Медиагруппа «Антенна»  

ОЛЕКСАНДР ЧЕРЕВКО: СТАЄМО СВІДКАМИ ЄДНАННЯ НАЦІЇ

Минулого тижня Україна відзначила 16-ті роковини з Дня проголошення незалежності України. На Черкащині ця подія теж була належним чином пошанована у всіх районах області. Та її кульмінаційним моментом стали урочистості в обласному центрі і, зокрема, святкове дійство у черкаському Палаці "Дружба народів" із прекрасною святковою концертною програмою. А передував усьому тому виступ голови Черкаської обласної державної адміністрації Олександра Черевка, який ми пропонуємо нашим читачам.

— Не буде перебільшенням, коли скажу: так уже визначено Всевишнім, що 24 серпня 1991 року навічно вкарбовано в історію української нації як День проголошення незалежності України. Цей, уже вікопомний, серпневий день став закономірним втіленням героїчної боротьби волелюбного народу за самовизначення, реальним здійсненням заповітної мрії багатьох поколінь про власну державу. Ця доленосна подія увібрала у себе ідеї "Руської правди" Ярослава Мудрого, універсалів Богдана Хмельницького, демократизм Конституції Пилипа Орлика, універсалів Української Народної Республіки і Декларації про державний суверенітет України 1990 року.

Вірю, що ми і надалі будемо діяти так, аби людина у вільній державі почувалася зручно і добротно.

Без сумніву, з проголошенням незалежності Україна вступила у новий, я б сказав, епохальний період свого розвитку. Головні принципи цього розвитку та реформування сформульовані у "Декларації про державний суверенітет України", на виконання якої в Україні будується правова держава, де визнається перевага загальнолюдських цінностей над класовими, верховенство Конституції і законів.

Ми стаємо свідками єднання нації. Усе це відбувається на основі реалізації передвиборної Програми Президента України В.А. Ющенка, викладеної у Плані дій "Десять кроків назустріч людям".

Звичайно, кожен має право шукати шлях для України, має право обирати ті політичні кольори, які йому близькі. Але наш спільний вибір — кольори українського прапора. Вони об'єднують усіх нас.

Нас повинна навчити історія, що дуже часто перешкодою для української незалежності були не чужі армії чи чужі полки, а власне взаємознищення. Це прокляття знищило козацтво, козацьку державу. Воно зруйнувало наш великий шанс ХХ століття у часи гетьмана Скоропадського чи уряду Винниченка. Ми відчуваємо його дотепер — із самого часу відродження незалежності. Безумовно, це є великий виклик і великий національний біль. Говорю про це, бо знання історії потрібне для формування висновків та засвоєння уроків як з урахуванням сучасних завдань, так і з баченням перспективи. Тільки за такої умови зможемо відповісти на доленосний виклик доби: куди і як проляже наш шлях у ХХI столітті.

У переддень 16-х роковин Незалежності маємо усі підстави констатувати: ми — вистояли. Україна відбулася. Віднині і назавжди. Влада стає чутливою до потреб людини, вона діє як в інтересах сьогодення, так і в інтересах майбутнього. Держава робить упевнені кроки, аби проводити свою, національну, зовнішню політику. Наші партнери як на Сході, так і на Заході. Ми стаємо іншими. Кожен із нас став менш байдужим і більш відповідальним за долю своєї держави, а значить і за себе, і за своїх рідних.

Звичайно, теперішній час породжує багато викликів. І це є позитивним моментом. Значить — у суспільстві починає панувати діалог поглядів. Націю починає визначати множина ідей. Бо реформи — це здатність і вміння суспільства реагувати на виклики часу.

Ми визнаємо, що нам іще не все вдалося зреалізувати з того, що задумували у 2004 році, про що виголошували у дні помаранчевих подій. Мабуть, тут актуальним є філософське: мрія завжди сильніша доводів розуму! Та це не означає, що ми відмовляємося від наміченого, від мрії, яка окриляла і надалі окриляє більшість української нації.

І нині в області розпочалася активна робота щодо поглиблення діяльності органів місцевої державної влади відповідно до положень і висновків виступу Президента України В.А. Ющенка на з'їзді демократичних сил України, в якому зазначено:

"Україна буде успішною, якщо стоятиме на трьох непорушних опорах.

