Медиагруппа «Антенна»  

"БОРЩ" — ІЗ КРАНА

Анатолій ЯНОВСЬКИЙ# 41, 17.10.2007

Гарне село Чапаєвка Золотоніського району. Та й люди тут дбайливі — он які котеджі повибудовували, замилуєшся. Одна тільки незручність — неякісна питна вода. Як пояснив один з відпочивальників, що має тут домоволодіння, він возить собі воду для пиття з Черкас. А місцеві жителі змушені споживати те, що витікає з водопровідного крана.

Як засвідчили лабораторні випробування, проведені ДП "Черкасистандартметрологія", рідина, взята із сільської водонапірної вежі, зовсім не відповідає вимогам стандарту питної води. Каламутність та вміст нітратів, заліза, марганцю й деяких інших речовин у ній не просто підвищені, а значно перевищують норму. Тобто рідина схожа на такий собі "борщ". Особливо ж насторожує вміст бактерій групи кишкових паличок, яких в одному кубічному дециметрі налічили 150 замість не більше трьох, як передбачено нормою. Кількість же згаданих бактерій у питній воді, взятій з крана харчоблоку дитячого садка "Берізка", становить більше 1100 в кубічному дециметрі!

Цікаво, що КП "Комунальник", яке й здійснює централізоване водопостачання, ліцензії на це не має. Термін же дії дозволу на спеціальне водокористування закінчився. Не сприяють поліпшенню якості питної води відсутність на підприємстві нормативної документації та незадовільне метрологічне забезпечення.

Рішенням сесії сільської ради ще в 2003 році затверджена програма поліпшення надання послуг підприємством "Комунальник". Однак каменем спотикання, як завжди, є нестача коштів у сільському бюджеті. Разом з тим місцевій громаді не слід було б забувати, що якість питної води — справа життєво важлива. Очевидно, як наголошують селяни, можна було б вишукати кошти на облаштування споруд для спеціальної обробки води, ремонт водогону. А для того, щоб налагодити суворий контроль за якістю води, й коштів багато не потрібно.

А поки що з кранів у Чапаєвці капає не питна вода, а каламутна рідина сумнівної якості.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 41, 17.10.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 286 хитов: 5100
вчера: 662/19347
время генерации: 0.070981025695801; SQL запросов: 11