Медиагруппа «Антенна»  

Стеблівське Надросся на брудних торгах

Ігор КУЗЬМУК# 24, 20.06.2007

Про те, як корсунь-шевченківські можновладці на чолі з головою райдержадміністрації Іваном Пустовітом прибрали до кишені більше 31 га землі на мальовничих берегах красуні-Росі, побіля славного Стеблева, ми вже розповідали у попередніх числах "Антенны". Ця брудно-цинічна оборудка стала каменем спотикання не лише в районі та області, а й на загальнодержавному рівні. На жаль, конкретних рішень щодо протиправних дій високопоставлених земельних крадіїв жодна контролююча чи правоохоронна інстанція поки що не прийняла. Чому? Відповідь на це далеко не риторичне запитання спробував знайти наш кореспондент.

Коротко нагадаємо суть цієї справи. Розпорядженням голови Корсунь-Шевченківської РДА І. Пустовіта №248 від 14 липня 2006 року шістнадцяти громадянам були передані у приватну власність земельні ділянки загальною площею понад 31 га (по 2 га на брата) за рахунок земель державної форми власності в адміністративних межах Стеблівської селищної ради. До гурту цих щасливчиків потрапили дружина пана Пустовіта К. Пустовіт та любиме "чадо" — синочок Р. Пустовіт.

Чорним по білому у згаданому розпорядженні записано, що всі ці громадяни отримали землю "для ведення особистого селянського господарства". Але чомусь через 14 днів запал до сімейного землеробства чи скотарства у більшості з них різко згас. І 28 липня вони продали подаровані їм І. Пустовітом від імені держави гектари, отримавши кожен за свій наділ по 182 тис. грн., загалом більше 2 млн. грн. Щоправда, дехто з тих, чиї прізвища зазначено у додатку до згаданого вище розпорядження голови РДА, про це навіть не знав, як і про продаж виділених їм ділянок. Тобто найвищий чиновник районного штибу прокрутив завідомо незаконну операцію по заволодінню державною землею з метою особистої наживи.

Депутати районної ради, мабуть, щиро повіривши запевненням президента В. Ющенка про його всебічну підтримку органів місцевого самоврядування, ухвалили 18 серпня минулого року рішення "Про виявлені факти, що мають ознаки порушення земельного законодавства і земельних прав громадян, здійснені в адміністративних межах Стеблівської селищної ради депутатом районної ради, головою районної державної адміністрації Пустовітом І. Л." Цей документ було направлено в органи прокуратури, Службу безпеки України, комісії обласної ради та Комітету Верховної Ради, що відають земельними питаннями, голові ОДА О. Черевку.

Громіздка бюрократична машина, це похмуре надбання Незалежної України, як завжди працювала повільно, зі скрипом. Нарешті, районна рада отримала з облдержадміністрації відповідь за підписом першого заступника губернатора П. Гамана, в якій безапеляційно зроблено такий висновок: "... підстав для скасування розпоряджень голови РДА від 14.17.2006 №248 та від 28.12.2005 №438 не вбачається". Тобто "карпатський орел" по суті освятив масштабний грабунок землі, заплющивши очі на численні порушення чинного законодавства, що впритул межують із кримінальними діяннями.

У своєму колективному листі до заступника голови обласної ради соціаліста Ю. Вязьмітінова стеблівчани, зокрема, пишуть: "Приїздило декілька перевірок із цього приводу, але з незрозумілих нам причин чомусь не знайшли порушень чинного законодавства у діях голови РДА. І це тоді, коли ми, жителі села, біля якого розташована ця земля, зверталися з заявами про виділення нам не по 2 га, а по декілька соток, в чому нам було відмовлено". Нагадали вони й про те, що кримінальна справа, порушена за матеріалами Управління Служби безпеки України та природоохоронної прокуратури області проти сина І. Пустовіта за незаконну вирубку лісу біля села Завалівка, потихеньку була "спущена на гальмах". Як тут не згадати народну мудрість: "Що попові можна, те дякові — зась!"

А чому продовжує грати у мовчанку прокуратура області, яка в першу чергу повинна була б закалатати у всі дзвони? Відповідь на це запитання можна знайти у зверненні до віце-прем'єр-міністра Уряду України А. Клюєва групи народних депутатів (30.05.2007 р.): "У бездіяльності місцевих правоохоронних органів і керівництва Черкаської облдержадміністрації вбачається взаємна "кругова порука", що ставить під загрозу інтереси держави". Раніше народні депутати О. Малиновський, В. Сівкович та Н. Горбенко (10 травня) і В. Тарасов, С. Червонописький та О. Малиновський (24 травня цього року) направили листи Генеральному Прокурору України С. Піскуну з проханням втрутитися у ситуацію. Але у пана Піскуна, якого то знімають, то поновлюють, мабуть, руки не дійшли до цієї справи.

Зате губернатор Черевко на звернення народних обранців відповів, що "голова Корсунь-Шевченківської районної адміністрації Пустовіт І. Л. — порядна і кваліфікована людина, непричетна до згаданих зловживань своїм посадовим становищем". Що й казати — своєрідно трактує порядність пан губернатор! Втім чекати від нього іншої оцінки всіх цих подій, вочевидь, не доводиться, якщо взяти до уваги оцю частину звернення народних депутатів до Генерального Прокурора: "Однак факти, наведені у зверненні Корсунь-Шевченківської районної ради від 12.09.2006 року № 296, не були вивчені прокуратурою Черкаської області у зв'язку з тим, що Пустовіт І. Л. знає і покриває незаконні дії посадових осіб Черкаської ОДА по державній програмі "Золота підкова Черкащини", зокрема: фінансування будівництва газопроводу для комерційної структури ТОВ "Панда" із завищенням вартості будівництва та неможливістю виконати газифікацію населеного пункту — смт Стеблів за кошти, які були передбачені на фінансування програми "Золота підкова Черкащини".

Проте ставити крапку у цій брудній справі ще зарано. Як нам стало відомо, заступник Міністра внутрішніх справ України М. Куп'янський 17 травня цього року направив до Генеральної прокуратури 3 томи (502 аркуші) матеріалів по корсунь-шевченківському земельному дерибану та 1 том (194 аркуші) — по розбазарюванню коштів з програми "Золота підкова Черкащини" на загальну суму 1 млн. 419,2 тис. грн. Отож будемо сподіватися, що новий-старий Генеральний прокурор України пан Медведько не піддасться тискові президентського секретаріату і таки доведе цю справу до логічного кінця.

На нашу думку, післямайданний перманентний шарварок зі зміщенням прем'єрів, перетрушуванням складу Уряду, перетасуванням генеральних прокурорів і, нарешті, з розгоном Парламенту якраз і є тією "димовою завісою", за якою можна безкарно красти і бюджетні кошти, і загальнодержавну власність, і святу матінку-землю.

Вертикаль І. Пустовіт – О. Черевко – В. Ющенко (чи В. Балога) у цьому напрямку поки що діє безвідмовно.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 24, 20.06.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 401 хитов: 9978
вчера: 421/16688
время генерации: 0.073946952819824; SQL запросов: 11