Медиагруппа «Антенна»  

ОЛІЙНИК СПІЙМАВ ОДАРИЧА ЗА ЯЗИК

Сергей МЕЛЬНИКОВ# 31, 08.08.2007

Володимир Олійник завдав чергового удару нижче спини своєму опоненту — меру Черкас Сергію Одаричу. Цього разу нардеп екс-мер спіймав Одарича на відвертій спробі ввести в оману черкащан, видавши книгу під назвою "Справедливість власноруч", яка була широко проанонсована у ЗМІ та презентація якої супроводжувалася гучною рекламною кампанією контрольованої Сергієм Одаричем фракції в черкаській міськраді "Справедливість". Нагадаємо, що доля, яка очікує цю фракцію, доволі сумнівна — попри рішення з'їзду Блоку Юлії Тимошенко, який виключив вісьмох членів цієї фракції з лав БЮТу, та вимоги законодавства про те, що вони мають скласти свої повноваження, "справедливівці" залишаються в лавах депутатського корпусу Черкас. Це ставить під певний сумнів навіть легітимність сесій міськради та прийнятих на них рішень протягом останніх двох місяців. Але на тлі доволі хиткого становища Одарич та його "Справедливість" не полишають барвистих спроб зайвого разу попіаритися в очах пересічних городян, які не знаються на юридичних деталях.

Але якщо Одарич та більша частина його команди далекі від глибоких фундаментальних знань зокрема в галузі права, то про Олійника можна сказати лише діаметрально протилежне. Напевне, немає в Україні іншого політика, який би міг так легко орієнтуватися в доволі складних юридичних питаннях, що стосуються місцевого самоврядування, і міг би так легко, як він, використовувати помилки супротивників та ставити їм казуїстичні й процесуальні капкани. Цього разу Олійник "накопав" доволі вагомий пакет компромату на діючого мера.

Прес-конференцію для ЗМІ, яка відбулася у понеділок, 30 липня, народний депутат України Володимир Олійник перетворив на своєрідну "відповідь Чемберлену". Нардеп докладно розповів журналістам про відповіді міського голови Черкас Сергія Одарича на депутатські запити Володимира Олійника стосовно книги "Справедливість власноруч ". У цьому виданні, яке побачило світ більше місяця тому доволі значним накладом, Сергій Одарич дає поради черкащанам, як власноруч, так би мовити, встановити "справедливість", як боротися з нечесними чиновниками, як змусити працювати на благо людей численні міські служби. На перший погляд, добра справа, але дивно, що даються ці поради від особи автора — міського голови Черкас, якому безпосередньо й підпорядковані ці корумповані сили, з котрими і пропонує власноруч боротися сам мер.

Очевидно, скучивши під час парламентських канікул за юридичною практикою, колишній мер вирішив повправлятися в юриспруденції, листуючись із Сергієм Одаричем та певними компетентними органами. "Вами, міським головою, була написана книга "Справедливість власноруч" , — звертався до Одарича Олійник у своєму офіційному депутатському запиті. — На сторінках 11, 12 "Порадник власника квартири" Ви вказуєте перелік несправностей та терміни, в які РЕУ зобов'язані їх ліквідувати. У ст.24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"чітко зазначено, що органи місцевого самоврядування та їх посадовці діють лише на підставі, в межах повноважень…" Тобто Олійник мав з'ясувати, на що спирався Одарич, радячи городянам, як вирішувати доволі складні питання стосунків із комунальниками.

Проте відповідь мера нардепа вразила чи не більше, ніж сама книга. Як було сказано у листі Одарича, якого цитував нардеп, "написана мною книга є твором, а, отже, підлягає охороні та правовому регулюванню відповідно до законодавства у сфері авторського права, а не місцевого самоврядування". Так відповів Олійнику мер.

Таким чином, судячи із листа, Сергій Одарич зізнався, що його "Справедливість власноруч" є звичайним літературним твором, а не інструкцією по боротьбі із чиновниками, а отже, не може мати ніяких правових наслідків. Доволі дивна відповідь з огляду на гучну рекламу книги, отримавши яку, як стверджували "Вільні демократи" та по сумісництву "справедливівці", кожен черкащанин може відтепер захистити себе та свою родину від свавілля та відновити "справедливість", так би мовити, "власноруч". За твердженням Олійника, відповіді несуть виключно декларативний характер та не мають під собою більш-менш обгрунтованого підгрунтя. Тобто цей твір є літературним, а не довідковим. Що це, як не свідоме введення в оману черкащан, які, отримавши книгу, власноруч написану мером, сподівалися отримати реальну допомогу та слушні поради фахівця. Як виявилося, вони отримали літературний твір, тобто збірку казочок під авторством Одарича про те, як встановити "справедливість" …

Що саме мав на меті автор, нам залишається лише догадатися самим.

До речі, на прес-конференції Володимир Олійник навів журналістам ще кілька фактів, які свідчать, на думку нардепа, про порушення Одаричем законодавства України. Зокрема, нардеп зупинився на теж широко розрекламованому свого часу призначенні Одарича головою партії "Вільні демократи". Згідно з нормами чинного законодавства, міський голова за посадою не має права займати будь-які посади в партіях та громадських організаціях. Але про обрання Одарича саме головою партії йшлося майже місяць тому в численних повідомленнях як самої прес-служби партії, так і українських інформаційних агенцій. Тобто в тому, що Одарич обирався саме головою партії, сумнівів немає, але нещодавно в інформаційних повідомленнях, які поширювалися прес-службою партії та деякими ЗМІ, в назві партійної посади Одарича з'явився прикметник "почесний". Вочевидь, у партії знайшовся хоч один розумник, який побачив протиріччя між намаганням розрекламувати Одарича та законодавством країни. Втім, уважно переглянувши статут партії "Вільних демократів", посади почесного голови там не виявили.

Почесний голова партії, мер та письменник-початківець — що потрібно ще черкащанам, щоб відчути себе щасливими? Напевне, зовсім інше. Замість демагогії можновладців — реальну турботу про місто, фаховий підхід до вирішення комунальних проблем та дуже багато іншого, що явно суперечить поглядам мера-піарника на керівництво містом.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 31, 08.08.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 466 хитов: 16235
вчера: 586/18215
время генерации: 0.0086021423339844; SQL запросов: 11