Медиагруппа «Антенна»  

На Черкащині порушують права дітей-інвалідів

Прокуратура Черкаської області за участю працівників органів охорони здоров'я, соціального захисту, внутрішніх справ, СЕС перевірила додержання законодавства, спрямованого на захист прав дітей-інвалідів.

— Внаслідок послаблення контролю з боку контролюючих органів та органів виконавчої влади допущено ряд порушень прав інвалідів, — зазначає заступник прокурора області Віктор Миколенко. — Так, на обліку в школі №10 Черкаської міської ради перебуває неблагополучна сім'я, в якій серед трьох дітей є 12-річна дівчинка-інвалід. Проте на обліку в службі у справах неповнолітніх Соснівського райвиконкому м. Черкаси ні дитина, ні сім'я не перебувають. Умови проживання та виховання дитини-інваліда не перевірялися.

У службі в справах неповнолітніх Придніпровського райвиконкому м. Черкаси перебуває на обліку 12-річна дитина-інвалід, яка з часу смерті її матері, з 2003 року так і не одержала у спадщину квартиру.

— Свідоцтво про право дівчинки на спадщину не оформлене. Річна пенсія, яку повинна отримувати неповнолітня, не перерахована на її особистий рахунок, а покладена бабусею дівчинки на свій власний рахунок. Не вирішене питання про опікуна дитини, який живе в Києві, окремо від дитини і не опікується нею, — розповідає Віктор Миколенко.

У Шполянській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті двом дітям-сиротам, яким установлена інвалідність, досі не призначена належна державна соціальна допомога. Через бездіяльність соціального педагога цієї школи, котра не подбала про своєчасне оформлення допомоги, знедоленим дітям завдано істотної матеріальної шкоди.

Самі батьки нерідко порушують законні права своїх дітей, використовуючи державну соці-альну допомогу дітям-інвалідам на свій розсуд.

У Придніпровському районі міста Черкаси в незадовільних умовах живе 14-річна дівчинка-інвалід. Дитина тривалий час не відвідує школу, оскільки мати примушує її доглядати за чотирирічною сестрою.

У Золотоноші виявлено дитину, чия матеріальна допомога перераховується на особистий рахунок її матері. Мати витрачає кошти на власні потреби, а дитина живе зі своїми дідом і бабою.

За наслідками перевірки та з метою усунення виявлених порушень прав дітей-інвалідів прокурори міст і районів внесли 14 приписів і подань, 16 протестів, до дисциплінарної (адміністративної) відповідальності притягнуто 3 посадові особи, порушена 1 кримінальна справа.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 13, 04.04.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 290 хитов: 6227
вчера: 723/26554
время генерации: 0.025444030761719; SQL запросов: 11