Медиагруппа «Антенна»  

РІК БЕЗДАРНОГО ПРАВЛІННЯ

Ольга ПОНОМАРЕНКО# 45, 14.11.2007

У понеділок, 5 листопада, виповнився рівно рік, як черкащани обрали своїм міським головою Сергія Одарича. Із цього приводу ми вирішили зробити невеличкий екскурс в історію мерських перегонів річної давнини та довиборчих обіцянок тоді ще кандидата на крісло міського голови Сергія Одарича.

Отож, після більш ніж восьмимісячного "безголів'я", що тривало з березня 2006 року, 5 листопада того ж року Черкаси нарешті отримали свого голову, а точніше, обрали жалюгідною меншістю. Усього 18 тисяч голосів у місті із майже 300-тисячним населенням було подано за Сергія Одарича, але їх вистачило, щоб посадити його у крісло міського голови Черкас. Напевне ті, хто голосував за Одарича, повелися на його створений київськими піарниками імідж молодого так званого антикризового менеджера, який нібито підняв з колін черкаські підприємства ДОК та "Темп" і розвиває "Черкаські мавпи", на його вміння більш-менш грамотною українською мовою говорити розумні речі і, зрештою, на його обіцянки, які серед безлічі обіцянок, що лунали із вуст інших кандидатів, виокремлювалися, принаймні, оригінальністю і новизною. На кшталт, такого нам ще ніхто ніколи не обіцяв. Мабуть, над питанням, а чи виконає він саме ці свої обіцянки, ніхто з прихильників Сергія Одарича — кандидата на посаду міського голови — не замислювався або щиро йому вірив. Сьогодні час вже дати ціну таким обіцянкам, оскільки рік перебування при владі Сергія Одарича — позаду.

Однією з найоригінальніших обіцянок кандидата на посаду міського голови Сергія Одарича було встановлення пластикових вікон як у закладах соціальної інфраструктури міста, так і в квартирах городян у рамках програми енергозбереження. Ця програма, судячи із передвиборних, річної давнини, обіцянок Одарича, мала почати втілюватися влітку цього року.

У прямому ефірі каналу "Антена-плюс" від першого листопада 2006 року Сергій Одарич обіцяв:

— Це буде міська програма енергозбереження, однією зі складових якої буде заміна вікон у будинках. Ця програма вже починає втілюватися у життя. Черкаська міська рада шляхом голосування вже уклала угоду з ЄБРР. Це трирічна програма енергозбереження, її перший транш складає 10 мільйонів євро. Почнеться її реалізація у квітні і, очевидно, заміну вікон передусім у школах, дитячих садках ми будемо здійснювати наприкінці літа. Саме тоді програма заміни вікон почне реалізовуватись.

Якщо сьогодні хоч один житель Черкас покаже знімальній групі телеканалу "Антена-плюс" у своїй квартирі хоч одне пластикове вікно, встановлене за кошт міського бюджету, редакція готова визнати, що Сергій Одарич — це втілення чесності і добропорядності, однак ця нереалізована, мяко кажучи, обіцянка тепер вже мера Одарича — не поодинока. Не меншою красномовністю вирізнялася й обіцянка про автобан Київ–Черкаси, а також більш приземлена, але вкрай важлива — щодо земельних питань. Земельні ділянки у місті виділятимуться лише після затвердження нового генерального плану, запевняв рік тому Сергій Одарич, а земельні стосунки, обіцяв він, будуть абсолютно прозорими:

— Виділення нових земельних ділянок у місті Черкаси або прийняття рішень про продаж земельних ділянок повинні відбуватися тільки після затвердження нового генерального плану.

На перспективу, безумовно, земельні стосунки будуть повністю прозорими, абсолютно відкритими для всіх. Ви навіть матимете змогу через Інтернет зайти на сайт міської ради, де буде розміщена карта Черкас, тикнути туди мишкою і побачити, що це за земельна ділянка і яка її доля — чи вона перебуває в оренді, чи підлягає здачі в оренду, чи продається. Можна буде вибрати будь-яку ділянку, яка вас цікавить, давати на неї заявку, брати участь у конкурсах і на конкурсних засадах отримувати цю земельну ділянку в оренду або, за можливістю і при бажанні міста, можете навіть її купити.

Щоправда, у місті запровадили таки земельні аукціони, які вони — це питання інше. Генерального ж плану свого розвитку Черкаси як не мали, так і не мають, і невідомо, коли будуть мати. А земля, натомість, роздається. У цьому відношенні показовим є останнє засідання сесії Черкаської міської ради, коли вже увечері, після закінчення робочого дня, за достовірною інформацією одного з депутатів міської ради, народні обранці роздали все, що можна було роздати.

Обіцяв міський голова й реформувати житлово-комунальне господарство, сприяти створенню об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, чому мав передувати капітальний ремонт багатоповерхівок, що перебувають на обслуговуванні РЕУ.

— Ті будинки, які належать РЕУ, при передачі власникам, тобто тим людям, які у них живуть, будуть проходити через капітальні ремонти. Якщо у бюджеті не буде вистачати коштів на проведення таких ремонтів, будемо залучати довгострокові кредити. Сьогодні існує багато міжнародних програм на зразок Світового Банку, ЄБРР, в рамках яких можна на 25–30 років брати під мінімальні відсотки кредити на реформування житлово-комунального господарства. (Сергій Одарич, у записі на каналі "Антена-плюс").

Що із цього зроблено — висновки можна робити самим. Варто ще згадати і намір Сергія Одарича знизити тарифи, який таки був втілений в рішення сесії міської ради якраз того дня, коли в Черкасах перебувала вождь білосніжних Юлія Тимошенко. Тарифи знизили, але різниця між вартістю послуг і тарифами вилилася у більш ніж мільйонний борг "Черкаситеплокомуненерго", для погашення якого перед початком цьогорічного опалювального сезону підприємство змушене було взяти кредит. Натомість тепер ввели побудинкові тарифи, які у низці випадків, попри запевняння влади, можуть означати не зниження цих самих тарифів, а їх збільшення.

Загалом Сергій Одарич обіцяв черкащанам квітуче місто зі щасливими усміхненими людьми:

— Я думаю, ми переживемо, треба трохи набратися терпіння. Пройдуть вибори, все вщухне, все буде нормально, ми будемо жити, посміхатися одне одному.

Із цього приводу варто пригадати хоча б конфлікт влади міста в особі мера Одарича із приватними підприємцями, які торгують поза межами ринку. Напевне, ніхто не проти того, щоб навести у місті лад із торгівлею, але — компромісним шляхом, якого Сергій Одарич не знайшов і, напевне, не знайде.

Натомість штат виконкому Черкаської міської ради на сьогодні непомірно роздутий, а таку кількість заступників міського голови (11!) Черкаси не мали ще ніколи. Ще й до того невдовзі може відновитися на посаді секретар міської ради Анатолій Каленчук. І міська рада матиме також двох секретарів. В цілому це свідчить про те, що протягом року Сергій Одарич не спромігся сформувати свою команду.

Можливо, хтось із ревних захисників Сергія Одарича скаже, що минув лише рік і він ще нічого не встиг, та й більше того — йому заважають. Але політика, як відомо, — річ брудна, і професіоналізм тієї чи іншої дійової особи якраз і визначається вмінням вирішувати конкретні питання в складних умовах політичної боротьби, шукати компроміси і зрештою виконувати свої обіцянки. Інакше це не політика, а марна трата часу, в результаті якої страждає звичайний пересічний громадянин.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 45, 14.11.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 297 хитов: 5583
вчера: 662/19347
время генерации: 0.046995162963867; SQL запросов: 11