Медиагруппа «Антенна»  

ЧЕРКАСЬКІ ДЕПУТАТИ ПРИЙНЯЛИ «ОБРІЗАНИЙ» БЮДЖЕТ

Крім роздачі культурних цінностей, які їм не належать, на кшталт картин Данила Нарбута, депутати черкаської міськради на сесійному засіданні 31 січня таки затвердили бюджет міста на 2008 рік. Затверджено ж його було, за словами самих депутатів, в обрізаному вигляді — без бюджету розвитку та з можливістю банкрутства КП «Черкаситеплокомуненерго».

Вважається, що у нормальних населених пунктах, під керівництвом міської влади, яка дружить із головою і з законом, прийняттю бюджету завжди передує затвердження програми соціально-економічного та культурного розвитку міста. Але Черкаси, мабуть, не підходять під це визначення. Нагадаємо, що у 2007 році з ініціативи черкаського міського голови Сергія Одарича на створення такої програми в бюджеті було передбачено 250 тисяч гривень, але команда київських антикризових менеджерів та безпосередньо куратор галузі Андрій Савчук так і не змогли створити цю програму протягом цілого року. Подейкують, що причина криється у некомпетентності та необізнаності нової мерської команди. Та й навіщо їм перейматися якимись там провінційними Черкасами, коли рано чи пізно доведеться повертатися додому у столицю? Бюджетом же на 2008 рік на створення цієї програми передбачено ще більше — 360 тисяч, але, окрім недолугих бюджетних декларацій напередодні прийняття цьогорічного бюджету, депутати так нічого й не побачили. Не було ні гучних бюджетних слухань, ні обговорення широким міським загалом перспектив розвитку Черкас.

Слід зазначити, що і минулорічний бюджет виконувався на рідкість погано, про що свідчить залишок бюджетних коштів у сумі близько 13 мільйонів гривень, які так і не були використані на потреби міського господарства. Ці гроші за рішенням депутатського корпусу міста наприкінці грудня було покладено на депозит у банк «Київ», тоді як було безліч нагальних для черкащан витрат, які можна було б профінансувати ще в минулому році.

Бюджет 2008 року навіює чимало осторог, адже міські керманичі, за звичкою, вирішили використати майно, цього разу комунальне, у вигляді застави. Тобто навіщо витрачати кошти на комунальне господарство, якщо можна просто заробити завдяки депозитові? Кажучи простіше, зібрані з громади кошти у вигляді податків і зборів мер і його оточення кладуть на депозити, а відсотки використовують на свій розсуд, у тому числі й на утримання «себе, коханих». Адже витрати на утримання апарату управління міста, тобто самих чиновників, майже дорівнюють витратам на ремонти комунальних будинків. Зарплата міських можновладців важливіша за стелі, що протікають, або заміну зношених комунікацій.

Навіть у середовищі депутатів бюджет-2008 було названо «обрізаним», адже в ньому абсолютно відсутній бюджет розвитку. Це означає, що депутати не затвердили перелік об’єктів комунальної власності та земельних ділянок, які вони планують продати цього року. Відповідно відсутні і витратні статті бюджету розвитку міста. У повному вигляді бюджет депутати планують розглянути приблизно за місяць, а щоб виконавчий комітет працював ефективніше, рішенням сесії передбачено, що в разі неподання повного проекту бюджету до 29 лютого виконком піде у відставку у повному складі. Проте незрозуміло, до чого тут весь виконком, адже основну частину відповідальності за підготовку бюджету несе лише один його член — заступник міського голови Андрій Савчук.

Зрештою відсутність бюджету розвитку означає, що поки виконком, який очолює Одарич та вірний йому депутатський корпус, буде розжовувати проект нового бюджету, визначаючи що, кому і за скільки треба продати для того, щоб дати підряди фірмам, які причетні до провладного середовища, місто не зможе будувати ані нових доріг, ані нових комунікацій, ані всього іншого, фінансування чого призначається з бюджету розвитку.

Ще вочевидь, що бюджет міським керманичам давався дуже непросто. Для того, щоб досягти прийнятного рівня наповнення, довелося суттєво збільшити і плату за землю, і багато інших місцевих зборів. Що викликало зрозумілий спротив з боку великих промислових підприємств, які працюють в обласному центрі. Подейкують, що деякі власники мали особисті перемовини чомусь не з міським головою, а з Михайлом Бродським, від якого вони вимагали зменшити податковий тиск. Але патрон та товариш Одарича виявився непохитним – а де ж іще взяти кошти на підтримання іміджу мера-реформатора, як не обклавши своєрідною даниною підприємства, які ще залишаються на плаву?

Тож, як-то кажуть, гора народила мишу. І в результаті багатомісячних бюджетних потуг громада отримала обрізаний варіант бюджету, в якому до того ж передбачено гарантії перед Європейським банком реконструкції і розвитку у разі випадкового або раптового банкрутства «Черкаситеплокомуненерго». Щоправда, очільники міськвиконкому стверджують, що такого ніколи не станеться. Але за подібного керівництва черкаська територіальна громада може очікувати на будь-які форс-мажори. Та можливо, форс-мажором є сама ця команда?

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 5, 06.02.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 168 хитов: 2963
вчера: 582/19957
время генерации: 0.1914210319519; SQL запросов: 11