Медиагруппа «Антенна»  

Нові витребеньки пана Дуженка під патронатом "карпатського орла"

Іван СІЧОВИК# 24, 20.06.2007

Після двох попередніх наших публікацій про неправедні діяння керівника виконавчої дирекції черкаського відділення Фонду соціального страхування від тимчасової втрати непрацездатності (ФСС ТВП) Володимира Дуженка ("Антенна" №3 від 17.01.07 і №14 від 04.04.07) він не тільки не зробив ніяких висновків, а й ще більше розперезався. Тоді йшлося, зокрема, про незаконне використання коштів, виділених ніби на оздоровлення дітей, та службового транспорту і приміщень в особистих цілях, цькування неугодних працівників тощо. Хто і що живить його впевненість у власній безкарності, давайте поміркуємо разом, шановні читачі.

Після квітневої публікації під назвою "Карпатський орел" у ролі адвоката" від здавалося б невідворотного покарання врятував В. Дуженка перший заступник голови ОДА пан Гаман. Нам достеменно відомо, що згадану статтю з вельми великим інтересом прочитали столичні начальники і зажадали вичерпних пояснень. Очевидно, згадавши приказку "клин клином вибивають", Володимир Ананійович вдався до контрзаходів — вмістив у двох газетах свої інтерв'ю, в яких позитив щодо його персони аж перехлюпує через край. При цьому він не погребував навіть відвертим пересмикуванням фактів, а то й банальною брехнею, що аж ніяк не личить людині з такими гучними титулами як "Заслужений лікар України" і "генерал-майор медичної служби запасу". Про високе військове звання пана Дуженка ми дізналися з історико-краєзнавчого видання "Черкаський край в особах. 1941–2001 роки" (сторінка 132), яке побачило світ у 2005 році.

Спочатку цей достойник "кукурікнув" на сторінках підкаблучного обласній владі "Черкаського краю" (число від 04.05.07). Інтерв'ю під назвою "Вдосконалюємо соціальне страхування" у нього нібито брав кореспондент О. Майстренко, хоча серед працівників згаданої газети журналіста з таким прізвищем або псевдонімом немає. Швидше за все, домашню заготовку самого інтерв'юера почленовано придуманими редакцією запитаннями. Підставила своє плече панові Дуженку і така знана газета як "Урядовий кур'єр" (№86 від 18.05.07), вмістивши інтерв'ю з ним власкора по Черкащині Владислава Кирея із претензійним заголовком "Соціальне страхування: зміни стукають у двері". З кількох надійних джерел нам стало відомо, що команду стосовно згаданої вище публікації місцевій газеті дав один із заступників губернатора, вірний "служка" пана Гамана. Можна лише здогадуватися, що і В. Кирей брав інтерв'ю у пана Дуженка зовсім не з власної ініціативи.

Такий потужний інформаційний викид, вочевидь, мав банальну мету — знівелювати гостроту критики та унеможливити вірогідні оргвисновки з боку столичного керівництва. Проте на всеукраїнській нараді ФСС ТВП, яка відбулася 23-24 травня цього року у Рівному, черкаське відділення і його очільник таки були піддані нищівній критиці, втім, без належного покарання. Хоча карати було за що. Приміром, на початку нинішнього року пан Дуженко бадьоро відрапортував, що кероване ним відділення повністю завершило виплату допомоги при народженні дитини. Своїм лютневим наказом він додатково преміював за це "досягнення" завідувачку відділом соціальних виплат Л. Короп і її заступницю Н. Герасименко. Подання на заохочення першої з них учинила заступниця директора відділення Л. Пузько, а другої — сама Л. Короп, до речі, рідна сестра тієї ж Н. Герасименко. Ну як не порадувати рідну душу!

Але згодом, ніби грім з ясного неба, з Києва "грюкнули" — черкаське відділення ФСС ТВП єдине в Україні, яке має борг перед породіллями у розмірі 23 тис. грн. Потрібно було негайно знайти "стрілочника", і його знайшли, до того ж не одного, а цілих шістьох — директорів районних і міжрайонних дирекцій. І 21 травня, за два дні до наради у Рівному, з'являється новий наказ, яким одного з них позбавлено премії за квітень на 100%, двох — на 50%, одного — на 30% і ще двох — на 20%. Додатково премійовані дами з апарату обласного відділення, як і інші їхні колеги, що одержали премії без надбавок, у цьому наказі навіть не згадувались. Більше того, трьох із шести директорів депремійовано за поданням тієї ж Л. Короп.

І тут несподівано для пана Дуженка та його "прісних" стався "бунт на кораблі". Ображені директори, вважаючи себе покараними безпідставно, 30 травня на обласній балансовій комісії за підсумками першого кварталу цього року різко висловили свою незгоду. Тобто шість із десяти директорів районних і міжрайонних відділень чи не вперше не побажали бути безсловесними "хлопчиками для биття". Не зайвим буде згадати й те, що підсумки квартальної балансової комісії не розглядалися на засіданні такого колегіального органу як правління обласної дирекції ФСС ТВП, що здавна було традицією, узагальнюючого наказу видано не було.

