Медиагруппа «Антенна»  

"Коли ж влада почне щось будувати, а не руйнувати?"

Редакційна скринька "Антенны" останнім часом переповнена. Ви пишете про радість і біль, обурюєтесь несправедливістю і роздумуєте над подальшою долею України. На превеликий жаль, усі листи газета опублікувати не в змозі. Тому ми подаємо на сторінках лише частку. Ось один з них — Відкритий лист кандидата медичних наук, лікаря-хірурга вищої категорії В. Ф. Столяра.

"Голові Черкаської
облдержадміністрації
пану Черевку О. В.
Редакції газети "Антенна"

Пройшло більше року, як в Лисянському районі сформована нова влада. Великі були надії на неї й очікування, особливо у жителів села Будище. А чи виправдалися вони? Відповідь однозначна — жодною мірою. В районі продовжується руйнація і, на мій погляд, ситуація погіршується.

А тепер конкретно.

У селі Будище був склад з отрутохімікатами, які зберігалися в належному стані, в запаяних металевих контейнерах. Але так званий кредитор, очевидно, перебуваючи у нестямі, зніс покрівлю складу, вирвав двері і вікна. Металеві контейнери порізані і здані на металобрухт. Отрутохімікати розкидані по приміщенню і, по суті, лежать під відкритим небом, їх розмивають дощі й отрута всмоктується в землю. Це що, нормально? Невже про це невідомо поважній лисянській владі? Я писав про це двічі, а віз і нині там. Хто ж це питання вирішить?

У селі був прекрасний Будинок культури (клуб із бібліотекою), де вечорами відпочивала не тільки молодь, а й люди похилого віку, кожного дня там демонструвалися кінофільми. Зараз це приміщення з вибитими вікнами, прогнилою підлогою, обваленою стелею, протікаючою покрівлею. Про це також відомо лисянській владі, але чиновники нічого не хочуть робити. Простіше через деякий час сказати, що приміщення не використовується, і його знесуть, як це зробили із лазнею. І зараз стоїть руїна в центрі села. Невже велика проблема засклити вікна, відремонтувати підлогу і стелю, зробити грубки для опалення взимку (хоча там було парове опалення). І молодь проводила б вечори у клубі, а не в "генделиках", пьючи горілку. Але до цього влада глуха.

Відвідини медпункту в Будищах навіяли на мене сум. Немає стільців для хворих і фельдшера. Старезні, пошарпані, заяложені меблі. Жах! У період газифікації села і до медпункту підвели газ, а от підключити до опалення не можуть — як завжди, немає коштів. І холодної пори санітарка (жінка в літах) щодня махає сокирою — рубає дрова для груб, як у воєнний час. Невже потрібен великий талант і хист, щоб вирішити це питання задля людей?

У селі була велика птахоферма, де працювало багато селян, але потім її закрили. Через деякий час всі приміщення і землю викупив такий собі бізнесмен, пообіцявши відновити її роботу і створити нові робочі місця. Але не так сталося, як гадалося. Нічого не відновлено. Організували дивне виробництво без ліцензії — спалюють деревину на вугілля, забруднюючи навколишнє середовище димом. А для села не створено жодного робочого місця. І невідомо, чи надходить щось до бюджету. Останнім часом на колишній птахофермі організовувались п'янки, в результаті один селянин згорів на головешку. Люди в селі називають це виробництво крематорієм. Щось змінилося після цього? Ні. Влада району робить вигляд, що нічого не сталося. А в приміщеннях птахоферми вирізають останній метал і заробляють на що? — на горілку. Що ж це за бізнесмен, і хто за ним стоїть?

Для освітлення села необхідно облаштувати 10-12 ліхтарів. Це що, така велика проблема? Але влада не хоче думати про людей.

Стан доріг у селі викликає жах. Центр села взагалі не асфальтований. І скільки б не засипали ями, дарма — машини знову їх вибивають. А в період дощів утворюються озера. Коли ж для вирішення цього питання буде щось робитись?

Колись у селі розпочалося будівництво школи і дитячого садка. Але не судилося цій добрій справі завершитися. Зараз на це будівництво "кинули оком" чиновники з Лисянської райради, щоб розібрати ці недобудови, продати будматеріали, а гроші використати, звичайно, не на потребу села, а у власних цілях. Коли ж влада почне щось будувати, а не руйнувати?

Між старим і новим кладовищем у селі — звалище сміття. Відвідуючи похованих там рідних, друзів і знайомих, я відчуваю сум і біль. Невже місцева і районна влада про це не знають? Пора хоча б на цвинтарі навести порядок, виділити спеціальне місце для сміття. Та не зайвим було б провести і виховну роботу із селянами.

Про наведені факти добре відомо владі і редакції районної газети "Над Тікичем". Але там таких заміток не публікують, влада наклала табу. Свобода слова — лише в дорозі до Лисянки.

Особливої уваги заслуговує "робота" лисянської міліції. Крадіжки у селі стали вже нормою. Тільки останніми днями злодії обікрали приватне помешкання і "почистили" пасіку СТОВ у селі Будище. Звичайно ж, злодіїв не знайдуть і ніхто не буде покараний. Отак міліція нас береже.

Як тільки в Лисянці з'являється нова влада, обов'язково щось руйнується. Колишні керівники зруйнували сільгоспхімію, хлібзавод, молокозавод, КСП, а тепер надійшла черга Почапинського цукрового заводу. Звичайно, щоб його відновити, потрібні зусилля, талант, яких, на превеликий жаль, у районної влади немає.

Мені довелося побувати у багатьох селах району, там спостерігається подібна ситуація. Панують безробіття й пияцтво. Чому ж влада не займається створенням нових робочих місць для людей? Адже в районі немає ніякого виробництва, зруйновані КСП. Тоді виникає питання: над чим же працює районна влада?

З повагою, В. Ф. Столяр,
кандидат медичних наук,
лікар-хірург вищої категорії"

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 24, 20.06.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 686 хитов: 34210
вчера: 617/35201
время генерации: 0.013016223907471; SQL запросов: 11