Медиагруппа «Антенна»  

Ось так і живемо, як на пороховій бочці

Петро НЕСТЕРЕНКО# 43, 31.10.2007

Трагедія у Дніпропетровську глибоко вразила всю країну.

21 людина загинула, серед них семеро дітей, без даху над головою залишилися 160 родин. Зрозуміло, що конкретних винуватців цієї конкретної трагедії буде знайдено й конкретно покарано.

Та найважливіше інше — чи не повториться ця трагедія ще десь, чи будуть зроблені висновки? Чи не рвоне на Черкащині, як у Дніпропетровську?

Виявляється, ми теж живемо на пороховій бочці. Якщо не вжити термінових заходів, таке ж лихо може статися у Корсунь-Шевченківському районі, але число жертв буде значно більшим.

Спеціалісти ВАТ "Черкасигаз" зафіксували там у селі Селище у газопроводі, введеному в експлуатацію в серпні 2006 року, серйозні дефекти: в 11 із 48 шурфів, де було проведено огляд стану металу труби, виявлена дуже сильна корозія, ще у 6 — незначна. Перевіряльники написали в акті, що ймовірною причиною корозії металу стали дефектні труби, які використовувалися при прокладанні газопроводу.

До остаточного затвердження акту перевірки, 10 травня 2007 року, колишній голова правління ВАТ "Черкасигаз" Дмитро Чіріч надіслав голові Корсунь-Шевченківської райради Володимиру Рябошапці листа, в якому поінформував чиновника про виявлені пошкодження газопроводу і про те, що на дефектних місцях встановлені тимчасові бандажі, термін експлуатації яких — лише 7 днів.

Власнику газопроводу — Корсунь-Шевченківській районній раді — пропонувалося отримати ліцензію на транспортування природного газу, встановити централізовані вузли обліку споживання газу перед кожним населеним пунктом, укласти договір з експлуатуючою організацією або створити власну газову службу та утримувати її. Проте досьогодні нічого не зроблено, аварійний газопровід продовжує експлуатуватися. Він забезпечує постачання газу на приватний цукровий завод у селі Селище (власник — ТОВ "Панда"). Газопровід туди було прокладено за гроші, виділені на реалізацію державної програми "Золота підкова Черкащини".

Саме за сприяння службових осіб Черкаської ОДА і Корсунь-Шевченківської РДА було профінансоване будівництво газопроводу для комерційної структури — ТОВ "Панда" — за державний рахунок. Це завдало матеріальних збитків державі та унеможливило виконання робіт по підведенню газу до населених пунктів, на газифікацію яких було передбачене фінансування в рамках програми "Золота підкова Черкащини".

Цей факт розкрадання державних коштів на початку цього року оприлюднив заступник голови черкаської облради Юрій Вязьмітінов. Але жоден із правоохоронних органів не звернув на це уваги. Як ніхто не звернув уваги на дефекти у газопроводі.

А навіщо?! Щоб ремонтувати за свій рахунок? Наші бізнесмени від влади не звикли цього робити. А якщо й вибухне, то держава сама відремонтує. Хазяїни ж ТОВ "Панда" там не живуть. Як і їх владні покровителі і партнери по бізнесу.

По цьому газопроводу течуть їхні мільйони, то навіщо ж сушити собі голову тим, що відбувається з павутинням старих розподільних мереж у містах, селах, куди потрапляє той малоцікавий для них споживчий газ. Із низькодолларовою калорійністю. У них своя математика. Де номіналом банкнот вимірюється вартість усього, що там знищеної вибухом квартири — життя!

На сполох із приводу Корсунь-Шевченківського газопроводу забила, зрозуміло, не місцева влада. До Віктора Ющенка й Віктора Януковича звернулися депутати Верховної Ради 5-го скликання від Черкащини Володимир Олійник, Олексій Малиновський і Наталія Горбенко.

Текст звернення з незначними скороченнями наводиться далі: " У зв'язку з подіями, що відбулись у Дніпропетровську 13 жовтня, ми ще раз звертаємось до Вас з метою не допустити аналогічної трагедії в Корсунь-Шевченківському районі, де в аварійному стані знаходиться газопровід високого тиску Корсунь-Шевченківський — с. Селище, фінансування якого здійснювалось за рахунок бюджетних коштів у відповідності до Державної програми "Золота підкова Черкащини"…

…При технічному обслуговуванні газопроводу високого тиску ГРС Корсунь-Шевченківський — с. Селище виявлено 11 місць пошкоджень (15 місць витоку газу) внаслідок браку труб.

На даний час витоки газу тимчасово ліквідовано шляхом накладання бандажів силами Корсунь-Шевченківського УЕГГ, а газопровід вважається аварійним і подальша експлуатація його без ремонту неможлива… Причиною витоків газу є дефектні труби та недостатнє зачищення труб перед нанесенням ізоляційного покриття.

У своїх попередніх депутатських зверненнях ми неодноразово звертали увагу на той факт, що труби газопроводу вже були у використанні й, у відповідності до чинного законодавства, не могли бути задіяними в транспортуванні газу. Належного реагування з боку Черкаської обласної державної адміністрації та правоохоронних органів ми не отримали.

…просимо: 1. Доручити НАК "Нафтогаз України" негайно перевірити викладені факти і, в разі їх підтвердження, вжити заходів із запобігання можливого вибуху газопроводу Корсунь-Шевченківський — с. Селище.

2. Доручити Генеральній прокуратурі України перевірити викладену інформацію і порушити кримінальну справу та притягнути винних до відповідальності…".

Коли й які заходи будуть ужиті з приводу цього звернення, невідомо. Чого можна очікувати від місцевої влади, котра розпочинає з Кабінетом міністрів, якому вона, між іншим, за Конституцією підконтрольна і підзвітна, суперечки стосовно того, хто й як готується чи не готується до зими? Чого можна очікувати від губернатора, який перебуває у статусі президентського кума, та ще й члена РНБО? Плювати він хотів на вказівки Кабміну! Зрештою, чого очікувати від глав місцевих держадміністрацій і голів місцевих рад, котрі впродовж останніх місяців відкрито займалися тільки тим, що організовували перемогу своїх партій і блоків на виборах?

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 43, 31.10.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 179 хитов: 2158
вчера: 653/28380
время генерации: 0.042165994644165; SQL запросов: 11