Медиагруппа «Антенна»  

Пташиний грип — загроза не абстрактна

Костянтин ПРОЦЕНКО# 13, 04.04.2007

В Україну з вирію повертаються птахи, тож існує загроза, що на пташиних крилах до області потрапить і високопатогенний вірус грипу птиці. Як відомо, заболочені території біля Чорного моря, Сиваш, Каспій та Азовське море — це дуже жваве перехрестя міграційних шляхів перелітних птахів. Саме тому цілком вірогідно, що серед 250 видів птахів, які повернуться навесні в Україну, частина виявиться носіями вірусу пташиного грипу.

Чи готові органи управління та сили цивільного захисту області до дій у разі виникнення такої надзвичайної ситуації? На це питання мали відповісти показові командно-штабні навчання, що проходили 21 березня на території Крутькивської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області.

Головною метою навчань було перевірити, наскільки Черкащина готова до можливого введення карантину і протиепідемічної роботи у разі занесення та поширення на її території грипу птиці. Під час навчань зацікавлені служби спільно з'ясовували проблемні питання щодо реалізації вимог законодавчих органів з питань цивільного захисту і надзвичайних ситуацій.

У ході навчань співробітники медицини катастроф, що входить у єдину систему попередження надзвичайних ситуацій, продемонстрували свою спроможність виявити захворювання і серед людей. Приємною новиною став той факт, що напередодні навчань у Харкові нарешті винайшли український варіант вакцини проти патогенного вірусу.

До речі, відтепер, аби зробити лабораторне дослідження щодо наявності у відібраних пробах небезпечного вірусу Н5N1, необов'язково їхати до Києва: в обласній лікарні вже є власне обладнання і лікарі спроможні за кілька годин зробити необхідне дослідження.

Черкащині є що втрачати в разі спалаху пташиного грипу: лише в Чорнобаївському та сусід-ньому Золотоніському районах на птахофабриках і фермах утримуються до 500 тисяч голів птиці, з них 45-50 тисяч — у приватній власності. Звідси й така старанність у підготовці до весни і перельоту птахів, у профілактиці пташиного грипу.

До речі, міжнародний та власний (кримський) досвід свідчить, що ліквідація спалаху пташиного грипу — це не лише небезпечна, а й дуже коштовна справа. Скажімо, для утилізації 1 кг органічної маси потрібно 2,5 кг неорганічного палива. Неважко підрахувати, скільки коштуватиме ліквідація (в разі необхідності) птиці лише в одному районі області. А якщо додати ще, як мінімум, мільйон гривень компенсації, яку доведеться виплачувати виробникам за забиту птицю?

Вірус пташиного грипу — це паразит на генетичному рівні. І якщо донедавна його сприймали як суто азіатську проблему та щось мало реальне, то зараз він став проблемою номер один у Європі, і зокрема в Україні.

За даними агенції міжнародного розвитку США до цього часу відомі три пандемії найстарішого захворювання на грип. Перша пандемія — у 1918 році, відома як "іспанський грип". Тоді цей вірус спричинив смерть 50 мільйонів людей. Внаслідок поширення епідемії "азіатського грипу" в 1957 році загинули 2 мільйони людей, а в 1968 році від епідемії "гонконгського грипу" — 1 мільйон людей. Уперше "пташиний грип" був зафіксований в 1997 році в Гонконгу. Того ж року 18 людей були заражені цією хворобою, з них 6 загинули. В 2003 році здійнялася нова хвиля цього захворювання, вона не спадає і дотепер. Починаючи з 2003 року зафіксовано 248 випадків зараження грипом, 137 з них закінчилися смертю хворих. Серед тварин це захворювання зафіксоване приблизно в 50 країнах, серед людей — в 16 країнах.

На думку заступника директора Республіканської станції по боротьбі з чумою Фаіка Мамедзаде, незважаючи на те, що зараження людини від людини не відбувається, така небезпека існує: "Для вірусу H5N1 характерні мутації. Очікується, що вірус колись буде передаватися від людини людині. Тобто існує можливість розповсюдження захворювання повітряно-крапельним шляхом. Небезпека полягає у відсутності засобів лікування цієї форми грипу та дієвого щеплення від неї. За таких умов загинуть мільйони, захворювання пошириться усюди. На землі, мабуть не залишиться країни, в якій не буде зафіксований випадок захворювання на пташиний грип".

А міністр сільського господарства і захисту споживачів Німеччини Хорст Зеехофер, виступаючи на Баварському телебаченні (Німеччина), повідомив: проведена в інституті імені Фрідріха Леффлера экпертиза підтвердила, що дві мертві кішки, знайдені днями біля Виттовського фіорду острова Рюген, інфіковані вірусом пташиного грипу H5N1. Це означає, що вірус пташиного грипу уже не в одному випадку подолав бар'єр на шляху до ссавців, впритул наблизившись до людини.

Тож загроза спалаху епідемії вже не є абстрактною.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 13, 04.04.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 344 хитов: 16239
вчера: 638/58805
время генерации: 0.073556900024414; SQL запросов: 11