Медиагруппа «Антенна»  

Черкаські чорноземи — під крилом «карпатського орла»?

Іван СІЧОВИК# 5, 06.02.2008

Після прийняття Верховною Радою закону про державний бюджет на 2008 рік, яким чомусь дано старт фактичному початку вільної купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення вже з квітня цього року, президентська вертикаль розгорнула інтенсивну роботу щодо організаційного забезпечення цього масштабного земельного дерибану. Цьому питанню було присвячено чергове засідання Ради національної безпеки і оборони, а прийняті там рекомендації унормовано відповідним указом президента. Про те, що потрібно зробити для найбільш повного виконання вимог згаданого документа, якраз і йшлося на нараді в Черкаській облдержадміністрації 28 січня ц. р.

Головував на тому зібранні сам губернатор О.Черевко, він же — дійсний член РНБО. Його мудрі настанови уважно слухали і ретельно занотовували керівники управлінь СБУ і МВС, прокуратури області, апеляційного суду, податкової адміністрації та інших виконавчих структур. Обстоюючи необхідність якнайшвидшого зняття мораторію на вільний продаж загальнонаціонального багатства — землі, він лише мимохідь згадав, що для цього немає відповідної законодавчої бази. Так, ще не прийнято закони про земельний ринок, про кадастрову оцінку землі та ряд нормативних актів, які регулюють механізм відповідальності посадових осіб, причетних до вирішення земельних питань.

А вихід із цієї патової ситуації пан Черевко пропонує такий: «Розуміючи те, що не так швидко приймається законодавство, ми сьогодні повинні прийняти рішення, які б унеможливили подальше розбазарювання земельного, лісового чи водного фонду...» Із цього пасажу вимальовуються, як мінімум, два висновки: перший — нарада під головуванням губернатора перебрала на себе повноваження Верховної Ради, другий — розбазарювання землі на Черкащині визнано доконаним фактом. Отож, виникає цілком слушне запитання — хто заважав присутнім на тій нараді очільникам поважних структур, наділених неабиякими повноваженнями, рішуче припиняти будь-які незаконні земельні оборудки, і — скільки земельки встигли прихопити у такий спосіб деякі з них? Адже ні для кого не є секретом, що чималі ділянки у мальовничих куточках під Києвом, Черкасами, іншими містами, поближче до водички прихопили «любі друзі» і самого президента, і його місцевих посадників, «руки яких не крали». Рідко який випуск теленовин обходиться без сюжету про чергову махінацію із землею. А грізні правоохоронні органи, яким у нашій державі «несть числа», у подібних ситуаціях діють за принципом: «нічого не бачу, нічого не чую, нікому нічого не скажу».

І ось тепер, коли найбільш ласі шматки і клаптики земель не сільськогосподарського призначення опинилися в «чистих руках», нунсівсько-бютівський кодляк сполошився, аби повз них не пройшли орні землі та угіддя. Використовуючи хитку більшість у парламенті, вони притьмом увібгали в закон про державний бюджет положення про вільну купівлю-продаж таких земель. А що відповідних законів немає, то — байдуже, відомо ж бо, що у каламутній водичці рибку ловити легше. От вони й каламутять!

«Рішення» згадана вище нарада ухвалювала у закритому режимі, бо у її фінальній частині присутніх журналістів виставили за двері. Ну, справді, хіба для сторонніх вух така корпоративна інформація?! Щоправда, головне рішення пан Черевко таки оприлюднив — головам райдержадміністрацій буде заборонено відводити землю будь-кому без рішення створеної облдержадміністрацією комісії з надзвичайно широкими повноваженнями, яку очолить перший заступник голови ОДА Петро Гаман. Пообіцяв і відповідне розпорядження видати, яке й побачило світ через декілька днів. Пам’ятаєте, шановні читачі, байку про цапа, якому доручили охороняти грядки з капустою? Отож-бо!

Складається враження, що останнім часом вірний «джура» губернатора, більше відомий читаючій частині місцевої громадськості як «карпатський орел», перетягнув на себе більшість повноважень свого шефа. Пан Черевко тепер чимось нагадує англійську королеву — на троні сидить, але не править. Його ж «права рука», сиріч перший заступник, керує усім і вся, прикриваючись, ніби щитом, такою ритуальною фразою: «Дозвольте за дорученням голови обласної державної адміністрації...» У пунктах отого губернаторського розпорядження — одне, а поміж ними — інше, щось на кшталт: «якщо ви, панове покупці земельки, раніше несли «пайду» районним чиновникам, то тепер тягніть її нам, та побільше». Така собі «рішуча боротьба» з корупцією по-черкаськи.

Втім, якби все обійшлося на рівні черевків-гаманів, то було б ще півбіди, головна ж біда у тому, що помаранчеві «каліфи на годину» втягують всю Україну в авантюру, подібну до ваучерної приватизації промислових об’єктів. Користуючись відсутністю законодавчої бази, кравчуківсько-кучмівська зграя пустила з молотка надбання всього народу — заводи, фабрики, комбінати, інші підприємства. Тоді нам обіцяли «золоті гори», то де ж вони?! Нині ж їхні послідовники за тією ж схемою замахнулись на найсвятіше — землю. Результат буде таким же — вони знову матимуть неабиякий «навар», а ми, пересічні українці, як і завше, спіймаємо облизня.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 5, 06.02.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 286 хитов: 5096
вчера: 662/19347
время генерации: 0.097754001617432; SQL запросов: 11