Медиагруппа «Антенна»  

Хто поверне зір і слух прокурорам?

Василь ЧЕРЕДНИЧЕНКО# 9, 07.03.2007

Сьогодні вже немає потреби доводити, що в органах прокуратури верховенствують не закони, а корупція. Це нещодавно визнав і сам Генеральний прокурор Медведько. Прокурорське чиновництво може заперечити таке твердження, а то й звернутися з позовом до суду про захист честі відомчого мундира, проте виграти справу навряд чи зможе при неупередженому розгляді. Коли йдеться про захист простої людини від свавілля якогось "жирного кота" з тугим гаманцем, то, як правило, органи прокуратури стають на бік останнього. У цьому переконався, зокрема, на власному гіркому досвіді і наш постійний автор — член Національної спілки журналістів, учасник Великої Вітчизняної війни, кандидат економічних наук Василь Чередниченко. Отже — йому слово.

Це вже третя моя публікація в "Антенне" на цю болючу тему, а зрушень — ніяких. Хотів був уже, як кажуть блатняки, "зав'язати", бо вже немає сил читати чергові прокурорські відписки — одна другої безглуздіші, але друзі і знайомі переконують мене не зупинятись. Так то й так! Може, зрештою, кількість таки переросте в якість згідно із законом діалектики.

Отож коротко нагадаю про суть справи. Два роки тому якийсь пан на прізвище Тищенко придбав квартиру №6 у будинку №14, що по вулиці Піонерській в Черкасах, і затіяв масштабне переобладнання житла. Увесь цей час, у будні й свята, сусіди потерпали від грюкоту, виття та дзижчання механізмів, бруду на сходах тощо. Забили тривогу лише тоді, коли по стелі зазміїлися тріщини, а на голови посипалася штукатурка та полилася вода.

По допомогу звернулися до адміністрації РЕУ-3, на балансі якого перебуває наш будинок. Проте представників цієї комунальної установи до згаданої квартири не впустили, і вони були змушені 12 квітня 2005 року скласти акт такого змісту: "Шановні мешканці квартири №6! Просимо негайно надати документацію на ремонт та перепланування вашої квартири. В разі невиконання буде складено протокол на адмінкомісію. Просимо припинити роботи до надання документації". Реакція на це "грізне" застереження була нульовою — роботи продовжувалися.

Згодом з'ясувалося, що міськ-виконком дозволу на перепланування квартири не давав, що й стало підставою для звернення до прокуратури області, прямий обов'язок якої — захищати законні права громадян. На це ми й сподівалися, але не так сталося, як гадалося — з обласної інстанції лист перекочував до прокуратури Придніпровського району, а звідти за належністю — до прокуратури міста. Остання ж мало того, що не вжила ніяких заходів впливу, а й відповіді заявникам протягом 60 днів не надала. Поки прокурорські чини грали у паперовий "пінг-понг", власник квартири №6, відчуваючи абсолютну безкарність, перейшов усі межі, перетворивши жит-тя мешканців під'їзду на суцільні моральні і фізичні тортури.

Наступний виток цього бюро-кратичного абсурду розпочався після нашого звернення до Генеральної прокуратури. Звідти, без зайвого клопоту, заяву "відпасували" тому ж таки прокурору Черкас, на бездіяльність якого ми й скаржилися. Така ж доля спіткала й повторні листи до найвищої прокурорської інстанції держави. Вочевидь, тамтешні клерки їх просто не читали, а підсовували начальству на підпис стандартні формальні відписки. Із серпня минулого року нам надійшли відповіді за підписами заступників прокурора області, в яких вони "товчуть воду у ступі" — торочать одне й те ж: "ніякого перепланування не проводиться, здійснюється поточний ремонт, місце знаходження господаря встановлюється".

Так тривало до 15.12.2006 року, коли з обласної прокуратури за підписом заступника прокурора В. Миколенка надійшов лист зовсім іншого, протилежного змісту — мовляв, громадянин С. Тищенко дійсно проводить перепланування у своїй квартирі, проект на яке погоджено управлінням містобудування та архітектури міськвиконкому та інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК). А ще три місяці тому цей же прокурорський чин стверджував, що ніякого перепланування там немає! То коли ж він "пускав бульки в очі", а коли казав правду?

Нагадаємо, що згідно з чинним законодавством (ст. 152 Закону України), переобладнання та перепланування проводиться лише з дозволу виконкому місцевої ради, а документація на це надається не по завершенню робіт, а до їхнього початку, чого й вимагали працівники РЕУ-3 ще в квітні 2005 року. Роблю висновок, що управління містобудування та архітектури (В. Дмитренко), інспекція ДАБК (В. Сирота) перевищили свої повноваження, самочинно надавши заднім числом такий дозвіл. Дивно, як же не помітив такої "дрібнички" пан заступник прокурора В. Миколенко?

Останню перевірку по черговій нашій скарзі здійснила 16.01.07 прокуратура Соснів-ського району за дорученням обласної, хоча живемо ми у Придніпровському районі. В результаті 16.02.07, рівно через мі-сяць, отримали ще одну відпо-відь за підписом прокурора області пана Л. Лісового, в якій вказується, що "перепланування квартири № 6 проведено згідно з проектом, розробленим архітектором та погодженим управлінням містобудування та архітектури". Тобто ми йому про Хому, а він нам — про Ярему! "Порадував" нас пан прокурор і отакою "новиною" — ремонтні роботи у квартирі №6 почато у квітні 2005 року, а перепланування — у жовтні 2006 задля того, щоб за рахунок балкону збі-льшити житлову площу, а за рахунок частини коридору і кухні — роз'єднати суміщені ванну і туалет.

