Медиагруппа «Антенна»  

Блок демократичних партій об'єднує людей навколо антикримінального наступу

Так вважає лідер Блоку "Наша Україна–Народна самооборона" Юрій Луценко.

10 вересня лідер Блоку "Наша Україна–Народна самооборона" в Українському домі Києва презентував план антикримінального наступу. Під час цієї презентації він зазначив, що "точкові заходи, які ініціюють час від часу наші політичні опоненти щодо боротьби з корупцією, не спрацьовують". Тому, на переконання Луценка, окремі заходи не можуть дати необхідного результату, оскільки у вирішенні питання боротьби з корупцією необхідний системний підхід."Боротьба з корупцією при нинішньому уряді є один з видів корупції", — заявив лідер НУ–НС. За словами Луценка, першим кроком до подолання корупції в Україні має стати скасування депутатської недоторканності та пільг. "Саме це є стрижнем наступу на корупційну культуру окремих бізнесменів та чиновників", — наголосив Луценко.

Для реалізації ініціативи про скасування депутатської недоторканності необхідно, за словами Луценка, внести зміни до статті 80 Конституції України та статті 27 закону "Про статус народного депутата України". "Ми внесемо ці законопроекти на розгляд нової ВР в перший же тиждень її роботи", — зауважив він.

"Ми розраховуємо, що новообраний голова парламенту відповідально підійде до цього питання, не дасть розпорошити ці законопроекти по комітетах і розглядати їх окремо, — наголосив він. — З нашої точки зору, антикорупційні закони мають бути прийняті у пакеті. Окрім розгляду в парламенті, повинні також бути проведені парламентські слухання та громадська експертиза".

На думку Луценка, скасування депутатської недоторканності і відміна спеціальних пільг є першим кроком для створення рівних умов для всіх громадян України.

"Наступний крок — введення декларування доходів і видатків усіх чиновників, правоохоронців та суддів. Сьогодні, на жаль, це не передбачено чинним законодавством, — сказав Луценко. — Але нами вже розроблений відповідний закон, який також буде поданий на розгляд ВР".

За словами лідера блоку, розслідування щодо державних чиновників 1–3 категорій, суддів та депутатів різних рівнів буде проводити спеціальний орган — Національне антикорупційне бюро, який зосередить як оперативні, так і слідчі підрозділи.

Луценко також пропонує уточнити функції чиновників, "щоб вони не трактували довільно свої повноваження", а також залучити громадськість до ретельного контролю за всіма документами, що знаходяться на розгляді чиновників. "Для цього ми підготували кодекс адміністративних процедур", — зауважив лідер блоку.

Говорячи про боротьбу з корупцією серед суддівського корпусу, Луценко зазначив, що необхідно буде створити спеціальний дисциплінарний орган, який проведе переатестацію суддів, яких у подальшому буде запропоновано обирати громадам.

"Щоб очистити суди, ми пропонуємо створити дисциплінарну суддівську палату України — спеціальний орган, який проведе одноразову акцію із визначення законопослушних суддів. Після цього ми плануємо провести зміни до Конституції, які передадуть право обирати місцевих суддів у руки громади", — сказав Луценко.

Луценко наголосив на необхідності зміни персоналій в МВС і ГПУ. "Необхідно міняти не тільки закони, але й персоналії. Потрібен принциповий міністр внутрішніх справ, генпрокурор, який буде служити не телефонному праву чи правлячій партії, а закону і людям", — наголосив він.

"Якщо ми хочемо мати владу, яка буде думати про людей, ми повинні зробити так, щоб закон був один для всіх. Єдина умова позитивних змін в Україні — це антикримінальний наступ, підготовка комплексу законодавства по радикальній зміні ситуації у правоохоронній, судовій системі, а також персональні зміни в уряді", — вважає Луценко.

"Урядовці Януковича так і не наважилися оприлюднити свої декларації про доходи і видатки, як зробила наша команда", — сказав лідер Блоку "Наша Україна–Народна самооборона" Юрій Луценко.

"Коли я був міністром внутрішніх справ, то говорив журналістам, що у нашій країні парадокс — немає корупції. Бо корупцією у всьому світі вважається, коли на якихось окремих ділянках суспільного життя окремі чиновники помічені у певних кримінальних діяннях. У нас весь державний апарат повністю охоплений корупцією", — сказав Луценко. "Це говорить про інституційний характер цієї проблеми", — підкреслив він.

"Окремі заходи по боротьбі з корупцією, яку іноді демонструють наші політичні опоненти, не спрацювали і не спрацюють, бо в Україні створена ціла корупційна культура безвідповідальності та кругової поруки чиновників", — вважає Луценко.

"Потрібен системний підхід", — наголосив він.

"Боротьба з корупцією нинішнього уряду лише спричиняє її поширення в Україні", — наголосив лідер блоку.

Луценко розповів, що у цьому році законом про держбюджет було передбачено 3,5 мільйона гривень на боротьбу з корупцією. За його словами, уряд організував тендер на найкращі пропозиції щодо реалізації політики в цьому напрямку, проте з понад 200 громадських організацій антикорупційного спрямування до цього тендеру було залучено 2 — "Антикорупційний форум" і "Національний комітет боротьби з корупцією". "В результаті виграв "Антикорупційний форум", голова якого Самохвалов -— народний депутат від Партії регіонів. Якщо вони будуть боротися з корупцією, це означатиме, що вони борються самі із собою", — сказав Луценко.

Луценко також навів приклад, коли голова контрольно-ревізійного управління Андреєв залучив низку компаній для організації та проведення конкурсу професійності й краси "Пані ревізор–2007". "За його результатами ці комерційні структури передали держслужбовцям цінні подарунки — путівки до екзотичних країн, телевізори, норкові шуби тощо".

Коментуючи вказані пропозиції, Луценко наголосив, що закон має бути єдиним для всіх, "якщо ми хочемо мати владу, яка слугувала б народові, а не собі з першого дня".

В іншому випадку, на його думку, до влади знову прийдуть політики, які слугуватимуть власним інтересам.

Говорячи про терміни реалізації цієї програми блоку, Луценко ще раз зазначив, що НУ–НС планує внести її на розгляд ВР до кінця цього року і пропонуватиме, щоб парламент розглядав антикорупційну програму не окремими статтями, а в цілому ухвалював їх у пакеті.

Це, на його переконання, "може забезпечити добру базу для боротьби з корупцією вже з початку наступного року".

"У той час, коли наші опоненти, намагаючись знову розколоти країну, влаштовують політичні спектаклі, наш блок об'єднує людей навколо антикримінального наступу", — підкреслив лідер блоку демократичних партій України.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 37, 19.09.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 271 хитов: 2658
вчера: 1104/17961
время генерации: 0.10945987701416; SQL запросов: 11