Медиагруппа «Антенна»  

Народний депутат України Михайло ЧЕЧЕТОВ:
“Черкащани — прекрасні люди, мудрі і доброзичливі

Наталя ПЕТРЕНКО# 37, 19.09.2007

Член фракції Партії регіонів у Верховній Раді Михайло Чечетов 10 вересня відвідав Черкащину. Він зустрівся із трудовими колективами кількох підприємств. Зокрема, у Золотоноші Михайла Васильовича радо вітали працівники хлібокомбінату "Златодар", машинобудівного заводу ім. Лепсе і педагоги середньої школи №1, а в Смілі — робітники машинобудівного заводу.

Спілкуючись із журналістами, Михайло Чечетов не втримався від вражень: "Черкащани — прекрасні люди, дуже мудрі, сердечні і доброзичливі. Апатії в людей немає. Агресивності немає. Я був вражений інтелігентністю і толерантністю черкащан. Я просто знімаю перед ними капелюха. Приємно відзначити, що люди вболівають за те, що відбувається в Україні, переживають за долю рідної держави".

На запитання, що робить Партія регіонів, щоб Центр України був поборником її ідей, депутат-регіонал зауважив: "Ми ніколи не ставили перед собою завдання проведення якихось акцій чи дій заради того, щоб сподобатися певним групам людей. Ми завжди були відкритими, демонстрували прозору політику. Першочергово виступали за те, щоб політичні сили займали позицію щодо вирішення конструктивних завдань задля консолідації суспільства".

Щодо прогнозів результатів виборів 2007 року народний депутат відповів: "У мене немає ніякого сумніву, що Партія регіонів досягне кращого результату у Верховній Раді, а головне завдання, яке вона ставить перед собою — об'єднати Україну".

А щодо формування майбутньої коаліції у Верховній Раді України він пригадав події перед третім туром президентських виборів 2004 року, коли Прем'єр-міністр України Віктор Янукович, як далекоглядний політик, запропонував Віктору Ющенку припинити роздирати Україну на шматки, а об'єднати зусилля заради її цілісності і спрямувати співпрацю в єдине русло. Запросити на управлінські посади найдосвідченіших менеджерів. Однак тоді амбіції нинішнього Президента та його оточення перемогли здоровий глузд, хоч це й відкинуло країну на кілька років назад. Каток люстрації прокотився по тисячам людських доль. Викидали з кабінетів кращих управлінців тільки за те, що хтось на виборах не в той кабінет зайшов чи ходив не з тією стрічкою. Час, втім, показав, що широкий консенсус політичних сил корисніший для країни, ніж постійне протистояння та упертість помаранчевих.

На інше запитання, чи є можливою широка коаліція фракції Партії регіонів із іншими політичними фракціями, у тому числі й "Нашою Україною", Михайло Чечетов зауважив, що на виборах 2006 р. політична сила, до якої він належить, ставила питання щодо консолідації всіх політичних сил країни: "Ми виступали за створення широкої коаліції. Це й керівники найкрупніших підприємств, і голови облдержадміністрацій, і міністри, і доктори наук. Я сам доктор наук, економіст, був депутатом, деканом економічного факультету, професором. І таких десятки інших людей. Тому ми говоримо, що управлінський потенціал є не тільки в Партії регіонів. Є розумні люди і поміж комуністів, і в інших політичних силах парламенту. І не на словах, а на ділі ми це підтвердили, коли розкрили двері національної єдності, куди спершу увійшли й представники БЮТу, і "Нашої України". Але бути разом виявилося дуже складно. Тому й зараз ми не вирішуємо якісь окремі проблеми для того, щоб сподобатися десь у Черкасах чи в Тернополі. Ми виступаємо за єдність країни, за консолідацію суспільства. За те, щоб у владних кабінетах було якомога більше розумних людей. Я вірю, що здоровий глузд зрештою переможе".

Михайло Чечетов прокоментував рішення сесії Верховної Ради України про зняття депутатської недоторканності, за що проголосували депутати від Партії регіонів, СПУ і КПУ: "Цілий місяць нашоукраїнці та БЮТ на всю країну репетували за зняття недоторканності, а як дійшло до діла, то так і не спромоглися прийти на пленарне засідання. Отак у них ніяк не сходиться їх слово і діло. Днями я був на Миколаївщині, там здирають плакати з БЮТом, "Нашою Україною", кажуть: "Брехуни". Думаю, що у них там рейтинг впаде нижче 12–13 відсотків".

