Медиагруппа «Антенна»  

СТУДЕНТ РОЗПОВСЮДЖУВАВ ПОШУКОВІ СЕКРЕТНІ БАЗИ ДАНИХ

Про це повідомила речник столичного ГУБОЗ Олена Мельник. За її словами, Головне управління боротьби з організованою злочинністю МВС України спільно з УБОЗ Управління МВС в Черкаській області провели перевірку інформації про те, що житель міста Черкаси незаконно реалізує через мережу Інтернет пошукові бази даних, зокрема, бази даних «Скорпіона» ГУБОЗ МВС України.

Під час проведення оперативно-розшукових заходів працівники спецпідрозділів БОЗ затримали жителя Черкас 1976 року народження, студента першого курсу одного з черкаських вищих учбових закладів. У нього було вилучено 13 пошукових баз даних, які через Інтернет він пропонував клієнтам. Серед них найвідоміші — бази даних ДАІ, митниці та БТІ.

Як пояснив затриманий, він вважав, що база даних ДАІ, за якою можна здійснити розшук власників автомобілів, має назву «Скорпіон». Про саму базу «Скорпіон» ГУБОЗ нічого не знає, ніколи її не бачив і не продавав. Також він повідомив про джерела і канали отриманих ним пошукових баз даних.

Слідство по справі веде черкаське обласне управління СБУ. Чи затриманий поінформований студент, речниця ГУБОЗ не повідомила.

Відомо, що бази даних, які містять докладну інформацію на громадян, активно використовуються злочинними угрупованнями для скоєння злочинів. База «Скорпіон» вміщує оперативно-розшукову докладну інформацію на осіб, які будь-коли потрапляли в поле зору правоохоронців, та злочинців. Дані, що вміщує ця база, добуті оперативним шляхом і є суворо таємними, доступ до них має дуже обмежене коло працівників спецпідрозділів.

За даними правозахисників, всупереч українському законодавству та Конституції України в базі «Скорпіон» вміщуються також дані на безліч пересічних громадян, громадських та політичних діячів. Зрозуміло, що ця інформація отримана незаконним шляхом і порушує громадянські права людей. Витік подібної інформації на широкий загал може призвести до фатальних наслідків. Можуть постраждати невинні люди, а злочинці уникнуть покарання.

Зрозуміло, що черкаський студент — лише звичайний розповсюджувач. Витік інформації з УМВС або УСБУ не міг статися без допомоги нечесних співробітників цих служб.

Редакція газети «Антенна» не раз отримувала пропозиції щодо купівлі подібних інформаційних баз. Пропозиціями забиті і поштові скриньки. Але правоохоронцям знадобилися роки, аби помітити те, про що давно знали тисячі користувачів українського сегменту Інтернет. Дивна «прозорливість». Крім того, кілька років тому на одному з маловідомих Інтернет-сайті Черкас були оприлюднені докладні досьє на керівників та членів колись могутніх місцевих злочинних угруповань «Торпеди» та «Моми». Як джерело інформації вказувалася саме база «Скорпіон».

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 5, 06.02.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 292 хитов: 6976
вчера: 793/19458
время генерации: 0.12835192680359; SQL запросов: 11