ТОВ «Паломник» замовило підприємству «Геоплан» і звернулося до Уманської міської ради з проханням включити цю земельну ділянку до переліку земельних ділянок на викуп. Адже згідно зі ст. 128, п.4 Земельного Кодексу України допускається включення ділянок землі до цього переліку за умови, що зацікавлена сторона (юридична особа) протягом місяця має розробити проект землевідведення зазначеної земельної ділянки.

Як з’ясувалося, за подібною схемою оформляли право власності на земельні ділянки безліч уманських приватних фірм та бізнесових структур. Наприклад, у 2003 році нинішній депутат Уманської міськради, член фракції БЮТ, член постійної депутатської комісії Уманської міськради із земельних питань Віталій Пилипенко звертався до Уманської міськради із проханням про викуп земельної ділянки під складськими приміщеннями по вул. Залізняка, які на той час він ще не оформив в оренду. Депутати міськради попереднього скликання включили ту земельну ділянку до переліку ділянок на викуп. Бізнесмен Віталій Пилипенко набув право оренди на неї через певний проміжок часу і може стати її власником після її викупу.

Цікаво, чим викликана така пильна увага частини нинішніх депутатів до земельної ділянки, на придбання якої ТОВ «Паломник» має виключне законне право? Адже при наявності будівель і споруд на земельній ділянці викупити її може лише власник цих об’єктів і споруд. Микола Король також запевнив, що умови викупу земельної ділянки по вул. Пушкіна, 21-Б ТОВ «Паломник», а саме: вартість земельної ділянки, умови оплати тощо обов’язково будуть визначені і депутатам міськради все це буде відомо наперед, перед наступною сесією.

Депутати міськради багато говорять про «прозорість». Та про яку ще «прозорість» треба говорити, коли вона закладена в законодавстві! Можливо, їм би варто було хоч прочитати відповідні статті Земельного Кодексу.

Цікаво, що на запитання під час засідання земельної комісії Уманської міськради, чому пункт про приватизацію шляхом викупу земельної ділянки за адресою вул. Пушкіна, 21-Б був знятий з порядку денного сесії голосуванням БЮТівців, секретар міськради Людмила Кирилюк (фракція БЮТ) відповіла, що, мовляв, від депутата Верховної Ради України Петра Кузьменка надійшло звернення до голови міськради та голови земельної комісії такого змісту: “У зв’язку з тим, що рішення виконавчого комітету Уманської міськради № 537 від 13 грудня 2007 року було прийняте з порушенням Закону України «Про приватизацію державного майна», прошу Вас повернутись до його повторного розгляду та утриматися від поспішних рішень щодо виділення земельної ділянки по вул. Пушкіна, 21-Б у м. Умань”.

На запитання, чи звернення народного депутата є підставою для зняття питань з порядку денного сесії міськради згідно із регламентом, секретар міськради Людмила Кирилюк відповіла ствердно, але не вказала, якими нормативно-правовими актами це передбачено. Крім того, звернення депутата не було підкріплене ніякими документами, які підтверджують наявність фактів порушення чинного законодавства Уманським міськвиконкомом. Не було часу розслідувати? Що заважало роздобути ці факти, тим більше, що сама Людмила Кирилюк є членом міськвиконкому?

Як виявилось – розслідувати було нічого! Старе приміщення ветеринарної лікарні до обміну було державним майном, а нове – приватною власністю ТОВ «Паломник». Ні до першої, ні до другої форми власності органи місцевого самоврядування, в тому числі й міськвиконком, не мають ніякого відношення, тож операцію обміну власники майна здійснювали самостійно. Вчіться, шановні читачі, як можна висмоктати проблему з пальця. Може, ви думаєте, що коли депутати знімали з порядку денного сесії розгляд питання щодо приватизації земельної ділянки по вул. Пушкіна, 21-Б, то хоч один із них попросив пред’явити документи, що підтверджують факти порушення законодавства? Нічого подібного ! Партія наказала ! Хочеться нагадати всім, що одного разу одна партія вже наказувала, і так далеко завела нас – досі вийти не можемо.

Петро Павлович Кузьменко був у тій партії, потім НДП на Уманщині створював, у 1999 році став довіреною особою на виборах президента Л.Д.Кучми — роздавали макарони та консерви жителям Уманщини та районів, довгий час був членом фракції СДПУ(о) у Верховній Раді, а тепер – член БЮТ! Досвід – велика справа ! Особливо якщо нагадати передвиборні обіцянки депутата. Папір все витримає ! А замість 10 проривів поки що маємо 2: інфляцію і кишеню з великою діркою. Але це тема іншої розмови.

Повернемось до наших “баранів”. Замість старої, зведеної 1906 року (ще до жовтневої революції!) халупи без каналізації ветеринарна служба міста Умань одержала сучасну простору двоповерхову будівлю з автономним газовим опаленням, цілодобовим холодним та гарячим водопостачанням, каналізацією, телефонами. Депутати-БЮТівці проти? То що вони лобіюють взагалі? І як визначити, кого надалі лобіюватиме партійна більшість міськради, а кого – ні? Поки що все покрите мороком.

До речі, відомий телеведучий Савік Шустер в одній з телепередач сказав, що лобіювання – це прихована форма хабарництва.

Ось тут ми повернемось до заголовка статті — «Якби ви вчились так, як треба...»

Для того, щоб депутати Уманської міськради не мучились пошуком законів, які їм треба було б вивчити перед сесією, для них організовується депутатське навчання, на якому в присутності галузевих фахівців висвітлюється й обговорюється повна законодавча база усіх питань, які поставлені на розгляд сесії в порядок денний. Там же, на навчанні, можна внести доповнення і пропозиції та з’ясувати сумнівні місця в проектах рішень, а не приходити на сесію як учень із невивченим уроком і смішити клас. Та якби ж тільки смішити, а то ще й зривати урок, тобто сесію міськради, дестабілізуючи і так складну ситуацію в українській державі. Але голова фракції БЮТ Уманської міськради Олександр Румик сказав під час прес-конференції: «Навчання — це таке слово.... Це видумка нашого мера...». А народ каже: «Щоб думати — треба мати чим, а щоб вчитись — треба бути до цього здатним».

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 9, 05.03.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 55 хитов: 251
вчера: 638/58805
время генерации: 0.0088040828704834; SQL запросов: 11