Медиагруппа «Антенна»  

День цивільної оборони у школі

Анастасія СКРИПЧЕНКО# 20, 23.05.2007

Під звуки сирени та гуркіт рятувального автомобіля на подвір'ї Черкаської спеціалізованої загальноосвітньої школи № 28 гасили справжнє полум'я умовної пожежі. Спочатку в хід пішла вода, потім піна, згодом залізні дроти й труби різалися електроножицями, а металеві балки болгаркою. Рятувальники у повній бойовій готовності застосовували знаряддя та виявляли усе своє вміння, і якби не шереги школярів-глядачів та їхні сповнені відвертої цікавості очі, можна було б подумати, що ми стали очевидцями справжньої надзвичайної ситуації.

Саме такими спецефектами супроводжувався День цивільної оборони у школі №28. Це були справжні випробування і для учнів, і для рятувальників. Переповнені враженнями та новими відкриттями, школярі застосовували на практиці свої знання та уміння з цивільної оборони, спостерігали у дії рятувальну техніку, котру раніше бачили тільки на картинках в підручниках. Що ж до рятувальників, то вони не розраховували на таку велику кількість запитань і увагу до себе, але загартовані боротьбою з усілякими негараздами, гідно витримали натиск юнацтва, задовольнивши цікавість найприскіпливіших.

Директор школи Тетяна Андріївна Скорик розповіла, що День цивільної оборони у них є обов'язковим щорічним заходом. "Ми навчаємо дітей правилам евакуювання із приміщення у разі надзвичайної ситуації. В цей день проводиться виставка з питань цивільної оборони, на якій представлені різноманітні плакати, інформаційні системи, засоби індивідуального захисту, перевірки радіаційного фону тощо. Аби зацікавити дітей, привернути їхню увагу, ми кожного року намагаємося влаштовувати якісь оригінальні дійства. Окрім евакуації проводимо тренування спортивного характеру, коли потрібно винести із небезпечної зони потерпілого при надзвичайній ситуації або надати йому невідкладну допомогу. У цьому ж році ми запросили до себе представників Головного управління МНС України в Черкаській області та міської пожежної частини. І рятувальники показали, як вони кваліфіковано діють під час пожежі. Я вважаю, що такі тренування важливі, оскільки, як свідчить сумна статистика, більшість нещасних випадків зі школярами трапляється саме при евакуації, а не під час самої НС. Кожного року тренуємося, тому діти вже звикли до цього і роблять все організовано, дотримуючись усіх вимог та правил. А от дії пожежників внесли яскраву, цікаву та корисну коррективу у традиційність Дня цивільної оборони".

Цього разу у школі була змодельована евакуація дітей через пожежу та заповнення приміщень чадним димом. Така ситуація була обрана не навмання. Саме з такими обставинами зовсім недавно довелося зіткнутися учням однієї зі шкіл міста. І тільки швидка й організована евакуація допомогла уникнути травмування і жертв.

Діти складають найбільшу групу ризику, в пошуках цікавого вони найчастіше спричиняють надзвичайні ситуації або ж стають їх жертвами. І попередити, поінформувати їх про небезпеку, познайомити із першочерговими діями з ліквідації НС і правилами збереження здоров'я та життя свого і близьких людей — головна мета усіх дорослих.

Захід у спеціалізованій загальноосвітній школі №28 спочатку був проведений для молодших, а згодом і для старших класів. Рятувальники не оминули увагою жодного школяра, та й завдання, які довелося виконувати дітям, були специфічно індивідуальними. Адже все, що відбувалося на майданчику, було спрямоване на свідоме сприйняття інформації та оволодіння навичками надання первинної допомоги. Забинтовані "постраждалі" нагадали усім фільм "Мумія", хоча за легендою їм було зовсім не до сміху. Рятувальники у ролях супергероїв викликали захоплення та пошану. Весела, цікава спільна гра була повчальною, виховною та інформативною, і не тільки урізноманітнила буденне шкільне життя, а й відкрила дітям новий світ сили, мужності та відваги.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 20, 23.05.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 68 хитов: 749
вчера: 580/19299
время генерации: 0.0086121559143066; SQL запросов: 11