Щодо легітимності скликання сесії ВРУ, М.Чечетов відповів:

— У будь-якого громадянина цивілізованої країни не може навіть народитися думка про те, що їх парламент не працюватиме хоча б кілька днів. Вже зараз деякі помаранчеві політики роблять заяви, що вибори 2007 року можуть бути такими, які не відбулися. І тоді за їх логікою що залишається? Верховна Рада 5-го скликання згідно з Конституцією є легітимною, діючою і буде працювати, поки не складуть присяги новообрані народні депутати. Ми не допустимо хаосу в нашій державі".

Михайло Чечетов роз'яснив соціальні ініціативи Партії регіонів, а також висловив власну точку зору на доцільність проведення референдуму, запропонованого нею: "Український політикум ділиться на дві частини. Одна частина, у тому числі й Президент, вважають, що у нас народ темний, нічого не розуміє, тому політики мають вирішувати найпринциповіші питання, але це право лише самого народу, який повинен приймати рішення сам. І тому, коли дискутується питання вступу в НАТО, а ми знаємо, що 70% наших співвітчизників проти такого кроку, причому вони діляться не за принципом: схід–захід, і в Західній Україні ми чуємо "НАТО — НІ!", тому це питання слід обговорити всенародно. Від його вирішення залежать наші взаємовідносини з Росією. Подобається нам Росія чи ні, але політики повинні бути реалістами. Ми дуже енергозалежні. І хочемо того, чи ні, але ми виробляємо тільки одну частину палива, а три отримуємо із Росії, те ж стосується й газу. Тому, якщо ми підемо в НАТО, та ще й проти волі народу, то, думаю, ми не тільки взимку мерзнути будемо, але й влітку не нагріємося. В даній ситуації такі рішення слід виносити свідомо. І ми вважаємо, народ має сказати своє "так" чи "ні".

З іншого боку, оскільки ми знаходимося між Росією і Заходом, краще за все — бути позаблоковою країною.

Інше питання — нам нав'язується тезис, що благополуччя людей залежить від того, чи буде стояти на чолі країни монарх або гетьман з булавою, а парламентсько-президентська республіка — це погано. Хочу сказати, що не від цього залежить благополуччя народу. Скажімо, у США сильний інститут президентства, а в низці цивілізованих країн — парламентсько-президентські республіки. Все залежатиме від того, наскільки вистачить розуму і мудрості передати владу і фінансовий ресурс на місця. Ось тут ключовий момент. Якщо не вірити владі на місцях, як і нині це триває, коли в деяких областях познімали десятки глав райдержадміністрацій і через копірку канцелярія Президента укази готує і призначає тих людей, які тільки вибори можуть провести, то такий безпредєл має бути завершений. Ми вважаємо, що голів обласних та районних адміністрацій має вибирати народ. Тоді не буде парадоксальних ситуацій, коли призначають керівників областей чи районів, а вони живуть у Києві й їздять за 150 км від столиці на роботу. А ввечері повертаються до столиці. То який з нього голова адміністрації? Думаю, люди такого б не вибрали.

І третє питання — мовне. Оскільки воно дискутується, то вже заразом і його доцільно винести на референдум. Це болюче питання. 60% людей говорять українською, 40% — російською, а думають навпаки. Ну, може, 50 на 50%. І політики починають спекулювати на цій темі. Тому ми вважаємо, що не слід нав'язувати ментальність однієї частини країни іншій її частині. Там своя ментальність, комусь подобається ходити у вишиванці, а комусь у сорочці з краваткою. Тобто як у будь-якій цивілізованій країні. Наприклад, маленька Швейцарія має 4 державні мови і рівень життя якнайвищий. Я часто запитую: що потрібно зробити в Швейцарії, аби рівень життя в ній став як в Україні? Кажу, слід відправити туди Ющенка, Кириленка, Луценка й Тимошенко, щоб вони там пожили і ввели одну державну мову. За два роки швейцарці стануть жити, як ми, бо розпочнуться дискусії, сварки. Якщо у нас півкраїни говорить українською, а інша — російською, слід ввести дві державні мови.