Мабуть, пан Дуженко, сподіваючись на високу підтримку, взяв на озброєння відому тезу — "своя рука владика". Отож найчастіше ця "рука" виявляє особливу турботу про рідних, близьких і наближених. Наприклад, головному спеціалісту М. Губатому, рідному племіннику пані Л. Пузько, вже через місяць роботи в обласній дирекції було встановлено 30-відсоткову надбавку "за високі досягнення в роботі" і 10-відсоткову — "за інтенсивну роботу". За такий же термін "блискуче" проявила себе і заступник головного бухгалтера С. Дужка, подейкують — родичка самого пана Дуженка, якій окрім 30-відсоткової надбавки до 8 березня видали премію у розмірі 100% посадового окладу, в той час як іншим жінкам з таким же стажем роботи обмежилися 50%.

Ну а тепер поглянемо, з якими результатами ж закінчило перший квартал цього року відділення, кероване паном генерал-майором запасу. На оздоровлення населення області кошти використано лише на 85%, тобто недовикористано 517 тис. грн. І це при тому, що десятки тисяч хворих черкащан потребують лікування у різних оздоровницях. Навіть на придбання путівок до реабілітаційних відділень місцевих санаторіїв недовикористано 22 тис. грн. Саме цих путівок чекають тяжко хворі люди, які перебувають у лікарнях після складних операцій. Загальна заборгованість за обласним відділенням ФСС ТВП зросла на 147 тис. грн. і становить нині 4,4 млн. грн. При цьому страхувальники заборгували самому відділенню 3, 6 млн. грн., з яких прострочений борг досяг майже мільйона гривень.

Цей цифровий ряд можна продовжити, але й наведеного, мабуть, досить, аби пересвідчитися у тому, що у згаданих вище інтерв'ю наш герой, як кажуть росіяни, "наводил тень на плетень". На сторінках "Урядового кур'єра" стверджується, що черкаське відділення за умовним рейтингом виконавчої дирекції ФСС ТВП посідає шосте місце, насправді ж — вісімнадцяте, а за рівнем котрольно-ревізійної роботи — 21-е, по заборгованості за страхувальниками — 23-є. У нашого народу побутує дуже влучне прислів'я якраз для такого випадку: "Брехнею світ пройдеш — назад не повернешся".

На думку людей із профспілкового активу, за три роки кермування пана Дуженка рівень роботи обласної дирекції скотився донизу на кілька порядків. Практично втрачений зв'язок з низовими структурами, куди керівна верхівка майже не виїздить, навіть на квартальні підсумкові наради та на семінари голів комісій із соціального страхування підприємств, організацій, установ. Сам заслужений лікар України не спромігся побувати за три роки у всіх центральних районних лікарнях, аби фахово розібратися, чому рівень захворюваності застрахованих осіб у нас в області невпинно зростає. Адже за цим показником Черкащина посідає малопочесне 25 місце в державі. У трудові колективи він взагалі забув дорогу. Певний занепад спостерігається і в контрольно-ревізійній роботі, хоча усі 10 ревізорів трудяться у поті чола. А все тому, що "права рука" пана Дуженка Л. Пузько, яка опікується цією ділянкою роботи, в основному керує зі свого зручного кабінету з кондиціонером і мало дбає про координацію зусиль підлеглих.

Колектив виконавчої дирекції, а це 50 осіб, сьогодні поділений на обласканих паном директором і тих, кого він не надто жалує, тобто на "своїх" і "чужих". Так простіше й легше керувати, знаючи, що організованого спротиву адміністративному свавіллю не буде, "свої" завжди оборонять. Проте, здається, багатьом підлеглим і партнерам пана Дуженка терпець уже урвався, свідченням чому є його конфлікт з більшістю директорів районних і міжрайонних дирекцій. І це для Володимира Ананійовича неабиякий тривожний дзвінок, бо загасити цей скандал йому попри всі намагання не вдалося. Поза всяким сумнівом, ця колізія незабаром стане відомою і столичному начальству, якому доведеться направляти в Черкаси компетентну комісію для "розбору польотів".

Чи зможе і цього разу "умилостивити" грізних перевіряльників пан Дуженко, покаже час. Але і в самому колективі обласної дирекції відділення ФСС ТВП, і серед профспілкового активу міцно усталилась думка, що з його голови навіть волосина не впаде, допоки у Білому домі протиратиме штани об високе крісло такий надійний "щит" як П. Гаман. А що ж буде, коли від того "щита" залишаться самі тріски? Відомо ж бо — "скільки ниточці не витись, а кінець таки буде".

* * *

P. S. Як нам стало відомо, Мінпраці України направило листа республіканській виконавчій дирекції Фонду та Федерації профспілок області з рекомендацією розглянути факти, наведені у попередній публікації "Антенны", і дати їм належну оцінку. Поки що згадані адресати ходять навколо того послання, ніби кіт біля гарячого. У цьому зв'язку пригадується, що пан губернатор О. Черевко свого часу проігнорував рекомендацію згаданого міністерства розглянути доцільність перебування на посаді першого заступника голови ОДА самого П. Гамана, героя наших численних публікацій. Як бачимо, своїх "демократи" не здають.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 24, 20.06.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 155 хитов: 15782
вчера: 212/12313
время генерации: 0.012538194656372; SQL запросов: 11