Медиагруппа «Антенна»  

СУЧАСНІ ШАХРАЇ — ХТО ВОНИ ?

Олександра СИЧ# 46, 21.11.2007

Мало не кожного дня до правоохоронних органів звертаються зі своїми бідами люди, які стали жертвами шахраїв. У так званій "групі ризику" на першому місці знаходяться люди похилого віку і підлітки, яких до міліції приводять батьки. Громадяни через свою доброту ловляться на гачок злочинців і втрачають якщо не останні заощадження, то цінні речі.

На жаль, число потерпілих від злочинних дій шахраїв зростає. І це серйозна проблема. Людям похилого віку слід бути обачнішими і не довіряти незнайомцям. А батькам варто розповісти своїм дітям про ту небезпеку, яка чатує на них на вулицях міста.

Частіше за все злочинці називаються працівниками соціальних служб, саме під представників цієї гуманної професії останнім часом маскуються шахраї та злодії. Їхніми жертвами переважно стають літні люди, які необачно впустили до своїх помешкань незнайомців.

"Соціальні працівники" (як правило, вони "працюють" удвох), приміром, повідомляють, що в державі у зв'язку з приходом до влади нового керівництва починається обмін грошей старого зразка на нову валюту. Вони буцімто складають списки пенсіонерів, які мають бажання обміняти гроші, й обов'язково зазначають, яку саме суму. Коли старенький чи старенька приносять шахраям свої назбирані чи не по копійці заощадження, ті відволікають їхню увагу, забирають гроші і хутко зникають.

Шахрайські дії часто скоюються і під виглядом збору коштів на лікування хворого або якихось акцій. У більшості випадків люди, що приходять до вас додому і просять гроші, — шахраї.

Вони завжди дуже чемні, уміють викликати почуття жалю або миттєво увійти в довіру. Якщо ви самі вдома, за жодних обставин не починайте розмови з незнайомцями, які просять у вас гроші, й обов'язково відразу подзвоніть до родичів чи сусідів.

Найкращим варіантом у такій ситуації буде зателефонувати на 02. Міліція приїде й по гарячих слідах усе з'ясує. Зазвичай до правоохоронних органів звертаються наступного дня, коли люди зрозуміли, що їх ошукали, але тоді вже час згаяний і затримати злочинця важче. Проте рано чи пізно шахраїв все одно знаходять.

За дев'ять місяців поточного року на Черкащині зареєстровано 199 фактів шахрайства, 53,3% з яких уже розкрито. За злочини, що кваліфікуються як обман або зловживання довірою з метою заволодіння грошима чи майном, чинний Кримінальний кодекс, залежно від розмірів завданих збитків, передбачає серйозне покарання — до кількох років позбавлення волі.

У наш час не можна довіряти незнайомим людям. Часто на вулицях міста особи ромської національності пропонують перехожим поворожити. Жертвами ворожок стало чимало жінок. Чому попадаються на гачок саме жінки? Тому що вони, на відміну від чоловіків, більш довірливі. Найчастіше "провидиці" виловлюють молоденьких, недосвідчених у життєвих справах дівчат і пропонують їм поворожити на судженого.

Іноді запевняють, що на сім'ю навели "порчу" чи комусь із близьких "пороблено", а для того, щоб "відробити", потрібні гроші. Налякані люди кидаються рятувати своїх рідних і віддають шахраям гроші, золото і цінні речі. Дуже часто таке ворожіння закінчується слізьми в міліції.

Варто зазначити, що шахраї є неабиякими психологами. Зазвичай вони намагаються або залякати жертву ("твоїй сім'ї пороблено"), або чимось спокусити ("якщо хочеш, зроблю так, що чоловік повернеться"). Усі шахраї віртуозно вміють маніпулювати психікою людей. Вони завжди ретельно готуються до "роботи" й наперед продумують усі нюанси.

З появою мобільного зв'язку виник і новий вид злочину — незаконне заволодіння мобільними телефонами. Міліція вкрай занепокоєна збільшенням кількості злочинів, пов'язаних із викраденням телефонів у дітей. Аби підвищити свій статус в очах однолітків, діти часто носять дорогі "іграшки". Не слід вихвалятися дорогим телефоном, не варто користуватися ним у людних місцях, а у вечірній час безпечніше навіть відключати дзвінок.

Іноді телефони забирають шляхом обману — під різними приводами просять зателефонувати. Якщо діти добровільно не віддають свої телефони, їх можуть просто вирвати з рук, а незговірливих ще й побити. Якщо дитині перестрівся грабіжник, краще віддати йому мобілку — здоров'я дорожче. А потім, не гаючи часу, розказати про це батькам або навіть самостійно набрати "02" й розповісти, за яких обставин відібрали телефон, описати зовнішність грабіжника. Чим скоріше міліція дізнається про незаконне заволодіння, тим вірогідніше, що телефон знайдуть.

Дотримуючись елементарних заходів безпеки, ви зможете зберегти своє майно й уникнути неприємних переживань.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 46, 21.11.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 323 хитов: 15638
вчера: 638/58805
время генерации: 0.03258490562439; SQL запросов: 11