Медиагруппа «Антенна»  

ПІШОВ ДРУГИЙ!... ЗА НИМ І ТРЕТІЙ!...

НА ЧЕРКАЩИНІ ЗНЕСЕНО ЩЕ ДВА ПАМ’ЯТНИКИ ЛЕНІНУ

На Черкащині залишається все менше пам’ятників Леніну. Принаймні це спостерігається в Чигиринському районі: впродовж двох днів, 13-14 лютого знесено ще два пам’ятники Леніну — в селах Тіньки та Рацево.

У селі Тіньки Чигиринського району 13 лютого пам’ятник Леніну знято з постаменту за допомогою підйомного крана впродовж якихось 10 хвилин. Зроблений з бетону й облямований міддю, пам’ятник Леніну простояв на сільському майдані понад два десятки років. Та мав він доволі жалюгідний вигляд і власне не був схожим на традиційно монументального Леніна — вождь мав непропорційно малу відносно тулуба голову і доволі злий, якщо придивитися зблизька, вираз обличчя.

Рішення позбавити село цього незугарного виробу-символу минулої ненависної всім тоталітарної системи виконком Тіньківської сільської ради прийняв одноголосно. Під час демонтажу пам’ятника ніхто із селян не виявив жодного протесту. Не прийшли захистити свого ідейного вождя ні комуністи, ні соціалісти.

Знесений у Тіньках пам’ятник Леніну відвезли у двір Чигиринського музею археології, де він і «упокоївся» біля свого значно величнішого бронзового двійника, знятого 2 лютого і привезеного сюди із центрального майдану Чигирина.

А вже наступного дня, 14 лютого, від символу тоталітарної минувшини здихалося і село Рацево. Буквально напередодні ініціативу знести пам’ятник Леніну підтримали депутати на сесії Рацівської сільради.

Але стягти його з постаменту виявилося не так легко. Зроблений з одного лише бетону, він при цьому не вцілів. Знімали фігуру вождя частинами: спершу відокремили погруддя і повантажили його на машину, після чого дійшла черга до тулуба. І тут сталося непередбачене — він не витримав і розсипався на друзки. Зате нижню частину цілісінькою перенесли на автомобіль. І в такому вигляді цей мотлох минувшини відправили туди ж — у двір Чигиринського музею археології, подалі від людських очей.

Власне на Чигиринщині залишився ще тільки один пам’ятник Леніну – в селі Боровиця. Монументу передрікають таку ж долю, яка спостигла і його двійників.

Голова Чигиринської райдержадміністрації Петро Литвин закликав виконавчу владу всіх населених пунктів області позбавитися пам’ятників Леніну, яких на Черкащині нараховується до двох сотень. Мовляв, наша земля має бути повністю очищена «від усіх отих зубів комуно-більшовицького дракона, що вп’ялися в землю України, придавили надовго волю народу, його прагнення жити вільно, у своїй власній державі»

Коли бачиш, з якою легкістю прибирають пам’ятники Леніну в Чигиринському районі, приходять на згадку твердження всякого роду чиновників, керівників територіальних громад про начебто великі кошти, потрібні на це, а також можливий значний спротив людей похилого віку тощо. Приклад Чигиринського району свідчить, що того й близько немає, треба просто братися за справу і робити її… Адже ще й досі по Україні стоять тисячі бронзових, мідних та бетонних Ленінів, що наче пуповиною зв’язують населення тих територій із минулим людиноненависницьким режимом. Хай їм грець!

До речі, на інформаційне повідомлення про знесення 2 лютого пам’ятника Леніну в Чигирині того ж дня відгукнувся віршем «НЕМА ВЖЕ ЛЕНІНА В ЧИГИРИНІ!» відомий український поет Дмитро Павличко:

«Народе мій козацький, вчуй мене,
Бо радість рве артерії і вени.
В моє життя печальне і трудне
Проникло сяйво дня благословенне.
Нема вже Леніна в Чигирині!
Стояв і впав, приречений до скону.
Розтріскалися кості кам’яні,
Облізла шкіра бронзова з бетону.
І вивезли на сміття той картуз,
Що прикривав зрадливий зір могола.
І страх пройняв манкуртів і лакуз,
І вірш мій зблиснув, наче шабля гола.
Як ви живі, то й Київ не помре,
Мій Чигирине, мій Холодний Яре!
Біля сухого зашкварчить сире,
І навіть небо спалахне безхмарне.
Здригнися, Києве, скидать пора
Уламки імперської шкаралупи,
Везти на цвинтар з берегів Дніпра
Вождів московських перегнилі трупи!
Я ждав тієї миті, я горів
Перед Богданом падав на коліна,
Моливсь до синьо-жовтих прапорів:
Зніміть божка, хай встане Україна!
Гудуть пророчі, весняні вітри,
І сонце зна, хто на майдані стане.
Возрадуйся, але не сходь з гори,
Державний погляд бережи, Богдане!
Не личить гетьману низовина,
Де ярмаркує челядь стоголоса,
Та щоб тобою дихала вона,
Пошли туди Максима Кривоноса! »

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 8, 27.02.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 453 хитов: 13251
вчера: 580/19299
время генерации: 0.10087299346924; SQL запросов: 11