Перша з них — це єдність країни та інтелект нації. Якнайшвидше ми зобов'язані відновити системну, проукраїнську гуманітарну політику і зміцнити єдиний гуманітарний простір країни. Так постане справжня пошана до державної мови та мов громад, громадянських свобод, науки та освіти.

Друга опора — це сильна, а значить — демократична і гідна влада, яка ефективно дбає про людей. Влада мусить виробити прозорий і чіткий кодекс служіння своїм громадянам.

Третя опора — це належні економічні і соціальні стандарти, які повинні відповідати стандартам об'єднаної Європи".

Вибудовуючи свою роботу щодо відновлення системної проукраїнської гуманітарної політики, 16 серпня ц.р. вперше в Україні у селі Моринці, де народився Тарас Шевченко, відбулося зібрання гуманітарного активу Черкащини, що свідчить про поглиблення духовної аури краю. У цьому контексті ми зобов'язані конкретизувати наші дії щодо формування у громадян справжньої пошани до української мови, не змінювати свого ставлення до книговидання, бібліотек, культури тощо.

На нинішньому етапі розвитку і становлення держави найголовнішим для нас уроком Богданової доби є реалізація ідеї "державність через єдність", тобто подолання розбрату і непорозуміння, власної амбіції.

Держава робить перші кроки щодо свого утвердження. І, безперечно, на шляху формування сильної демократичної влади викликом сьогодення є вироблення та реалізація нової державної регіональної політики, яка була б ефективною щодо задоволення найважливіших потреб людини.

Слід сповна використовувати ініціативу та зацікавленість місцевих органів державної влади і органів місцевого самоврядування, народних мас, кожного мешканця міста, селища, села. Аби це сталося, треба переосмислити роль і право регіону на адміністративне та фінансове управління.

Наріжним питанням у формуванні регіональної політики є децентралізація, реформування бюджетної системи та міжбюджетних відносин. Це дозволить виявити додаткові можливості кожного регіону щодо формування доходної частини місцевого бюджету, спонукати до ініціативи, а значить сповна вступить у дію принцип: чим більше залучив коштів до місцевого бюджету, тим більші можливості маєш щодо покращення життя мешканців регіону.

Варто зазначити: нині Черкащина за місяць збирає податків у два рази більше, ніж два роки тому. Отже, черкащани мають право не випрошувати в Уряду милостиню-субвенцію, а вибудовувати своє життя за результатами своєї праці.

Та практика життя поки така: нині на рахунках Держказначейства у м.Київ зосереджено 27 млрд. бюджетних коштів. Водночас область зовсім не одержує субвенцій на освіту, медицину, інші галузі фінансуються лише на третину.

Всі наші дії щодо формування регіональної політики ми розглядаємо у контексті європейської інтеграції. Тому актуальним є питання щодо формування Концепції запровадження стандартів Європейського Союзу щодо регіонального розвитку. Наш ріст і розвиток повинен іти в єдиному європейському вимірі.

Щодо вибудовування нашої діяльності на третій опорі — впровадження належних економічних і соціальних стандартів, що відповідають стандартам об'єднаної Європи, то тут варто зазначити:

• уся діяльність органів місцевої влади зосереджена на тому, щоб закласти міцний і надійний фундамент щодо розвитку краю не лише в поточному моменті, а і на перспективу;

• нині найхарактернішими рисами для господарського комплексу області стали економічна стабільність, посилення динаміки розвитку на восьми, визначених обласною державною адміністрацією, пріоритетних напрямках економічного і соціального розвитку;

• за період з 2005 року в усіх сферах економічної діяльності створено майже 80 тисяч нових робочих місць, знижено безробіття з 5,2 до 3,6 відсотка. Середній розмір заробітної плати найманих працівників на підприємствах, в установах та організаціях за січень-червень ц.р. складає 977 грн. або вона зросла на 26,1 відсотка;

• зміни в економіці позитивно вплинули на соціальну захищеність черкащан — з початку року доходи населення зросли на 17,6 відсотка, банківські вклади фізичних осіб — на 20,6 відсотка і складають 2,3 млрд. гривень.

Головне зараз — створювати соціально спрямовану економіку, яка здатна поступово вивести державу за показниками добробуту українця до європейських стандартів.

Треба зазначити, що Черкащина має значний ресурсний, інтелектуальний і духовно-культурний потенціал, який забезпечує її перспективи економічного розвитку та інвестиційну привабливість. Підтвердженням є те, що лише упродовж цього року в основний капітал буде залучено більше 4 млрд. грн. інвестиційних вкладень.

