Медиагруппа «Антенна»  

ЄБРР надасть Черкасам 10 млн. єврокредиту?

У серпні 2006 року Черкаська міськрада звернулася до Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) з проханням надати кредит для модернізації систем теплопостачання Черкас. У жовтні того ж року міськрада затвердила угоду про підготовку фінансування проекту. Цю угоду затвердив головний офіс ЄБРР у Лондоні. Уряд Королівства Швеції виділив грант на розробку проекту.

Тендер на аудиторську перевірку виграла шведська фірма "AF", яка й провела першу половину дослідження.

Проект угоди передбачає зменшення споживання газу КП "Черкаситеплокомуненерго" на 40%, технічну реконструкцію підприємства, а також заміну аварійного обладнання (котлів, пальників, насосів), мережі, мініелектростанції.

Шведська компанія "AF" минулого тижня презентувала в Черкасах розроблений нею проект під назвою "Модернізація систем теплопостачання міста Черкаси", який націлений на запровадження на КП "Черкаситеплокомун-енерго" енергозбережних технологій. Це дасть можливість кардинально оновити системи теплопостачання в Черкасах, у результаті чого зможуть економити як споживачі, так і підприємство з теплопостачання.

Представники ЄБРР, які були присутні на презентації, запевнили, що почнуть фінансувати шведський проект уже цього року, якщо він убере в себе найліпший досвід у цій сфері.

Як пояснив провідний інженер відділу муніципальної й екологічної інфраструктури м. Лондон ЄБРР Олександр Лега, впровадження проекту дасть можливість знизити теплоспоживання на 20%.

— Зараз Україна посідає перше місце по споживанню теплоенергії й це є великою проблемою. Наш проект дасть можливість набагато знизити теплоспоживання. Так, зменшення споживання тепла стане можливим тоді, коли споживач зможе сам регулювати порцію та час подання тепла. Другим кроком мають стати лічильники, щоб тариф грунтувався на кількості спожитої енергії. Це має знизити теплопостачання на 20%, але досвід упровадження такого проекту показує набагато кращі результати, — зазначив О. Лега.

Подібні проекти зараз утілюються в інших містах України: Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, Вінниці й у містах Росії.

Сьогодні перший етап проекту вже завершено, другу частину досліджень буде завершено до 7 липня цього року. Тоді за результатами аудиторського дослідження ЄБРР ухвалить рішення про фінансування проекту. Якщо проект буде успішним, то відбудеться підписання угоди з ЄБРР про кредитування на суму 10 млн. євро (ведуться переговори про фінансування за рахунок держави 5 млн. євро). Термін довгострокового кредитування — до 15 років, відсоткова ставка +4–4,5%, пільговий період — 3 роки.

— Черкаси цікаві для шведських інвестицій, — розповідає радник Посольства Королівства Швеції в Україні Ульф Сьор. — Незабаром планується відкриття шведської фабрики в Черкасах, і це буде хорошим прикладом для інших шведських інвесторів.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 20, 23.05.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 464 хитов: 15965
вчера: 586/18215
время генерации: 0.0080108642578125; SQL запросов: 11