На запитання, чи є реальними задекларовані у програмних засадах і презентовані у соціальних проектах соціальні виплати, Михайло Чечетов відповів:

— Якби я був політик-популіст, я б розпочав розмову із цього питання. Але я розпочав із найскладніших проблем. Згадайте, як у Велику Вітчизняну війну одна гвинтівка на 7 чоловік була, але була одна сім'я радянських народів і вона вирішила своє завдання. Тому я хочу сказати, ми розуміли, що ці дострокові вибори не потрібні були Україні. Я багато їжджу по країні, от один чоловік мене запитує: "У вас там у Києві є хоч один чоловік, у кого є дві клепки в голові у верховній владі? Що в країні буде доброго, якщо із 5 років ми 4 роки свистимо-гудемо, виборами займаємось, листівки клеїмо?! А якщо ви там розумні люди, то прийміть рішення і в один рік усіх виберіть: мерів, перів, депутатів, хай вже рік буде, що гудемо-свистимо, листівки клеїмо, а 4 роки працюємо. Ну є така категорія людей, як Луценко, Кириленко, Тимошенко, які не можуть без цього жити, дайте їм цей рік. А решту 4 працюймо, бо інакше ми зі злиднів не виліземо".

Ось яка вона, народна мудрість. Але коли знову заколотилося в столиці, ми не від слабості, а навпаки, будучи впевненими у своїх силах, погодилися на вибори.

Наші соціальні програми розроблені як соціальна допомога сім'ї — від народження дитини до її вступу в доросле життя. По-перше, у нас за роки незалежності кількість населення скоротилася з 56 млн. до 46 млн. громадян. Багато наших співвітчизників виїхало, знизилася народжуваність. Тому для стимуляції народжуваності ми запропонували: при народженні першої дитини виплачувати 11,5 тис. грн., 25 тис. грн. — другої, 50 тис.грн. — третьої дитини. І ці кошти вже закладені в проект бюджету. Я не сумніваюся, що ці гроші будуть у бюджеті і будуть виплачуватися. Але лише в тому випадку, якщо вибори відбудуться, сформується більшість і уряд розпочне спокійно працювати. Якщо усім нам вистачить мудрості і 30 вересня виборна епопея нарешті завершиться, тоді ці гроші будуть виплачуватися. Як і виплати на дитину після 3-х років — 100 грн. і підліткам по 200 грн. до досягнення повноліття. Щодо навчання у вузах, то 50% місць мають бути безплатними. Ми гарантуємо й працевлаштування молоді. Адже молодь, навіть маючи блискучу освіту, важко знаходить роботу. І намагаємося вирішити найгострішу проблему — житла. Ми знайшли ключ до її вирішення — за рахунок продажу землі не сільськогосподарського призначення. Будуть формуватися фінансові фонди в областях, на ці кошти буде будуватися бюджетне житло, яке надаватиметься в кредит на 10 років.

Молоді буде підвищено стипендії, а військовослужбовцям у три рази — грошова допомога. Якщо молода родина розпочне займатися бізнесом, то на 5 перших років буде звільнена від сплати податків. От цей соціальний пакет передбачається з нового року, але в тому випадку, коли відбудуться вибори 30 вересня.

Наскільки нагальною була потреба в засіданні сесії?

Ми йдемо демократичним шляхом розвитку 16 років. Візьмемо США. Кожен американець знає, що парламент в Америці вічний. Це тільки в нас хтось видумав, що парламенту немає. Ні, парламент є. З іншого боку, згідно з Конституцією, кожен перший вівторок вересня розпочинається засідання парламенту. І потім, візьмемо ситуацію, коли певні деструктивні політичні сили, які бояться програшу і через суди стануть опротестовувати результати виборів. І тоді, з одного боку, наче цього парламенту немає, але й інший не вибраний. Тоді встановлюється жорстке президентське правління. Із відповідною репресивною машиною, яка вже проїхалася по долям людей, і встановлюється відповідний диктаторський режим.

Але ми не дамо Президенту і його оточенню можливості таким чином узурпувати владу і встановити диктаторський режим. Цього не буде. Хай вони викинуть це з голови. Демократію ми захистимо.

Михайло Чечетов закликав черкащан на виборах 30 вересня 2007 року віддати свої голоси за Партію регіонів. Застеріг не наступати на одні і ті ж граблі, голосуючи за деструктивні політичні сили, які несуть із собою хаос, некваліфіковані управлінські рішення та дестабілізацію всього українського суспільства.

Присутні на зустрічах виборці схвально зустріли виступи Михайла Чечетова.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 37, 19.09.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 218 хитов: 2053
вчера: 1104/17961
время генерации: 0.039287090301514; SQL запросов: 11