Медиагруппа «Антенна»  

Не царське це діло.
Як на Черкащині розкрадають державні кошти

Програма "Золота підкова Черкащини" продовжує бити усі рекорди за обсягами сумнівних операцій з бюджетними коштами. Якщо раніш оборудки з розкрадання грошей державного та місцевих бюджетів не перевищували сотні тисяч гривень, то зараз черкаські чиновники вирішили зіграти з державою по крупному — на мільйони гривень. Факти розкрадання народних грошей у рамках програми "Золота підкова Черкащини" нещодавно оприлюднив заступник голови черкаської обласної ради соціаліст Юрій Вязьмітінов. Деякі із цих фактів ми вважаємо за необхідне довести до відома наших читачів.

Постанова КМУ від 15.05.2006 р. №671 "Про затвердження Державної програми "Золота підкова Черкащини" на 2006–2009 роки" передбачала за рахунок державного та обласного бюджетів будівництво підвідного газопроводу високого тиску в селах Селище та Стеблів Корсунь-Шевченківського району. На фінансування цього будівництва спрямовувалося поетапно 5 млн. 670 тис. грн.

Однак кошторис обласною владою був збільшений. Сталося це нібито через те, що фінансування будівництва газопроводу високого тиску в с. Селище Корсунь-Шевченківського району було розпочато ще в 2005 році за рішенням Черкаської обласної ради, яка тоді ж визначила й головного розпорядника коштів —

Управління капітального будівництва Черкаської ОДА. Начебто, нічого поганого в збільшенні фінансування немає, головне, щоб черкащани були з газом. Але...

Тож загальний обсяг фінансування будівництва газопроводу склав за велінням обласної влади 9 млн. 500,8 тис. грн. З них у 2005 році передбачалось виділити З млн. 827,5 тис. грн.: 2 млн. 975 тис. грн. — за рахунок субвенції на виконання програми та 852,5 тис. грн. — за рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів, виконання заходів з упередження аварій і запобігання техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві, що суперечить постанові КМУ від 20.07.2005 року №639. У цю Постанову взагалі не був включений названий об'єкт — газопровід у с. Селище. Вказане фінансування було здійснено нібито на підставі звернення Комітету з питань бюджету від 21.12.2005 року за підписом в. о. голови комітету Л. Супрун до Прем'єр-міністра України Ю. Єханурова. Однак у зверненні Комітету посилання на необхідність будівництва газопроводу в Селищах не було!

Рішенням Черкаської обласної ради від 20.01.2006 року №26-16/1У сума фінансування у 2006 році ще раз збільшується до 4 млн. 135 тис. грн.

Зараз газопровід підведено до с. Селище, де знаходиться комерційна структура ТОВ "Панда" (зареєстрована у Васильківському районі Київської області), яка є власником цукрового заводу в цьому селі. Це ж ТОВ "Панда", а не головний розпорядник бюджетних коштів — УКБ Черкаської ОДА, як виявилося, і було замовником проекту газопроводу та іншої погоджувальної документації на його будівництво.

У 2005 році Корсунь-Шевченківська державна адміністрація дала погодження щодо виготовлення ТОВ "Панда" проектно-кошторисної документації на вказане будівництво. ВАТ "Черкасигаз" видав товариству технічні умови на проектування газопостачання цукрового заводу, де вказав заплановані витрати газу — 4038 куб. м на годину. Але ці витрати в кілька десятків разів перевищують витрати газу при споживанні його населенням. Відповідно збільшуються діаметр підвідних газових труб та їх вартість. Потім витрати газу було збільшено до 4500 куб. м на годину.

Будівництво першої черги газопроводу до с. Селища, а саме до приватного цукрового заводу, планувалося закінчити в 2007 році. Завершилося воно з випередженням — у серпні 2006 ро-ку, перед початком сезону переробки цукрового буряка.

Але газопровід так і не був підведений до смт. Стеблів, де проживають близько 4 тис. людей.