Хотілось би почути від панів прокурорів відповідь і на таке запитання: чому всі комісії, що перевіряли наші скарги, в тому числі й остання, із Соснівської прокуратури, розпочинали роботу не з нашої квартири № 4, де найбільше видно зловісні результати того перепланування, а з квартири № 6? І чому жодного разу поважні перевіряючі не ткнули носом цього "нового українця" у тріщини на стелі нашого житла, у потворні плями — сліди того, що "ремонтники" не-одноразово заливали нас?

На нашу думку, мета у прокурорських чиновників одна — довести, що громадянин Тищенко робить все правильно і ніяких порушень не вчинив. З жодним актом тих комісій нас навіть не ознайомили. Брутальною брехнею є також твердження перевіряючих, що ми, нібито, не пускаємо їх для огляду нашої квартири з метою встановлення пошкоджень.

За два роки надруковано багато публікацій, складені акти, але їх ніхто не читає. Та й для чого читати, коли інженер РЕУ-3 Писаренко якось зізналася, що її начальниця — Анастасія Піддубна — вимагає, щоб зробили нові, "правильні" акти, які б задовольнили прокуратуру. Більше того — щоб отримати копію акта, нам довелося заплатити РЕУ-3 12 гривень, як-то кажуть — "битого ще й бито". Цікаво було б знати, а скільки витратив С. Тищенко на акти, складені на його користь? Можливо, відповідь на це питання знає прокуратура?

Наш будинок розташований за півкварталу від прокуратури області. Але жоден її працівник не потрудився подолати цю відстань, щоб особисто розібратися у затяжному конфлікті між пенсіонерами — старожилами будинку і новим "господарем життя". За два роки у нас ані разу не була й Анастасія Піддубна — начальник РЕУ-3, яка щопонеділ-ка проходить повз наш будинок після так званих "планьорок" на господарському дворі.

Таки має рацію новий мер Черкас С. Одарич, який вважає, що не варто тримати начальника РЕУ, який не бореться за збереження житлового фонду і не переймається проблемами людей. Добре, що Одарич має твердий намір ліквідувати Придніпровський і Соснівський райони, а прокуратури нам вистачить однієї міської. Це буде нелегко, але ми всією громадою підтримаємо мера!

Глибоко ображає нас і звинувачення прокуратури в тому, що ми відмовляємося брати участь в огляді квартири С. Тищенка, зокрема, так збиткується над нами прокурорська пані Колодницька. А що нам там оглядати? У нього все в порядку, адже квартира постійно знаходиться під пильним оком тієї ж обласної прокуратури, якій байдуже, що за той "порядок" заплачено фізичними і моральними стражданнями сусідів. А за те, що наше помешкання від того тищенківського "перепланування" ще не завалилося, треба дякувати будівельникам, які у далекі 60-і роки минулого століття звели будинок, як кажуть, на совість. Нинішні будинки вже давно б розвалилися.

З Генеральної до обласної прокуратури вже надійшло 8 листів щодо наших скарг, а там — "як об стіну горохом". Закрадається підозра, що нам дають відповіді одного змісту, а Генеральній — іншого. Не віриться, щоб у вищій прокурорській інстанції не розуміли абсурдності тверджень обласних колег, хоча, як знати, відомо ж, що "риба гниє з голови".

Нам, людям похилого віку, прикро, що з тих років, які нам залишилося бути під сонцем, два фактично викреслені з життя, бо прожили ми їх на справжньому будівельному майданчику. У мене підвищилися вміст цукру у крові, тиск, посилилася серцева аритмія, нездужає і дружина. Квартиру "новий українець" нам, звичайно, не відремонтує, здоров'я не поверне, моральний збиток не відшкодує. Влада у нинішній Україні, в тому числі і прокуратура, ревно слугує тим, у кого тугі гаманці, точно за Глібовим: "Він — вовк, він — пан! Йому так слід!" Заради їхніх інтересів посадовці на усіх владних щаблях готові переступити і через закони, і через урядові постанови. Наша сумна історія — переконливе тому свідоцтво.

Якби це було не так, то прокуратура області вже давно мала б порушити кримінальну справу проти С. Тищенка, який всупереч ст. 152 Закону України, здійснивши без дозволу виконкому місцевої ради масштабне перепланування квартири, і проти начальника управління містобудування та архітектури В. Дмитренка, який заднім числом видав узгоджений архітектурний план перепланування житлової площі, не маючи на це повноважень. А на додаток ще й звільнила б з посади прокурора міста Сука, який, отримавши листа з обласної прокуратури 15.04.06, відповідь нам дав лише 31.07.06, чим грубо порушив Закон України "Про звернення громадян" і змусив звертатися з листами до Генеральної прокуратури. Прокурору ж області Лісовому, який, на наш погляд, нездатний керувати ввіреним йому відомством, не чекаючи комісій та нових розслідувань, варто було б добровільно піти у відставку. Сподіватися ж на те, що до нього і його підлеглих таки повернуться слух і зір, вочевидь, немає підстав.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 9, 07.03.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 464 хитов: 15784
вчера: 586/18215
время генерации: 0.0079901218414307; SQL запросов: 11