Медиагруппа «Антенна»  

Хотіли як краще, а вийшло...

Володимир МАМАЛИГА# 20, 23.05.2007

Напередодні Дня Перемоги черкащани почали отримувати нові рахунки за тепло, гарячу воду та квартплату, які їх знову прикро здивували. Як звичайно, сумами, при погляді на які пенсіонери та малозабезпечені здивовано знизували плечима: "Що це — сума чи номер телефону?!" Адже тепер за комунальні послуги людям пропонується платити майже вдвічі більше, ніж до доленосної сесії міськради 15 лютого, на якій за участю самої Юлії Тимошенко тарифи були знижені у півтора рази.

Ще тоді фахівці прогнозували, що такі рішення, прийняті з подачі керівництва БЮТу в гонитві за дешевою в буквальному розумінні цього слова популярністю, призведуть до накопичення заборгованості комунальних підприємств за газ і врешті-решт до припинення постачання тепла та гарячої води. Але до цього часу ні міський голова, ні жоден з депутатів так і не запропонували джерела покриття збитків міського бюджету, які виникли внаслідок прийняття народними обранцями популістських рішень.

А наслідки не забарилися. Адже всі черкащани пам'ятають відключення від теплопостачання житлових помешкань, шкіл та дитячих садків в період опалювального сезону наприкінці березня. До того ж Черкаська ТЕЦ, як виявляється, ніколи й не збиралася підтримувати пропагандистські ходи блоку Юлії Тимошенко. І не лише не зменшила тарифи, а й подала позов до суду про скасування рішення Черкаського міськвиконкому від 16 лютого, який ті самі тарифи і затверджував. В результаті суд 30 березня таки задовольнив позов Черкаської ТЕЦ і зупинив дію рішення мерії щодо тарифів. А враховуючи те, що рішення міськвиконкому від 16 лютого то десь губилося у коридорах влади, то його не підписував міський голова і воно було опубліковане лише 14 березня, виходить, що знижені бютівські тарифи продіяли в Черкасах лише з 14 березня по 5 квітня. За весь же інший час міські комунальники, виконуючи постанову суду, зроблять простий перерахунок у бік збільшення сум до сплати і компенсують свої витрати за рахунок черкащан. І ті борги, що накопичив міський бюджет в період дії знижених тарифів, також будуть покриватися за рахунок черкащан, тобто їхніх податків.

Після 10 травня в Черкасах мають з'явитися представники Європейського банку реконструкції та розвитку у супроводі посла Швеції та керівництва міністерства житлово-комунального господарства. Вони мають розглянути питання надання Черкасам кредиту у розмірі 10 мільйонів євро на реконструкцію та розвиток житлово-комунального господарства нашого міста. Експерти прогнозують, що однією з умов надання такого кредиту буде підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, постачання тепла та гарячої води, які вже й так повернулися до рівня кінця минулого року.

P.S. Як казав Президент України, незабаром мають відбутися вибори. І громадянам України або, як звик їх позначати політичний бомонд — електорату — знову замість реальних справ доведеться задовольнитися байками про автобани, пластикові вікна та скарби Полуботка.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 20, 23.05.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 286 хитов: 5104
вчера: 662/19347
время генерации: 0.084917068481445; SQL запросов: 11