Таким чином, за сприяння службових осіб Черкаської ОДА і Корсунь-Шевченківської РДА було профінансоване будівництво газопроводу для комерційної структури — ТОВ "Панда" — за державний рахунок. Це завдало матеріальних збитків державі та унеможливило виконання робіт по підведенню газопостачання до населених пунктів, на газифікацію яких було передбачено фінансування в рамках програми "Золота підкова Черкащини".

Заступник голови черкаської облради Юрій Вязьмітінов оприлюднив ще один факт розкрадання державних, тобто наших з вами коштів.

Відповідно до Постанови КМУ від 18.08.2005 року "Про розподіл субвенції, що надається з державного бюджету місцевим бюджетам на збереження історичної забудови міст та об'єктів історико-культурної спадщини" у 2005 році на ці цілі було заплановано 15 млн. грн. Фактично було профінансовано 8 млн. 648,3 тис. грн., в тому числі 3 млн. 211,2 тис. грн. авансом, 5 млн. 437, 1 тис. грн. за актами виконаних робіт і 6 млн. 351,7 тис. грн. було повернуто до бюджету.

Головним розпорядником бюджетних коштів по фінансуванню 9 об'єктів історико-культурної спадщини було визначено Управління культури і туризму Черкаської ОДА.

Перевіркою виконання проектування та ремонтно-реставраційних робіт на об'єктах Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника встановлено, що службові особи Управління культури і туризму Черкаської ОДА на порушення ст. 41 Закону України "Про охорону культурної спадщини" використали кошти (усього 879 тис. 871,28 грн.) на роботи, які не підпадають ні під визначення "реставраційні", ні під визначення "ремонтні". Як виявилося, 233 тис. 881,2 грн. із цієї суми пішли на підвідний газопровід; 45 тис. 568,4 грн. — на електрохімзахист газопроводу; 599 тис. 421,68 грн. використали на капітальний ремонт котельні.

При виконанні робіт з реконструкції пам'ятника Т. Г. Шевченку в с. Моринці Звенигородського району було використано (всупереч ст. 41 п. 2 Закону України "Про охорону культурної спадщини") на створення нового пам'ятника матері Т. Г. Шевченка 650 тис. грн.

Ну, захотілося поставити пам'ятник більш ніж за півмільйона гривень, і поставили. Скільки на нього насправді витрачено коштів, хто ж тепер буде з'ясовувати.

На реконструкцію охоронної сигналізації історичних пам'яток, наприклад, за договором передбачалося 76 тис. 856,32 грн. Фактично профінансовано 111 тис. 348,1 грн.

КРУ у Черкаській області провело перевірку використання бюджетних коштів в Управлінні культури і туризму Черкаської ОДА (акт від 20.12.2006 року №06-40/021), в результаті чого було встановлено завищення обсягів та вартості виконаних робіт на загальну суму 689 тис. 263,99 грн. Ці порушення допущені з вини начальника управління І. Г. Козленка, чий підпис стоїть на актах виконаних робіт, до яких внесено завідомо неправдиві відомості. Роботи по реконструкції проводилися без кошторисної документації, а в тендерних пропозиціях учасників були вказані підігнані до фінансування з бюджету суми робіт.

Голова правління ВАТ "Проммонтаж–30" у своєму поясненні розповіла, що начальник Управління І.Г.Козленко запропонував їй підписати договори підряду на виконання робіт на суму 1 млн. 500 тис. грн. від 28.12.2005 року фактично без проведення тендеру та акти виконаних робіт від 29.12.2005 року на виконання будівельно-монтажних робіт на об'єктах Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника. Чи можливо за один день виконати роботи на таку суму?! За словами голови правління ВАТ "Проммонтаж–30", начальник Управління І. Г. Козленко мотивував це так: мовляв, треба, щоб отримані кошти не були повернуті до державного бюджету як невикористані. І нібито саме тому й наполягав на підписанні фіктивних актів виконаних робіт.

Крім того, були випадки, коли ВАТ "Проммонтаж–30" ставили перед фактом підписання договорів субпідряду з організаціями, які без тендеру проводили роботи на вказаному об'єкті.

