Медиагруппа «Антенна»  

Податок на порятунок

Наталя ДАНІЛЮК# 25, 27.06.2007

Міська влада знайшла кошти на розвиток Черкас?

Минулого понеділка у черкаському міськвиконкомі відбулась прес-конференція за участю начальника управління капітального будівництва міськвиконкому Валентина Дяченка. Розмова стосувалася нещодавно запровадженої міською владою Методики визначення пайової участі забудовників у розвитку Черкас. На думку чиновників, це може суттєво поліпшити фінансовий стан комунального господарства міста — дасть можливість реконструювати магістральні мережі, відремонтувати дороги та розбудувати соціальну інфраструктуру. Зазвичай коштів на це в міській скарбниці катастрофічно не вистачає.

Відтепер, після ухвалення 5 червня на сесії міськради довгоочікуваної Методики визначення пайової участі забудовників у розвитку Черкас, інвестори, які вкладатимуть кошти в будівництво на території міста, виділятимуть 20-ту частину кошторису будівництва на розвиток його інфраструктури, повідомив начальник капітального будівництва міськвиконкому Валентин Дяченко.

Зокрема, на розвиток магістральних мереж, будівництво доріг та соціальних закладів. Згідно з цією методикою кожен замовник, який будуватиме або реконструюватиме на території Черкас житловий будинок чи будь-який інший об'єкт, повинен передати місту 5 відсотків квартир, якщо мова йде про житловий будинок, чи сплатити до міського бюджету 5 відсотків від вартості будівництва.

"Спочатку ми передбачали більш гнучку методику, але депутатський корпус проголосував за те, щоб поставити всіх забудовників в однакові умови, не зважаючи на те, що вони будують. Подивимось, як це буде працювати, і, можливо, пізніше до Методики будуть внесені зміни і доповнення", — спрогнозував Валентин Дяченко.

За словами начальника управління капітального будівництва міськвиконкому, за цією методикою замовник має звернутися до управління для розрахунку пайової участі, після чого зможе отримати дозвіл на виконання будівельних робіт. Отже планується, що кожного року забудовники передаватимуть місту 2,5 тисячі квадратних метрів житла. У грошовому ж еквіваленті (за розрахунком Держстандарту, 1 кв. м житла коштує сьогодні 3 тис. 36 грн.) міський бюджет має отримувати понад 7,5 млн. грн. надходжень щороку.

За словами пана Дяченка, усі ці кошти будуть акумулюватися на окремому розрахунковому рахунку. Хто ж ними розпоряджатиметься, поки що невідомо.

Спочатку начальник управління сказав, що розподілом коштів займатиметься управління фінансів, пізніше ж заявив, що це компетенція депутатів міської ради. Валентин Дяченко наголошує, що житло, яке передаватимуть місту забудовники, а це понад півсотні однокімнатних, близько сорока двокімнатних та більше тридцяти трикімнатних квартир, використовуватиметься як соціальне.

За інформацією "Антенны", введення Методики сталося саме на початку нового будівельного буму в Черкасах. Адже величезні території колишнього військового містечка та полігону за часів головування у міськраді бютівців опинилися у приватних руках. При цьому місто не отримало жодної фінансової користі, нажилися лише окремі чиновники. Отож вже цього року приватники розпочнуть широкомасштабну забудову. Найближчими роками має бути зведено більше 30 житлових будинків та біля 10 великих торговельних закладів. Частину коштів відтепер доведеться ще до початку будівництва віддати місту. Але цілком ймовірно, що цей новий своєрідний місцевий податок забудовники перекладуть на плечі тих, хто буде купувати нове житло, що він призведе до здорожчання квартир та нежитлових приміщень.

До речі, в багатьох містах України згідно із затвердженими там методиками, аналогічними запровадженій у Черкасах, діють значно більші відсоткові ставки пайової участі забудовників у розвитку міської інфраструктури.

Приміром, у Вінниці забудовник відраховує до 10% житла (залежно від місця його розташування) і до 20% з іншого будівництва (в залежності від призначення об'єкту).

В Одесі ж у міській бюджет надходить до 25% відрахувань (залежно від призначення об'єкту).

Та як би там не було, якщо все-таки методику і буде запущено, коли надійдуть перші кошти сказати важко. За всіма прогнозами — не раніше, аніж за півтора роки. От тоді й заживуть черкасці, як сподівається міська влада, нарешті по-людськи.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 25, 27.06.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 629 хитов: 57496
вчера: 678/49777
время генерации: 0.0083129405975342; SQL запросов: 11