Медиагруппа «Антенна»  

Квартирна мафія полює на житло

Нещодавно до редакції надійшов лист, у кожному рядку якого біль і тривога. Люди розповідають про гірку долю старої хворої людини, яку "вполювали" і лишили даху над головою квартирні аферисти. Чиновники і правоохоронці пальцем об палець не вдарили, щоб захистити права ветерана. Бьються за них уже два роки лише його сердобольні сусіди. Помагай їм, Боже!

"Шановна редакціє газети "Антенна"!

Звертаємося до вас, як до єдиної влади, яка ще діє в нашій державі.

У нашому будинку по бульвару Шевченка, 325, на одному з нами поверсі проживав у своїй квартирі ветеран Великої Вітчизняної війни 1925 року народження полковник у відставці Федір Іванович Харитонов — людина, яка пройшла всю війну, була нагороджена багатьма орденами та медалями, в тому числі орденом Леніна. У 1945 році під Берліном його важко поранило в голову, що давалось взнаки все подальше життя, і поступово, з кожним роком, особливо в останнє десятиріччя, стан його фізичного здоров'я погіршувався. Та не зважаючи на це, він вів активне життя, обслуговував себе сам, у помешканні підтримував чистоту і порядок, вирощував кімнатні квіти, займався спортом. Кожного ранку ми бачили, як сусід бігав до Дніпра.

Та влітку 2005 року біля його квартири стала з'являтися жінка, яку раніше ніхто із сусідів не бачив, і яка, як ми дізналися згодом, запропонувала його доглядати до самой смерті з подальшим похованням. На той час Ф.І. Харитонов про смерть ще не думав і догляду ніякого не потребував. Взамін він повинен був переоформити на доглядальницю свою квартиру. Замість того, щоб укласти договір довічного утримання (це певна гарантія не бути обдуреним), він, не розуміючи значення своїх дій, підписав договір купівлі-продажу власної квартири за 14426 грн., хоча її реальна вартість була набагато більшою. Він також підписав доручення тій доглядальниці, яке надавало їй право розпоряджатись всім його майном, отримувати кошти з Ощадбанку та Держбанку тощо. Фактично, підписавши ці документи, ветеран був позбавлений всього, а найголовніше — даху над головою. Договір купівлі-продажу та доручення були оформлені в Черкаській державній нотаріальній конторі 09.07.05 та 29.07.05 року нотаріусом Грабовою Інною Петрівною, яка стверджувала, що при цьому наш сусід був "при здоровому розумі, ясній пам'яті та діяв добровільно", що його "дієздатність перевірена". Пізніше судмедекспертизи від 27.09.06 та 14.12.06 року, проведені на вимогу судді Соснівського суду Грабового П.С., встановлять, що на час підписання договору купівлі-продажу квартири та доручення, як і в теперішній час, Ф.І. Харитонов не міг розуміти значення своїх дій та контролювати їх, бо страждає на психічну хворобу, яку лікарі кваліфікували так: "глибока судинна деменція — наслідок перенесеної в 1945 році черепно-мозкової травми".

Гроші — 14426 грн., які начебто доглядальниця передала сусідові до підписання договору купівлі-продажу, він, звісно, не отримував, не бачила цього нотаріус або хто-небудь зі свідків, не надходили вони й на його рахунок. Та й сама доглядальниця нам розповідала: "Ви ж розумієте, гроші я йому не платила, а зобов'язалась йому допомагати".

Допомагала вона йому аж вісім місяців. Спочатку сусід був "на свободі", і ми стали помічати, як від того догляду він висихав на очах. Звертався до нас по допомогу, і ми викликали до нього "швидку". Діагноз був "застій у кишечнику" — результат "доброго нагляду" і харчування. Просив позичити грошей, адже його пенсію отримувала доглядальниця, отримувала навіть тоді, коли сусід був в інтернаті та у своєї родички. Коли разом із лікарем "швидкої допомоги" ми зайшли до його квартири, впізнати її було неможливо. Житло перетворилося на якесь смердюче кубло, квіти повисихали, господарю стало не до них, він ледве тримався на ногах.

Щоб ми не були свідками знущання над людиною, доглядальниця, замінивши дверні замки, стала замикати його, і він днями стукав і просив відкрити двері. Так продовжувалося з місяць-півтора, а потім чоловік кудись зник.

Коли племінниця, єдина родичка Ф.І. Харитонова, довідалась, що замість обіцяного догляду він опинився в інтернаті, що від отриманого стресу повністю осліп та втратив здатність самостійно пересуватись, вона терміново приїхала до нього в інтернат. Він дуже просився додому, хотів повернутися у своє помешкання, якого вже не мав, і племінниця забрала його до себе, бо в інтернаті психічно хвору людину довго ніхто не тримав би, і йому "світила" психіатрична лікарня.

Вже майже два роки Ф.І. Харитонов живе у племінниці, і весь цей час намагаються повернути житло. Три кримінальні справи, що порушені проти доглядальниці за фактом незаконного заволодіння житлом, шахрайським способом закриті.

Зараз поновлена цивільна справа. Суд почав вирішувати, кому належить квартира: ветерану чи доглядальниці. З огляду на те, як пройшли два попередні судові засідання, у старенького надій небагато. Дуже "круті" адвокати доглядальниці, їх аж двоє, вимагають проведення чергової судмедекспертизи. Ці адвокати вже дозахищались до того, що доглядальницю, яка, втрутившись у життя самотнього чоловіка, зробила його інвалідом першої (а був другої) групи, повністю недієздатним, виголосили благодійницею.

Справа нашого сусіда відома чиновникам, правоохоронним органам та прокуратурі — майже усім. Знають її й у Києві. Ми вже написали стільки звернень до них, стільки разів побували у них на особистих прийомах! Із Києва звернення повертаються до тих же установ у Черкаси, а звідти надходять стандартні відповіді: "Справа розслідується в УМВС та наглядається в прокуратурі, винні в її зволіканні отримали дисциплінарні покарання". І так майже два роки. А на останньому прийомі у високопоставленого чиновника ми почули: "Хіба цей дід ще живий?" Інші ж запитували: "А кому з вас потрібна ця квартира?"

Шановна четверта владо!

Допоможіть протидіяти корупції та бандитському полюванню на помешкання самотніх хворих людей, адже в нашій області це ганебне явище вже поставлено на потік і ніякої боротьби з ним ніхто не веде".

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 42, 24.10.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 388 хитов: 12341
вчера: 586/18215
время генерации: 0.0084900856018066; SQL запросов: 11