Медиагруппа «Антенна»  

Володимир БЄЛИЙ: Черкащина до зими готова

Костянтин ПЕТРЕНКО# 43, 31.10.2007

Основною подією минулого тижня став початок опалювального сезону в області. Підсумовуючи зроблене, нині можна впевнено сказати, що Черкащина вклалася у терміни, встановлені Кабінетом Міністрів України та відповідними розпорядженнями голови обласної державної адміністрації Олександра Черевка, і розпочала опалювальний сезон вчасно. Про труднощі, які виникали на цьому шляху, розповідає заступник голови облдержадміністрації Володимир Бєлий.

— Нині вже можемо сказати, що область на 100% готова до роботи в осінньо-зимовий період. Сьогодні всі лікарні, дитячі та учбові заклади опалюються. Інша річ, що ми маємо справу з тисячами кілометрів мереж (опалювальних, каналізаційних), приладів, колекторів, які неможливо повністю продіагностувати. Не варто забувати і про те, що ступінь їх зношеності понад 70%. І це проблема загальнодержавна. Щоб її вирішити, треба мільярди гривень.

— Але ж існують державні та обласні програми, покликані цю ситуацію поліпшити?

— Так, програми є, і вони впроваджуються в життя, однак питання не лише в грошах, на це потрібен чималий час. На загальноукраїнському рівні розроблена програма реформування житлово-комунальної галузі. Аналогічна програма затверджена і в області. Вона передбачає комплексні технічні заходи. З одного боку, це заміна і реконструкція того, що вийшло з ладу, а з іншого — оптимізація всього, що морально застаріло. Приміром, встановлення більш економних електродвигунів. Або може з'ясуватися, що в конкретно взятій місцевості вже нема потреби міняти 30 км тепломережі, як передбачалося. Натомість економніше буде прокласти 15 кілометрів мереж, але з кращих труб. Крім того, реформування житлово-комунальної галузі включає не лише технічні заходи, а й зміну форм власності. Йдеться про створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

— На Черкащині вже діють подібні об'єднання?

— Я сам живу в будинку, який перейшов на цю форму обслуговування. Можу сказати, що послуги, які забезпечує об'єднання, не дорожчі від тих, що надають РЕУ, але значно ефективніші. Мешканці будинку знають, куди витрачаються гроші. Більше того, цих грошей вистачає і на заміну обладнання. Проте й тут є проблеми. Для того, щоб замовляти якісні послуги по обслуговуванню будинку, треба, щоб було з кого вибирати, -- цебто повинні бути кілька організацій, що обслуговують ліфти, тепломережі, що вивозять сміття тощо. Ця практика вже впроваджена у Львові.

— І все ж початок опалювального сезону не пройшов без проблем. Чи вирішено питання підключення до тепла у Смілі та Золотоноші?

— Весь комплекс робіт до початку опалювального сезону було виконано вчасно, зі своїми обов'язками обласний оперативний штаб з координації робіт теж впорався. Однак населення цих міст має колосальні борги за газ — 4, 1 млн. грн. у Смілі і 540 тис. грн. — у Золотоноші. У зв'язку з цим НАК "Нафтогаз України" відмовилась постачати газ у централізовані системи опалення у цих містах. При цьому бюджетні організації боргів за газ не мають, себто медичні, учбові заклади цих міст опинилися заручниками ситуації. Треба сказати, що керівники Сміли та Золотоноші, поки на вулиці було тепло, досить мляво працювали над цією проблемою. Та коли настали холоди, стрепенулися. Першим зреагував міський голова Золотоноші — у короткі терміни йому вдалося зменшити борг з 1 млн. 200 тис. грн. до 540 тис. грн. Міський голова Сміли запевнив нас, що він домовився про кредитування підприємств теплокомуненергетики міста, і незабаром вони розрахуються з боргами, місто буде підключене до теплопостачання.

— Якби не ця проблема, можна було б стверджувати, що область підготувалася до зими краще, ніж торік?

— Так, цього року ми підготувалися до зими краще, ніж минулого року. Зроблено чимало. Відповідно до розпорядження Кабінету міністрів України від 26.04.2007 №229-р "Про заходи з підготовки об'єктів паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2007–2008 року" в області було затверджено комплекс основних заходів, видано розпорядження облдержадміністрації, утворено обласний оперативний штаб з координації робіт. Проведено 5 виїзних засідань колегії облдержадміністрації та 10 виїзних засідань штабу.

Облдержадміністрацією були поставлені конкретні завдання, хід виконання робіт щоденно контролювався. Це дозволило отримати відповідні результати.

Підготовлено до роботи 610 котелень. Капітально відремонтовано 111 котелень (у минулому році — 96). Стовідсотково забезпечена комплексна підготовка житлового фонду (3925 будинків), що на 7 відсотків більше, ніж минулого року. Цю статистику можна продовжувати, та хочу зазначити наступне. Усе це стало можливим ще й завдяки позиції підрядних організацій, які виконали великий об'єм робіт за рахунок своїх оборотних коштів.

— Володимире Павловичу, останнім часом у всіх на вустах трагедія у Дніпропетровську. Що зроблено в області, щоб не допустити такого у нас?

— На цьому тижні завершується перевірка ВАТ "Черкасигаз" та ВАТ "Уманьгаз", проведена територіальним управлінням Держпромгірнагляду України. Після трагедії у Дніпропетровську було перевірено усі газові організації області щодо техногенної безпеки. Значних проблем у цій сфері не виявлено.

Однак голова облдержадміністрації Олександр Черевко доручив відповідним службам підготувати розпорядження про моніторинг зношеності газових мереж, їх балансової приналежності та про комплекс попереджувальних робіт у цій сфері. Це розпорядження буде носити профілактичний характер, щоб виключити навіть теоретичну можливість катастрофи, подібної тій, що сталася у Дніпропетровську. Для підсилення цієї роботи питання техногенної безпеки винесено на колегію облдержадміністрації, що відбудеться 26 жовтня.

— Нещодавно у кількох засобах масової інформації акцентувалася увага на стані газопроводів у Корсунь-Шевченківському. Що зроблено, щоб усунути саме цю проблему?

— Як запевнив голова правління ВАТ "Черкасигаз" Анатолій Заруба, це питання було знято ще торік. У Корсунь-Шевченківському на 8 дільницях було замінено близько 2,9 км труб, котрі не відповідають нормам, і нині техногенної небезпеки ця ділянка газопроводу не становить. Проте у відповідь на ряд запитів голова облдержадміністрації Олександр Черевко доручив відповідним службам створити комісію, щоб ще раз перевірити факти і дати вичерпну відповідь із цього приводу.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 43, 31.10.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 177 хитов: 1628
вчера: 784/18067
время генерации: 0.064110994338989; SQL запросов: 11