Аналогічно укладалися договори підряду з Черкаським обласним госпрозрахунковим ремонтно-виробничим комбінатом Управління культури і туризму Черкаської ОДА на виконання робіт по проектуванню, реставрації об'єктів археологічного середовища поселень-гігантів трипільської культури в с. Легедзине, по реставрації будинку-музею родини Симиренків, родинної церкви, цвинтаря та благоустрою прилеглих територій у с. Мліїв Городищенського району. Згаданий комбінат також уклав за вказівкою начальника Управління І. Г. Козленка договори субпідряду з комерційними структурами, які вже почали виконувати роботи на вказаних об'єктах. Фактично комбінат ніяких робіт не проводив, і до актів були внесені завідомо неправдиві відомості щодо обсягів виконаних робіт .

Управління культури уклало договір підряду з ПП Димйон В. В. на реконструкцію пам'ятника Т. Г. Шевченку в с. Моринці Звенигородського району на загальну суму 650.000 грн. та перерахувало на рахунок ПП 560 тис. 169,2 грн. Перевіркою встановлено, що ПП Димйон не міг бути переможцем тендеру, оскільки згідно зі свідоцтвом про сплату єдиного податку він має право на здійснення діяльності по виробництву "інших не металевих виробів", а скульптура, яка встановлена, виготовлена з бронзи. Відповідно до законодавства власник свідоцтва про сплату єдиного податку не має права здійснювати товарообіг на суму, яка перевищує 500 тис. грн. на рік. В разі перевищення цієї суми він повинен зареєструватися як платник ПДВ. Крім того, ПП Димйон з метою узаконення своїх дій уклав угоду з ПП Паращук Н. Ю. (учасницею торгів) про організаційне забезпечення виконання робіт на суму 344 тис. 500 грн., котра, як пояснив ПП Димйон, замовила виготовлення пам'ятника в київській комерційній структурі.

На момент підписання акту виконаних робіт пам'ятник не був встановлений, таким чином, в акт також внесені завідомо неправдиві відомості. Більш того, щоб підігнати обсяг робіт до виділеної з бюджету суми, ПП Димйон уклав додаткову угоду з ПП Паращук нібито на усунення недоліків у виконаній роботі на суму 94 тис. 500 грн. Звісно, за рахунок бюджетних коштів.

Таким чином, по двох перевірених об'єктах історичної забудови загальна сума збитків склала 1 млн. 564 тис. 363,06 грн. В діях службових осіб Черкаської ОДА явно вбачаються ознаки службових злочинів.

Цікаво, чи поінформований Президент України В. Ющенко стосовно того, як витрачаються державні кошти, передбачені бюджетом на програму "Золота підкова"? Чи наглядають контролюючі органи держави за використанням бюджетних коштів, виділених на реалізацію програми "Золота підкова", чи є у звітах відповідні дані по проведених перевірках? Невже обласній прокуратурі невідомо про факти нецільового використання бюджетних коштів, виділених на реалізацію програми "Золота підкова"?

Заступник голови черкаської облради Юрій Вязьмітінов запропонував депутатам обласної ради створити комісію для перевірки стану виконання програми "Золота підкова" та фактів порушень при використанні бюджетних коштів, виділених на програму.

Він також запропонував подати клопотання до Кабінету Міністрів України, до Голови Верховної Ради України, а також до Генеральної прокуратури України щодо створення слідчої групи з перевірки стану виконання програми "Золота підкова", бо навіть вже виявлені порушення свідчать про зловживання своїм посадовим становищем посадовими особами Черкаської ОДА, наглядових органів Черкаської області, а також високими посадовими особами держави. Але більшість депутатського корпусу, що складається з бютівців і "нашоукраїнців", саботують розгляд цього питання. А на виборах знову будуть розповідати електорату про свою "чесність", "прозорість" та "порядність"...

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 15, 18.04.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 477 хитов: 14398
вчера: 723/26554
время генерации: 0.016763210296631; SQL запросов: 11