Медиагруппа «Антенна»  

Міська влада виганяє дітей на вулицю

Ольга МАЛЬОВАНА# 42, 24.10.2007

Невдовзі завдяки знищувальній політиці міської влади, говорять представники творчої інтелігенції, в Черкасах із п'яти музичних шкіл можуть залишитися лише дві. Внаслідок цього опиняться на вулиці десятки викладачів і тисячі дітей. Першими на захист культурних цінностей стали учителі музичної школи №1 імені Лисенка. У понеділок колектив закладу провів із цього приводу збори.

Музична школа №1 імені видатного українського композитора Миколи Лисенка з кінця грудня минулого року потерпає від утисків з боку міської влади, говорять працівники закладу. Саме тоді розпочалося грубе втручання керівників міста в навчальні плани творчих колективів, що, до речі, законодавством заборонено. До того ж нещодавно міській владі заманулося ще й змінити статути шкіл естетичного виховання. Тож тепер ці заклади перебувають не в державній, а в комунальній власності, що зрештою, говорять викладачі, поставить культуру на коліна, а то й зовсім знищить. Адже, як відомо, фінансувати цю галузь ніхто не збирається, а якщо раптом і збереться, то не зможе, оскільки коштів на це у міському бюджеті все одно немає.

— Нас абсолютно позбавили дотації із державного бюджету, — каже голова профкому музичної школи №1 Ольга Хараборкіна. — Влада ж міста, у свою чергу, може прийняти рішення: у зв'язку із відсутністю фінансування закрити частину музичних шкіл.

Під знищувальний приціл міської влади у першу чергу потрапили музичні школи, що знаходяться в центрі міста, — перша та друга, адже земельні ділянки, на яких вони стоять, можна вигідно продати. Вже ходять чутки, що на місці другої школи заплановано побудувати дві висотки, кожна по 16 поверхів. Наразі одну частину першої музичної школи вже нібито продали. Законність цієї операції поки що вирішується в господарському суді. А тим часом влада міста вдалася до чергового ноу-хау, спрямованого, швидше за все, на ліквідацію частини шкіл естетичного виховання міста — схвалила рішення про скорочення у цих закладах 71 викладацької ставки. Вчителі у шоці! "Нам згідно з наказом Мінкультури, — каже Ольга Хараборкіна, — недавно додали годин на викладання деяких дисциплін, тобто по суті нам потрібно збільшити кількість ставок, а у нас забирають і ті, що є".

Директор черкаської музичної школи №1, яка першою із керівників шкіл естетичного виховання не підкорилася вимогам міської влади і відмовилася підписувати скорочення викладацьких ставок, так би мовити нарвалася. Тепер навчальний заклад — усіх його вихованців та учителів буквально трясе від численних перевірок, якими й погрожували керівникові закладу Юлії Темченко, якщо "вона цього не зробить", тобто не скоротить кількості ставок.

Тож перевірки пішли, як гриби після рясного дощу, причому, зазначає Ольга Хараборкіна, з абсолютно дріб'язкових приводів. Здебільшого дотриманням законодавства у школі, кажуть її викладачі, переймається начальник управління фінансів міськвиконкому Наталія Джуган, яка направляє свого головного економіста проводити абсурдні, на переконання вчителів, перевірки, наприклад, наповнюваність навчальних класів, що, до речі, не є компетенцією управління фінансів. І так перевірка йде за перевіркою.

"Останніх "перевіряючих" директор школи просто не пустила до закладу, — розповідають учителі, — і тепер на неї чиниться шалений тиск". На черговому зібранні директорів шкіл естетичного виховання міста, додають вони, було озвучено намір заступника міського голови Черкас Сергія Гури, який наразі курує культуру, звільнити з посади незговірливого директора музичної школи №1. Словом, численні перевірки і тиск поклали молоду директорку музичної школи на лікарняне ліжко, але колектив, як і вона сама, не збирається здаватися.

Наразі жоден із представників творчої інтелігенції не має сумнівів у тому, що міська влада переслідує ціль — прибрати неслухняного директора, як раніше прибрали з дороги заступника міського голови Анатолія Прокопова, який курував відділ культури. Тоді, розповідає депутат міської ради Василь Миколенко, начальник управління фінансів Наталія Джуган повідомила, що, наприклад, у Полтаві бюджет культури значно менший, аніж у Черкасах, а рівень її набагато вищий. Тож було вирішено відправити до Полтави для запозичення досвіду делегацію на чолі з Анатолієм Прокоповим, до речі, єдиним куратором, який на власні очі побачив стан кожної зі шкіл естетичного виховання й планував розпочати роботу, спрямовану на відродження культурного життя в Черкасах.

