Медиагруппа «Антенна»  

Упертий мовчальник Космина нарешті заговорив

Володимир МАМАЛИГА# 13, 04.04.2007

Відставка Володимира Космини з посади заступника голови обласної державної адміністрації вже обросла безліччю чуток, пліток і всіляких домислів. Проте ні він сам, ні губернатор Черевко ніяких коментарів щодо цього не робили. І ось на минулому тижні Володимир Михайлович запросив місцевих журналістів на прес-конференцію, щоб розвіяти "туман" навколо свого майже дворічного віце-губернаторства.

Розмову з представниками черкаських ЗМІ В. Космина почав без традиційного вступного слова, запропонувавши зразу ж ставити йому запитання. Отож першим було — що змусило його добровільно піти у відставку з такої ваговитої посади? Забігаючи наперед, зазначимо, що впродовж всієї прес-конференції "відставник" тримався як справжній дипломат — гострих оцінок і категоричних визначень уникав, нікого ні в чому безпідставно не звинувачував. Серед причин своєї відставки він назвав декілька, зокрема те, що в межах наданих йому посадових повноважень не мав можливості реалізувати у повній мірі свої плани і задуми щодо наведення ладу у комунальному господарстві області, а також розбіжності з губернатором в питаннях добору кадрів та певні міркування морально-етичного плану.

При цьому було зроблено висновок, що згуртованої, здруженої і високопрофесійної команди управлінців на верхівці обласної влади не було і немає. Кадровий "дерибан", який триває перманентно, не дозволяє налагодити конструктивну, з великою віддачею роботу. Система у роботі з керівними кадрами відсутня, за якими принципами їх добирають — невідомо, а тому на відповідальні посади нерідко потрапляють люди без належного досвіду і навичок управлінської діяльності.

На прохання журналістів В. Космина прокоментував також спробу позбавити його посади, яка мала місце восени минулого року, саме у розпалі підготовки комунальної сфери до роботи в зимових умовах. Борги за спожитий газ становили тоді 12 млн. грн., і була реальна загроза, що газопостачальні компанії припинять його поставки області. 22 вересня розпорядженням губернатора Космину було відсторонено від виконання службових обов'язків на період роботи урядової комісії, яка перевіряла стан готовності теплогенеруючих підприємств та рівень проплати за спожитий газ. Тут він також вбачає певну упередженість, адже цим самим його було визнано "грішним" ще до за-ключних висновків комісії, на вимогу якої у жовтні його було допущено до роботи.

Спростував Володимир Михайлович і твердження губернатора про те, що під час його вимушеної "відпустки" всього за два тижні була повністю ліквідована заборгованість по оплаті газу. Люди, більш-менш обізнані у питаннях економіки, звичайно ж, не візьмуть на віру такий карколомний "успіх", адже мова йшла, нагадаємо, про 12 млн. грн. Ліквідувати згадані борги вдалося завдяки попереднім напрацюванням самого Космини, який тісно і предметно співпрацював як з міськими головами, так і з структурами, що постачають газ.

Поцікавилися журналісти також думкою екс-віце-губернатора щодо зниження тарифів на комунальні послуги в Черкасах. У відповідь він зауважив, що тепер є приватною особою і дивиться на те зниження, як і більшість черкасців. Рішення, прийняте депутатами міськради під тиском "столичного десанту", не враховує реальний стан справ на підприємствах комунальної сфери. Це — політика, а не економіка, до того ж такий крок неминуче призведе до скорочення числа громадян, яким надаються субсидії. Скорочення платежів за надані послуги може призвести до того, що комунальники через брак коштів не зможуть належним чином підготуватися до наступної зими. Станом на 3 березня цього року борги "Теплокомуненегро" і ТЕЦ вже перевищили 10 млн. грн. у кожного. Коли в домівках жителів обласного центру холодної пори не буде тепла і гарячої води, тоді вони зрозуміють справжню ціну того примарного зниження тарифів.

Не залишились журналісти байдужими і до проблеми майбутнього працевлаштування Володимира Михайловича. На це він повідомив, що вже має кілька пропозицій обійняти поважні посади в органах державної влади і підприємницьких структурах, але на жодній з них ще не зупинився, до того ж, іде весна, яка несе чимало клопотів в домашньому господарстві, отож поки що деякий час перебуватиме у "творчій відпустці". Себе В. Космина відносить до тих, хто "має силу волі і характер" та ще неабиякий управлінський досвід, тому без роботи не залишиться. Ось і в січні цього року йому була запропонована посада радника одного із віце-прем'єрів Уряду. Цілком можливо, що це і буде його вибір. Доскіпливі майстри пера, очевидно, не вдовольнившись почутим, наполягали детальніше пояснити, які саме розбіжності у поглядах на розвиток комунального господарства були у губернатора і його заступника. "Найголовніше, — підкреслив В. Космина, — те, що я пропонував більш раціонально використовувати кошти, виділені з Держ-бюджету на "Золоту Підкову".

На його переконання, потрібно було більше вкладати у розвиток інфраструктури міст і сіл, на території яких знаходяться історико-культурні пам'ятки, щоб і прості люди відчули для себе якусь користь від того масштабного проекту. Губернатор же вважав, що на першому плані повинна бути відбудова і реставрація туристичних об'єктів. Вийшло ж так, що чималі кошти на "Підкову" вже витрачені, а напливу зарубіжних туристів, на яких був великий розрахунок, щось не видно.

Днями Черкаси знову струснули пориви на каналізаційному колекторі, і далі ситуація там буде все більше ускладнюватися. Цю болючу для жителів обласного центру проблему можна вирішити, добудувавши 1200–1300 метрів колектора глибокого залягання. Для цього потрібно 18 млн. грн., яких у міському бюджеті немає. То чому б ці кошти не взяти від "Золотої Підкови"? Проте обласні зверхники щодо цього, вочевидь, мають інші міркування.

Повертаючись до мотивів, які спонукали його подати 3 березня цього року прохання про відставку, В. Космина сказав, що останньою краплею стала ось ця заява губернатора: "Ви людина не моєї команди". На цьому прес-конференція і завершилась.

Від себе додамо, що "своєю в дошку" людиною губернатор О. Черевко, мабуть, вважає лише одіозного П. Гамана, оскільки ще два його заступники — Віктор Овдієнко і Андрій Рябіщук — вже майже півроку перебувають у підвішеному стані з малоприємною приставкою "виконуючий обов'язки". Хоча, згідно з чинним законодавством, у цьому статусі вони могли перебувати лише два місяці. Очевидно, ці достойники, за оцінкою губернатора, ще не дотягують до рівня "своїх".

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 13, 04.04.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 88 хитов: 752
вчера: 691/35747
время генерации: 0.0080759525299072; SQL запросов: 11