Звичайно, шлях формування соціально спрямованої економіки єдиний — активне впровадження інноваційної політики. Надалі якісний ріст промислового виробництва повинен досягатися лише завдяки випереджаючим темпам випуску наукоємної продукції, подальшому впровадженню ресурсо- та енергозберігаючих технологій, прискореному зростанню обробної промисловості.

Такий підхід дозволить правильно реалізовувати інвестиційну політику, що є основним інтегрованим показником нашої роботи, забезпечуватиме перехід до комплексної стратегії функціонування і нарощування виробничого потенціалу. Все це прискорить вступ України до Світової Організації Торгівлі.

Вкрай актуальними є й питання щодо подальшого розвитку сільськогосподарського виробництва.

У валовій продукції, яка виробляється в області, продукція агропромислового комплексу займає дві третини і за обсягами її виробництва край входить у першу десятку регіонів України. За обсягом виробництва сільськогосподарської продукції на одного мешканця Черкащина займає перше місце серед областей України.

Попри всі негаразди, якими в цьому році багата природа, трудівники полів області вже зібрали 1 млн. 100 тис. тонн зерна, що дозволяє сьогодні впевнено сказати: ми — з хлібом!

Влада розуміє, що якісні зміни щодо виробництва сільгосппродукції повинні позитивно впливати на формування продовольчого кошика кожного мешканця регіону, особливо щодо продуктів тваринництва.

Вибудовування нових соціальних стандартів вимагає перегляду та чіткого визначення і пріоритетів соціального розвитку.

Безперечно, наріжним каменем у цій опорі стануть соціальні ініціативи Президента України В.А. Ющенка. Треба наголосити, що поява соціальних ініціатив Президента викликана його прагматичним ставленням до розвитку економіки: економічне зростання має сенс, якщо покращується добробут кожної, без виключення, людини.

Демократичні сили, які об'єднані ідеями Президента, не можуть погодитися з іншим баченням будівництва соціальної держави. Ми ніколи не погодимося з політикою, коли багаті стають ще багатшими, а бідні — ще біднішими. Адже дійсністю є те, що нинішній уряд з початку 2007 року у два рази уповільнив динаміку щодо приросту реальних доходів і реальної зарплати громадян України: якщо у 2005 році ці прирости складали 21 відсоток, то нині — лише 11 відсотків.

Тому реалізація соціальних ініціатив Президента України В.А. Ющенка вже у наступному році дозволить не лише відновити позитивну динаміку щодо реальних доходів і реальної заробітної плати громадян, яка була у 2005 році, а значно її наростити, навіть подвоїти, потроїти.

Практика життя упродовж 16 років нашої незалежності засвідчує: багато чого, якщо не все, залежить від нас. Від нашого порозуміння. Консолідації. Злагодженості і скоординованості рішень та дій. На часі формування нових стосунків держави і громадськості. Ці стосунки повинні народжувати нові форми партнерства та співробітництва.

Влада спрямовує свої дії на об'єднання усіх політичних і громадських формувань, окремих політиків і громадян, які бажають Черкащині, її люду добра. Певен, що цьому в значній мірі сприятимуть дострокові парламентські вибори. Головне зараз — забезпечити їх організоване, на принципах демократії, проведення.

Ми шукаємо своїх спільників і однодумців з числа регіональної еліти, вчених, фахівців і спеціалістів.

Влада підтримує ініціативу громадян, їх енергію і порив спрямовує в практичну площину. Бо ми всі маємо розуміти — у нас одна Батьківщина, ім'я якій Україна. Ми всі хочемо, щоб вона була заможною та щасливою, справжньою матір'ю для всіх її громадян.

Тож патріотизм і висока громадянська відповідальність, мудрість і витримка, усвідомлене розуміння виклику часу, прагнення зберегти спокій у суспільстві та наявні орієнтири щодо подальшого нашого життя — ось необхідна основа для консолідації українського суспільства, запорука підвищення добробуту кожного українця.

Завжди пам'ятаймо про це!

Тоді ми переможемо. Переможе український народ!

Слава Україні!

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 35, 05.09.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 160 хитов: 1326
вчера: 784/18067
время генерации: 0.01685905456543; SQL запросов: 11