Але, як виявилося, інформація фінуправління Черкаського міськвиконкому не відповідає дійсності, каже депутат Василь Миколенко, адже сума, на яку воно посилалося, була не загальною, а додатковою до загального бюджету культурної галузі Полтави. Насправді ж бюджет культури головного міста сусідньої області разів у два більший.

Відразу ж після цього повноваження опікуватися черкаською культурною галуззю передали іншому заступнику міського голови — Сергію Гурі, політика якого абсолютно протилежна політиці його попередника і спрямована на умисне скорочення кількості учнів у музичних школах, упевнені їх викладачі.

У свою чергу, працівники відділу культури міськвиконкому вимагають від директорів музичних шкіл, аби ті давали свій дозвіл на всі забаганки міської влади. За чутками, деякі з директорів без вагань підписують усе, що їм наказують, навіть не замислюючись над наслідками своїх дій.

Неабиякий резонанс викликала і понеділкова програма "Погляд з антени" на телеканалі "Антена-плюс", участь в якій брали представники музичної школи №1 — вже згадана Ольга Хараборкіна та Лариса Стуліна. Коли вони у прямому ефірі розповідали глядачам телеканалу "Антена-плюс" про проблеми їхнього закладу, до студії тричі (!) додзвонилася теж згадана раніше начальник управління фінансів міськвиконкому Наталія Джуган, яка лише заперечувала, але не спростовувала почутого. Говорила, що місто виділяє додаткові кошти на культуру, відтак дбає про неї, а журналістів звинуватила у тому, що завдяки їм вона почула про себе багато неприємних речей. Але цікаво не це, а сам факт, що чиновниця так настійливо дзвонила на ефір, та ще й тричі поспіль. Цікаво, чому головний фінансист міськвиконкому почала так активно перейматися цією проблемою? Якщо, як вона стверджує, все чисто, то нема й підстав для хвилювання.

Але все викладене не вичерпує проблем шкіл естетичного виховання. Виявляється, що дата початку опалювального сезону — 15 жовтня — шкіл естетичного виховання не стосується.

Як відомо, в Черкасах жодна із цих шкіл не має спеціально пристосованого приміщення. Усі вони працюють у старих будівлях, де багато років не проводився капітальний ремонт. Так уже склалося в нашій державі, що ці заклади отримували матеріальну підтримку завжди в останню чергу. Про що, власне, й свідчить їхній вигляд. Та при цьому міські владці продовжують стверджувати, що музичні школи знаходяться в надійних руках, буцімто невпинно впроваджуються енергозберігаючі технології та проводяться ремонти. Але одразу хочеться їх запитати: в якому місті України все це робиться? Адже, як бачимо, Черкас ці блага аж ніяк не стосуються.

Про успішний та своєчасний початок опалювального сезону в мистецьких школах взагалі не може йти мова. Котельні в школі мистецтв та музичній школі №5, за інформацією "А+", не сертифіковані, тож невідомо, яким чином їх буде запущено в експлуатацію. А в музичній школі №1 імені видатного українського композитора Миколи Лисенка ще й досі не відремонтовано систему теплопостачання. Минулої сесії депутати все ж спромоглися виділити на ремонт 30 тисяч гривень, але згідно з чинним законодавством, щоб освоїти ці кошти, треба провести тендер. Та за словами заступника начальника відділу культури міськвиконкому Олексія Овірного, міська влада уникне тендерної процедури, розділивши ремонтний кошторис на частини.

Однак складається враження, що виділені кошти освоєні так і не будуть, принаймні за призначенням. Та й взагалі, існує думка, що міській владі не вигідно забезпечувати опалення закладів позашкільної освіти, їй вигідніше довести їх до повного занепаду.

Наостанок можна сказати лише одне. Із вуст чиновників різного рангу, в тому числі й керманичів нашого міста, часто лунали банальні фрази, що діти — це наше майбутнє і про них треба дбати. Немає заперечень! Особливо сьогодні, коли у Черкасах процвітає наркоманія, місто займає одне з перших місць в Україні за темпами поширення СНІДу, коли гостро стоїть проблема дитячого алкоголізму, коли чимало підлітків мають проблеми із законом. Безумовно, хлопців і дівчаток ще змалечку треба забирати з вулиці і залучати до спортивних залів і музичних шкіл. Влада міста нібито декларує ці принципи, але коли справа доходить до діла, маємо те, що маємо. Тож напрошується висновок, що насправді нашим міським керманичам байдуже, де й як проводитимуть час наші діти, для них важливіші власні меркантильні інтереси чи інтереси їхніх бізнес-партнерів. Виходячи з логіки черкаських очільників, нова 16-типоверхівка — це краще, ніж скромне приміщення музичної школи, в якій дітей навчають прекрасному, бо зиску від цього вони не мають.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 42, 24.10.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 46 хитов: 153
вчера: 580/19299
время генерации: 0.009282112121582; SQL запросов: 11